Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Esperův Hyundai I30 (III.) 1,6 CRDi Tricolor


Guest Espero

Recommended Posts

Obrázek 1: Původní poškození od vandala, poměrně rozsáhlé a hlavně to šlo až na plech - auto by rezavělo. Servis mi nabídl opravu za 5 tisíc, značkový za 6-7. Rozhodl jsem se pro opravu svépomocí. Nechal jsem si namíchat barvu a koupil stříkací kit a , co současně funguje jako základovka. Všechno ve sprejích. Bezbarvý lak ve spreji jsem doma měl. Dále jsem pořídil smirkový papír se zrnitostí 2 000 a 8 000.

Obrázek 2: Stříkání kitem ve 3 vrstvách, vždy to bylo odbroušeno, až zmizel ten vryp.

Obrázek 3 a 4: Těsně po nastříkání barvou a přes to bezbarvým lakem

Obrázek 5: Bezprostředně po přeleštění brusnou pastou a pak tempem pro staré laky a leštěnkou. Broušení a leštění  jen ruční, stroj nemám. je vidět rozdíl v tónu barvy.

Obrázek 6 a 7: Aktuální stav ze dneška. Barva jakoby tónově se dotáhla na požadovaný tón stejný s okolím poškození za zhruba tři týdny od přelakování.

Náklady na opravu reálné (ne všechno co jsem koupil bylo spotřebováno, ještě mi materiál samozřejmě zbyl) jsou asi tak 230 Kč. Pořizovací cena asi tak 730 Kč.

Výsledek je takový jako nijaký, lesk je samozřejmě o něco horší, je také znát, jak jsem obkrýval plochu pro opravu a působí to trošku flekatě. Ale na první pohled z dálky to prakticky není vidět a hlavně byla obnovena antikorozní ochrana poškozených dveří. Je otázka jak se k tomu postaví leasingovka, ale musím říct, že ten servis měl pravdu, že je třeba nalakovat celé dveře. Ovšem 5 tisíc Kč a 230 Kč + asi tak 3 hodinky mojí osobní práce celkem je rozdíl. Takže dál uvidíme, co bude po 4 letech do té doby se může stát cokoli, co tuto amatérskou opravu anuluje. Kdybych si auto nakonec nechával, pak i tuto opravu si asi nechám dál v tomto stavu.

DSC00006.JPG

DSC00007.JPG

DSC00008.JPG

DSC00009.JPG

DSC00012.JPG

DSC00015.JPG

DSC00016.JPG

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...