Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zkušenosti s odtahem


P607Olda

Recommended Posts

Návštěvník

Já myslím že pokud máš rezervu, tak ti ji asistence vymění taky na místě. Pokud chceš, tak asi dojedou kolo zalepit. Ale jistě bude záležet na tom jakou asistenci máš zaplacenou.
Vím že tady chlapíci z 1224 vozeji i náhradní akumulátory v autě, kdyby někdo potřeboval vyměnit - a zase to bude o tom jak si kdo co platí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, ozzy56 napsal:

zatím jsem nevyužil služeb asistence, klep klep, :) jen by mě zajímalo, jak dlouho trvá, než vyřeší třeba píchlou gumu, třeba spěcháš (opravdu spěcháš) a sám si kolo vyměníš během 15 minut

Pokud ho máš. Já třeba mám opravnou sadu místo rezervy. Ale jinak na Černém mostě to trvalo i s opravou v pneuservisu méně jak hodina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 2. 2019 at 20:38, P607Olda napsal:

No tak zrovna na odtah zdarma bych nesázel. "při poruše, zdarma odtáhnou do nejbližšího autorizovaného servisu" - je to tak, či jinak? Takže na evidenčku ani ke známému servisákovi nee.

Před evidenčkou nemusíš mít pojištěno na sebe (zelenou kartu máš od prodávajícího). Při přepisu pak musíš mít pojištěno na sebe.

Hele toto je hrozně těžká otázka. Určitě se mrknout do pojistnych podmínek nebo tam zavolat... Primárně je to tak, že ti to odtahnou do nejbližšího smluvního servisu a nad rámec si zaplatíš, nebo tam máš nějaký limit, ktery můžeš vyčerpat na odtah

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já osobně jsem u Kooperativy a v rámci pojistky mám asistenční služby + odtah do 50km zdarma - ALE jen jednou do roka :) S asistencí je to tak, že vyřeší když píchnu nebo mi dojde nafta tak to vyřeší (neodzkoušeno). Při poruše/nehodě mám odtah kamkoli budu chtít, jen to co bude nad 50km hradím já :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost s odtahem mám také, sice ne s autem, ale motorkou. Jednou jsem měl poruchu, tak si říkám, pohoda, motku naloží a dotáhnou mě do servisu. Volám 1224, když jim sdělím, že je moto nepojízdné, tak jejich odpověď mě vyrazila dech- je nám líto pane, ale asistenční služby se na motocykly a čtyřkolky nevztahují.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost s odtahem - odešla mi jedna "lamela" v přítlačáku (únavový lom) a zbytek lamely začal škrábat po kovový části spojkové lamely - zvuky se z auta linuly příšerný, naštěstí se stalo cca 30m od baráku, doskákal jsem to před barák, zavolal kamarádovi, co se mi o auto stará (bylo 8 večer), druhý den objednal odtah přes pojišťovnu (popsal, co za šílené zvuky se z auta ozývají), upozornil na ouzkou ulici, přijel pán s poměrně malou odtahovkou, natáhli jsme auto na plato a frčeli do servisu, auto složeno u kamaráda v servisu, pán ani nechtěl nic podepsat natož platit 😄 a vyřešeno. Mám ale připlacenou rozšířenou asistenci, takže místo limitu asi 5000 na odtah mám limit ccca 15000 Kč.

Co čert nechtěl, bylo pokračování - vyzvedl jsem auto ze servisu, týden jezdil a najednou nejde řadit - odešel pomocný spojkový váleček (byl nový, ale stejně hajzl vytekl) - telefonát na pojišťovnu, jestli je odtah možný, reakce "no problem", odvezeno opět ke kamarádovi, ten se mi omlouval jak kdyby za to mohl (netuším, jak by mohl ovlivnit kvalitu nového válečku od Sachsu) - vyměnil mi za starší, co měl v šuplíku (ještě "origo" Peugeot), zatím najeto s tímhle válečkem cca 25 tisíc a no problem, za Sachse mu vrátili peníze 🙂

Takže odtah 2x během 10 dnů, pojišťovna se tváří stylem "jsme rádi, že jsme mohli pomoci, nemáme s tím problém", moje "babča" je v pohodě a já jsem spokojenej (platím POV+okno+rozšířená asistence něco kolem 6ky ročně celkem)

Některý pojišťovny jsou fujtajxl - Scratch zmiňoval jednu z nich, Sláááávii - přítel neteře měl "díky" týhle bandě nepodarků limit 500 Kč na odtah (to není ani na naložení) a když mu felda kvůli vlhku zdechla 300m od domova, tak jsme to vyřešili jednoduše - odtáhnul jsem ten "šrot" na kouli až do dvora za 406kou (a ani jsem moc necejtil, že něco táhnu)😄

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je to co já tvrdím už x let. Všude v reklamách jak Vám sníží cenu POV a jak levné POV umějí ale ve finále je to k ho..u. Já platím 807 něco přes 7000,- ročně u ČP která dělá POV historicky už z dob kdy byla jediná a podle mě jsou jedni z mála který to umí. Mám v tom to nejvyšší možné krytí + skla dokola + střet se zvěří +připojištění na krádež + nejlepší asistenčku která šla v době sjednávání udělat ve které mám limit na odtah XXX km a ne celkovou cenu s tím že kam se případně potáhne určuji já ne oni.  Ségře jsme teď dělali taky u ČP protože ona dosud na sebe žádné auto neměla tak tam byl trochu boj s tím dostat se na rozumnou cenu ale nakonec jsme se dostali na roční cenu cca 14 000,- v které je POV + HAV u POV na nejvyšší krytí + je připlacené skla dokola + střet se zvěří + škoda zvěří na stojícím autě + nejlepší asistenčka která jde v rámci nabídky. HAV je kompletní na cenu auta cca 170 000,- .  Kamarádka má POV taky tady a auto jí kleklo na druhém konci republiky telefon na dispečink že má problém a jestli by to šlo vyřešit podle jejího nápadu ( má jistý handicap) tudíž je auto upravené a úplně bez problému jí po dohodě poslali odtah z její domoviny ( se kterým už má zkušenosti) odtah dojel na čas kdy se domluvili a zároveň ji stáhnul odtamtud domů aby se nemusela trmácet veřejnou dopravou.

        Ano spousta věcí  je na domluvě a záleží na tom jak moc schopný dispečer/ka se volání ujme na poprvé ale to aby ten odpovědný /á mohl svým způsobem " čarovat " tak musí mít z čeho a těžko vyčaruje něco co má smysl když se podívá do limitů které smlouva dovoluje a tam má odtah např. limit 20 km z nehody, limit z poruchy 5 km nebo 500 ,- .  Protože je to tvrdý byznys a ne zaopatřovací ústav a někdo musí to co je přes limit zaplatit. A popravdě raději si připlatím každý rok pravidelně x stokorun za pořádné služby i když si přeju abych je nevyužil než abych v okamžiku kdy se dostanu do průšvihu tak musel ještě řešit jestli v ten moment budu mít k dispozici dost prostředků abych se z toho průšvihu dokázal dostat zpátky do běžného provozu.  Protože se v tomto segmentu služeb motám už x let i když jen jako externista tak vím jaké jsou ceny pokud si to člověk musí platit ze svého a taky vím že pořádné vybavení a i schopné lidi mají většinou jen firmy které jsou zaháčkované s pojišťovnama  z jednoduchého důvodu ty firmy mají předpoklad jistých peněz na investice a tak si můžou dovolit investovat do lidí i techniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na bývalé 307 jsem musel využít asistenčních služeb, které jsem měl v povinném ručení. Limit na toto plnění byl 2.000,- za odtah vozidla, jsem z Louček do Ostravy platil 2.400,-. Auto naložili na jakousi starou herku s podvalem a ještě mi borec ulomil vlečné oko.

Nyní na dalším autě už mám i havarijko a tam jsem šel do jistoty a na to že mám 15let bez nehody, tak za dle mého luxusní havarijko včetně povinného platím 9.636,- na rok a to mám auto rv. 2010.

 

Jinak asistenční služby bych nedával nikdy pod částku 5.000,- všechno se zdražuje a ty "....y" musí taky na někom vydělávat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr je to tak, akorát díky negativní zkušenosti ČP nesnáším (problémy se zaplacením opravy v autorizovaném servisu (jejich smluvní partner a firemní auta jsme tam nejen nakupovali ale i servisovali) tehdy ročního auta, které jejich klient naboural, došlo to až k soudu, který prohráli a nakonec platili téměř 2,5 násobek škody, ale "díky" rychlosti naší justice se to táhlo 2 roky), tudíž u mne mají navždy utrum.

Pojišťoven jsem pár vyzkoušel a u současné jsem zatím nejspokojenější - záměrně nepíšu u které, aby to nebylo bráno jako reklama  🙂

Jinak moje skladba je POV, ve kterém mám zvěř ve střední variantě, vandalismus, živly ... - spíš je to takový minihavarijko a k tomu mám připlacený skla (na čelní limit tuším 7500Kč) a nejlepší asistenci - ve smlouvě nemám limit na počet odtahů, ale limit na každý jednotlivý odtah ve výši 15 tisíc - kam se odtahuje je dle mého a co jsem se ptal toho pána, co mi vezl auto poprvé i podruhé (poslali stejného člověka), tak jeden ten odtah stál kolem 2000 Kč (tuším 750Kč mají naložení a složení, cenu za km si už nepamatuju).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...