Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 1.6 16V 80kw Přidusuje se


Fanda 307

Recommended Posts

Ahoj, tak mě tak ještě napadá jak jsi psal,že jsi dával jiny motor z jiného auta, tak z jakého auta jsi ho dával?  

Tvůj problém může bejt v setrváku..

Protože pokud ten nový motor nebyl přímo z P 307 tak napřiklad Berlingo, Partner, xsara, P206 atd... mají jinou převodovku a je tam i v jiné poloze čidlo kliky a tudíž tam je i jiný setrvák, který ma na jine pozici vybrane zuby .

Takže pokud tam máš setrvák,který má vybrání na jiném místě než ten co tam byl původně, tak bude řídící jednotka motoru dostávat špatnou informaci o poloze kliky a bude ti to házet jiskru ve špatnou dobu...

A tudíž ti to nepojede jak by mélo ...

 

Dej pak vědět jak jsi dopadl ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za příspěvek, motor by měl dle prodejce být také z P 307 a typ NFU... i na krytu motoru bylo logo peugeotu... když motory porovnám vizuálně, řekl bych, že jsou na chlup stejný...může se lišit něčím na první pohled? nebo abych zjistil, zda prodejce neuvedl mylné informace, musím motor půlit od převodovky?

Žena se tento týden vracela dlouho z práce, takže jsem zatím neměl možnost, mrknout na to čidlo, takže jsem čas alespoň využil přípravou hlavy ze starého motoru pro případnou výměnu.... Hydroštely  jsou špatné, ale ty použiji ze současné hlavy... ventily se zdají být pro výměnu hlavy použitelné...tlaky zatím změřené nemám, takže pokud budou nedostatečné, hlavu budu mít ihned po ruce.... ještě bych možná pro jistotu přehodil i vstřikování z toho starého... 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak čidlo kliky se zdá být ok...očistil jsem ho od šponek a vrátil zpět...ještě jsem jednou přešel ty rozvody se zaaretovanym setrvakem a také jsou v pořádku...tak teď už zbývá jen to změření tlaků.... Na volnoběh nepatrně začaly kolísat otáčky, mohl být to mít také za příčinu podpálený ventil? A je normální, že se motor chová úplně stejně když za běhu odpojim lambda sondu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...