Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chladič nafty pod autem a okolí...


filoyof012000

Recommended Posts

Nazdar... ani tak nesháním radu, jdu si postesknout.

 

Před časem jsem koukal pod auto  a mj,. jsem si říkal, jak to je pořešený, že ten chladič nafty na vratce vypadá dost na ráně, aby se provozem nepoškodil. Tak teď už to vím. Nijak. Si takhle jedu v neděli večer z Prahy a na nájezdu na Černým Mostě na Novopackou jedu v levým pruhu tak 90, už je uklizenej, černej, jen užší... a najednou přede mnou spousta hlubokýho mokrýho sněhu přes celý pruh. Uhnout nebylo kam, tak jsem do toho vlít, udržel auto v pruhu, do ničeho nevrazil, dobrý, jedu dál... jen občas divný zvuk. Si chvíli říkám, jestli to je dálnice se zbytkama mokrýho sněhu a občas zmrazky, nebo co to je, chvíli nic, chvíli slyším. 

Tak jsem před Čtyřma kamenama zastavil v zálivu na autobus co tam je a obešel auto.. a zjistil, že ten sníh, jak se asi od kol a všeho rozlít pod podlahou urval chladič a nádržku na aditivum a pochroumal hadice na naftu..  a táhl jsem to po silnici. Takže konečná, hotovo.. plný auto, žena + tři děti... super. No nakonec asistence sehnala odtah, poskytla náhradní auto (přivezli Sharana na hrbu) a mrtvolu odtáhli do Prahy, teď čekám na věci z vrakáče... Škoda jen, že to trvalo tři hoďky... nakonec to bylo i s hasičema, protože jak to bylo potrhaný, tak se pode mnou udělala ve sněhu slušná louže nafty. Ale v nádrži zůstalo přes půlku, ta naštěstí vydržela. 

 

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je pravda, že chladič nafty je dost neštastně umístněný, nejsi první kdo tu v poslední době psal o tom chladiči--je zima a stačí někde sklouzmout do výmolu, nebo jen ty zmrazky na silnici a je to...,jinak jsem minulý týden koukal na cenu, nový stojí cca 2500 Kč plus paliv. potrubí, pokud je třeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je bohužel potřeba i s potrubím, je to celý roz*neumím psát slušně*ný... a jednu tu trubku už Peugeot vůbec nemá. 

Podle obrázků to je skutečně chladič na vratce od vstřiků.. webasto je uprostřed pod autem, je zespoda zadeklovaný a nevyčuhuje.. .to přežilo OK. Celý mi to slíbili poslat z vrakáče v Kutný Hoře. 

H. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem ho sice neurval o snih, ale uklepal se z tech drzacku a visel na hadicich. Dve pasky to poresily a je jak novej ;-). A cca pred 2-3 mesici jsem ve Strasnicich na Uvalsky sprintoval za nejakou C8 a rval na borce za volantem, ze mu pod nohama planda chladic zpatecky. Koukal na me, jako bych ho chtel prepadnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u toho chladiče nafty, je nějak upevněn v kovovém rámu? Díval jsem se, že tam jsou naproti sobě díry (rám - chladič) a zdá se mi, že tam něco chybí. Když s ním zahýbu, tak se mi zdá, že se volně hýbe a drží jen na těch trubkách (na druhém obrázku je detail díry na rámu a na chladiči).

IMG_20181017_153727.jpg

IMG_20181017_153941.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl by být přinejtovanej. Dutejma hliníkovejma nejtkama. Já jsem to někdy v loni taky zběžně kontroloval a zjistil jsem podobný stav ale konářovic kobyla vždycky chodí bosa takže tehdy jsem to jen provizorně(navždy) stáhnul bindrama a drží to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise Vena, je to prinejtovany dutejma nejtama - a jak pisu ja, prinejtovany je to za takovy pacicky na tom chladici, ktery se uklepou. Takze finalni stav pred opravou je, ze nejty tam jsou, pacicky jsou prinejtovany krasne ale chladic visi na trubkach. Finalni stav po oprave je, ze se to stahne dvouma paskama a drzi to jak helvetska vira ;-).

Tohle je proste vyjimka z pravidla: "hod tam nejt a nech to bejt" :-).

btw - bez stahovacich pasek si nedovedu predstavit udrzbu vozidla Peugeot ... v pondeli vecer jsem lezic ve ctvrt metru mokreho snehu "opravoval" manzelkou utrzeny plast pod naraznikem na 407 (v Nehvizdech se tamni autority experimentalne rozhodly ten vikendovy rozjezdeny snih nechat zmrznout misto uklidu a zena si v tech zmrzlych hroudach couvla - predni cast plastoveho deklu pod motorem pritahla za sebou a ramecek RZ i s RZ privezla v kufru 😉 ) - dve pasky a je jako novy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mi připomnělo nedávný nadpis v novinách: ,,Kladno odváží sníh z centra nákladními auty'' :o

kujva, asi objevili Ameriku--za komančů se tady sníh odvážel běžně a klopil do řeky Ostravice, ta ho odnesla pryč...,dneska dají cedulku : ,,V zimě se chodník neudržuje''  a je to :roll

jinak ty drcpásky jsou skvělý vynález, nejen v autě, ale i kolem baráku :super

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tak jsem právě volal do Kutný Hory, jak to vypadá s těma věcma, abych slyšel, že nádržku má ale hadičky na žádným autě nejsou k mání... By mě zajímalo, jak dlouho chtěl čekat, než mi dá vědět... dohajzlu, 4 dny a ani SMSku nepošle... 

Nějakej tip na jinej vrakáč? Nejlíp nějakej, co ho vede někdo komunikativní, co se na zákazníka nevybodne?

H. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, filoyof012000 napsal:

Hmm tak jsem právě volal do Kutný Hory, jak to vypadá s těma věcma, abych slyšel, že nádržku má ale hadičky na žádným autě nejsou k mání... By mě zajímalo, jak dlouho chtěl čekat, než mi dá vědět... dohajzlu, 4 dny a ani SMSku nepošle... 

Nějakej tip na jinej vrakáč? Nejlíp nějakej, co ho vede někdo komunikativní, co se na zákazníka nevybodne?

H. 

Sterboholy, Slustice, Roztoklaty - mozna Prisimasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi to do telefonu slíbil v Třebovli (z bazoše jsme našel), dříve uvedený vrakáče neměly všechno. Tady ten člověk komunikoval docela a rozumně, předběžná cena OK. Tak snad se na mě zas nevykašle. jinak to je samozřejmě zpestřený o to, že já jsem v Jablonci, a auto odtažený v Praze. Vrakáče tady v okolí, kam bych si zajel to nemají. 

H. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...