Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupil jsem vraka :(


Minas

Recommended Posts

Ahojte,jdu se pochlubit jak jsem naletěl krasne známému.  V pátek jsem si jel pro 407 2.0hdi 100kw rok2006 sw

Samozřejmě jsem byl blbec a důvěřoval jsem. S tím že se sejdem na benzínce že ho mám počkat dojel projel jsem to kousek cca 2 km říkám za ty prachy žádná lestenka ale dobrý beru to stím že kdyby něco zítra ti to dovezu zpět. Ano jasný jedu domů a po 10 km říkám nejde topení  teplota mi kolísá stavím se u známého cca 40 km jsem to měl domu  u známého zvednu kapotu a co se děje:) hadice tvrdé jak beton únik vody z nádobky no paráda tak že hlava. Volám že jedu z5 jj dojeď dojedu a už jsem se nedoklepal nedozvonil. (Jen mesenger a to až druhý den) a nějakej jejich známej mě tam čekal. Že je jejich právník.  No dal už jen dohady atd. Samozřejmě podáno trešmsni oznámení za úmyslný podvod,ale asi zbytečně se budu tahat.  

Říkám si kašlu na to nechám to spravit.dnes startují dým jak čip tak že voda půjde do spalovacího prostoru asi.

Chci se zeptat je šance,že by to bylo jen těsnění pod hlavou. Nebo to vydite na prasklou hlavu . Někde jsem tu četl,že ty hdi 2.0 máj kvalitní motory, že hlavy vydrzi.  Že spíš jen ty těsnění odchází. Dík za rady

 

Upraveno uživatelem Minas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupující byl seznámen se stavem vozidla. Ale toto je skrytá vada a věděli o tom určitě  proto jsem měl čekat  na benzině až to zahřeje  a vyfouka  tu  vodu   jak se to totiž  projede pak to  nekouří  dnes jsem  zjistil.  Na soudě nám řekli že je to podvod protože je zřejmé že se skrývali pak a nebrali telefony a poslali tam nějakou osobu byli už nachystáni. Jde o to že se to může táhnout rok a s autem nic nemůžu dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dojeď do Zábřeha, tel. 583 411 572. Opraví to za nejmenší možné peníze (i když částka bude možná vysoká). Pokud to tedy nebudeš opravovat sám osobně.

Na právníky a soudy se vykašli. Pokud se celý problém (a nervy) zmenší na ujetí těch kilometrů a zaplacení té částky, tak to oželíš, přežiješ a pak už budeš jezdit.

Možná dostaneš spoustu jiných, lepších rad. Já dávám tuto radu. V tom servise dělají Peugeoty už snad 25 let, takže už vědí takové odpovědi, zda otlakovat, srovnat, na co ještě dát pozor, když už se rozebírá.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, P607Olda napsal:

Dojeď do Zábřeha, tel. 583 411 572. Opraví to za nejmenší možné peníze (i když částka bude možná vysoká). Pokud to tedy nebudeš opravovat sám osobně.

Na právníky a soudy se vykašli. Pokud se celý problém (a nervy) zmenší na ujetí těch kilometrů a zaplacení té částky, tak to oželíš, přežiješ a pak už budeš jezdit.

Možná dostaneš spoustu jiných, lepších rad. Já dávám tuto radu. V tom servise dělají Peugeoty už snad 25 let, takže už vědí takové odpovědi, zda otlakovat, srovnat, na co ještě dát pozor, když už se rozebírá.

To je sice hezké, že tady děláš promo servisu v Zábřehu, ale jestli to je nějaká vylítaná jebka bůhví co se tam ještě objeví??? Je tohle opravdu v tuto chvíli nejlepší řešení? Začít do toho sypat peníze a modlit se, aby to byla jen ta hlava?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P607Olda   Rozhodně to ještě raději zkusit přes toho vychcana "známého", než to vozit někam bůhvíkam daleko na vlastní náklady s nejistým výsledkem. Ale jak píše ozzy56 tohle si musí rozhodnout sám autor vlákna, bohužel udělal chybu a nechal se napálit nicméně tohle se může stát každému, lidi jsou svině :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to znamená "zkusit"? Že vrátí peníze, nebo uhradí opravu? Prodal to úmyslně a vědomě, takže zpět nebude chtít. Takže co radíš dále? Prosit, doufat, hrozit? A nejezdit, protože až do vyřešení bude "stop-stav"?

Napiš konkretně, co radíš.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No buď se bude soudit a auto bude stát někde "v kopřivách" a než to dojde k nějakému konci tak z auta bude veterán

nebo se rozhodne opravit,ale pak by bylo dobré nechat nějakou prohlídku v dobrém servise, aby věděl co dalšího kromě hlavy spolkne peníze a pak se může rozhodnout jestli opraví nebo třeba se ztrátou prodá

 

Ale můj názor je ten, že po dobrém to s původním majitelem nepůjde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to odveze do servisu bez ohledu na to zda do Zábřehu či kam bude "stop-stav do vyřešení" taky...

Hele jestli Ti piju krev že navrhuju něco odlišného od Tebe já sem psát nemusím. Je to diskuzní fórum, diskutujeme o možnostech tazatele...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepiješ krev, zatím jsi nic nenavrhl😀😀😀 Tak diskutuj o možnostech tazatele. Už tě potřetí vyzývám, abys něco navrhl.

V servise to bude týden nebo dva, ale nějakou rozumnou dobu, nikoli tak dlouho, jako by trval soud.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P607Olda  Osobně bych raději ty peníze investoval do právníka a chtít zpět veškeré náklady, ale jak píšu - pokud s čistým svědomím doporučíš vézt to na vlastní triko do servisu a snažit se to dát do kupy tak prosím...

A docela by mě pak zajímalo, zda se tazatel podělí také o závěr (vyřešení) celé situace, protože mnohdy tomu tady tak bývá, že už se nedozvíme ani po naléhání "jak to dopadlo".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To myslíš vážně? Nakrmit právníka? A pak doufat, že v případě úspěchu prodávající uhradí nejen auto, ale i náklady právníka a soudní výlohy (nějakých sto tisíc)? Zda je prodávající má, anebo je bude splácet po tisícovce?

Pokud jsi někdy jednal přes právníka, tak sis asi všiml, že jeho cílem je, aby spor neskončil a trval co nejdýl...

To co já radím, bude nějakých plus minus 20 tisíc a za dva týdny se jezdí.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k rychlosti našich soudů, to auto nebude už ani existovat.... takže já bych se tuto možnost .......

a hlavně bych si ušetřil nervy:roker

ale myslím si, že tazatel pojede s autem do kteréhokoliv servisu po ose a já osobně bych s tím moc daleko nejel aby se výměna těsnění hlavy nezvrhla ve výměnu celého motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, P607Olda napsal:

To co já radím, bude nějakých plus minus 20 tisíc a za dva týdny se jezdí.

Tak nevím, ono už je prvního dubna? To myslíš pro změnu ty vážně? Ty jsi to auto viděl? To co tazatel popisuje přece zdaleka nemusí být jediná závada či jediný problém na autě. Samozřejmě můžeme se mýlit, třeba je to fakt jen ten 1 problém, který se již majiteli nechtělo řešit - a tak to takhle naraficil. To jsou vše jen odhady... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než se pustit do oprav, tak bych prověřil jak je to s právním stavem věci. Píše, že si auto předali na pumpě. A v papírech je napsaný jaký majitel? Známý nebo tazatel? Pokud stále ještě známý tak reálně hrozí, že tazatel auto opraví a přijde o něj, protože známému ho bude líto dát pryč. V tomto případě servis neřešit dokud se nevyjasní zápis auta

Pokud je majitelem už tazatel a skutečně se jeví, že známého ke zpětnému přepisu nepřiměje, je třeba se rozhodnout co s tím. Zda řešit právní cestou navrácení anebo opravit. 

Zde bych viděl jako rozumné navštívit zkušeného mechanika aby auto kompletně prohlédl a reálně nacenil, co by stálo uvedení do provozuschopného stavu. Toto zjištění bude něco stát, ale opět se dá pak rozhodovat zda kvalifikovaně odhadnutou částku do toho chce tazatel dát anebo raději oželet částku za nákup auta a právně vymáhat navrácení věci včetně nákladů s tím spojených (tedy i ocenění oprav mechanikem) 

Oceňovat to takto na dálku je podobné věštění z koule. Auto nikdo z nás neviděl ani neslyšel chod motoru, točíme se zatím jen kolem těsnění pod hlavou, ale co další věci (rozvody, turbo, brzdy .... ) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, P607Olda napsal:

Zátor je u Bruntálu, i u Berouna. Jsem myslel, že jen u Bruntálu.

hm, tak to jsme dva. chtěl jsem totiž napsat, že bych jel tak max do Bruntálu nebo do Krnova. Na delší bych sháněl podval.

Jinak tazatel psal,že nějakého mechanika má,ale ten že by to nedával na tlakovku. což mě osobně moc nepřesvědčuje.

 zajímalo by mě jak tohle dopadne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...