Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PureTech 180 133kW


zenes

Recommended Posts

Tuto motorizaci mám od 7/2019. Naprostá spokojenost, spotřeba dlouhodobá při více méně svižnějších jízdách 6.6 - 7 litrů. Nyní najeto 26 tis. km. Jsem moc rád, že jsem tento motor ještě chytil ve výbavě Allure. Od 9/2019 již jen ve verzi GT line a GT. V porovnání s 1.2 je ten motor především dobrý při naloženém vozidle. Za sebe plně doporučuji!!!  Ještě podotýkám, že mám automat a 5008, ale to je vcelku jedno jestli větší nebo menší auto 🙂

Upraveno uživatelem btl.a
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 2 hodinami, btl.a napsal:

Tuto motorizaci mám od 7/2019. Naprostá spokojenost, spotřeba dlouhodobá při více méně svižnějších jízdách 6.6 - 7 litrů. Nyní najeto 26 tis. km.

Tak tohle je pro mne spotřeba snů a na to jsem se nikdy nedostal. Je pravda, že neumím jezdit klobouka a rád mu protahuji svaly. Spotřebu počínající číslem 6 jsem ještě neviděl. Číslo 7 tam párkrát bylo, bylo to však z řídka. Většinou 8 a víc. Je pravda že mám naběháno zatím cca 6500 km tak uvidíme co bude časem. Rozdíl je, že mám 165kw/225 koní a 508 SW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@HanysR a co znamená 8 a víc..??  To víš, ty koníci něco pápnout musí..  Jinak ti teda musím říct, že jsem měl možnost si s tím autem zajezdit a je to teda neskutečný. Kdyby mi to někdo vyprávěl, tak normálně nevěřím. Ta jízda je fakt mazec a co to dokáže na klikaté silničce vůbec nechápu. Akorát jsem měl teda problém poznat nějaký limit toho auta a asi to půjde i přehnat.. Ale je to o papíry nebo o zdraví, asi bude dost těžké držet to v nějakých mezích..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@Petr 3008

8 a víc znamená 

Město pohoda, kratší trasy cca 10 litrů 

Dálková trasa kdy si užíváš motoru a trestáš kamiony apod něco kolem 8,5

Kratší trasa kolem 10km kdy v létě rychle zahřeješ motor a fakt mu šlápneš na krk tak třeba 13

Dlouhá trasa na pohodu přes 7

Jelikož je zima, není čas nikam jezdit protože práce, korona a hnus počasí tak teď mám průměrnou 10,2 ale to je někdy poskakovačka 3km apod. Fakt teď na pytel období. Na podzim jsem měl cca 9,1.

Já jsem spokojený protože jsem počítal s 10ti.

Ano, auto jede naprosto šíleně. Když dáš převodovku do Sport módu tak je to bomba svezení. Krásně brousí zatáčky. Musíš si samozřejmě zvyknout aby člověk věděl co může ale zvládne toho fakt dost na to jaká je to třída a dlouhé kombi, klobouk dolů. Při přesednutí z dieselu kde je turbo efekt se může jevit že to moc netáhne, protože zátah je krásně lineární až do omezovače. 

Člověk prostě musí mít rozum kde může, kdy může a co může. Nesmí se nechat zlákat a užívat si na správných místech. Naštěstí už tu jsme většinou jen sorta, co má své nejhorší léta za sebou 🙂

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 10 tisíc km jsem se taký pod 7 nedostal, pak to sedlo a žere jak jsem napsal.  Jo a klouboučník opravdu nejsem :-D  Jezdím zásadně tempomat, obce 60, silnice 105-110, dálnice 145 km/h.  Bez tempomatu bych tu spotřebu nikdy neudělal. Nohu mám těžkou.  Jinak věřím, že ta silnější šestnácka bude se spotřebou trochu jinak ;-)  Chlapi, hlavně aby nám to jezdilo a nesralo se to, to je myslím to nejdůležitější :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, btl.a napsal:

Do 10 tisíc km jsem se taký pod 7 nedostal, pak to sedlo a žere jak jsem napsal.  Jo a klouboučník opravdu nejsem 😄 Jezdím zásadně tempomat, obce 60, silnice 105-110, dálnice 145 km/h.  Bez tempomatu bych tu spotřebu nikdy neudělal. Nohu mám těžkou.  Jinak věřím, že ta silnější šestnácka bude se spotřebou trochu jinak 😉 Chlapi, hlavně aby nám to jezdilo a nesralo se to, to je myslím to nejdůležitější 🙂

😂A před tím jsi měl Octavii a brala ti 4 litry viď 😂😂😂 měl jsem 1.6 půjčenou na srovnání s mou 1.2. je to živější to se musí nechat,ale jezdil jsem stejně jako s 1.2 a spotřeba byla o dva litry větší. 1.2( 7 litrů) 1.6( 9 litrů)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslední Škodovka v baráku byl Favorit 🙂  Pak byla P406  1,8 benzin, LPG.   Potom P 807  2,0 benzin LPG automat.  Všechna auta bez problémů a závad 😉  Nyní opravdu nejlepší spotřeba, předtím bylo vše cca 10 na sto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

No tak to máš rychlovku.  Správně se má na auto čekat ...alespoň pár měsíců, pak je to ten správnej adrenalin. Já měsíc snad nespal 😂.  Odkud ho máš, HS ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@Petr 3008 Adrenalin jsem zažil já, kdy jsem udělal objednávku 20.2.2020 s tím, že dodání 2 max 3 měsíce. Na konci června po neustálých odkladech kvůli korony kdy fabriky nejely mi bylo řečeno, že auto bude v červenci ale je naplánováno bez elektrického kufru a že to náhodou zjistili na importu že nesedí objednávka. Mohlo se taky stát, že by dorazilo s překvapením, že to tam není. Prodejce se mě ptal jestli s tím souhlasím a já řekl že ne. Prý se bude modlit, aby měli v Mulhouse dobrou náladu a auto zrušili což se naštěstí povedlo. Pak se čekalo na další termín do výroby, protože nebyly díly na elektrický kufr. Na konci června, mi bylo řečeno, že možná v červenci to bude. Nakonec to bylo 1. Srpna. Nervy to byly místy pořádné a čekání nekonečné kdy už jsem zvažoval zrušení objednávky a koupení skladovky Passat, Superb atd. No a dnes jsem šťastný že jsem vydržel a vše dopadlo dobře 🙂

Takže čekání na auto týden, to je labůžo 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@HanysRtak to je taky slušnej příběh, hlavně, že měli tu dobrou náladu 🤣 Mohl ses teď klidně projíždět v Superbu.. a já ti mohl poslat kalendář, protože škodováckej se mi tady válí..🤣

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...