Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech


Marek17

Recommended Posts

Edit: pro moderatory pridavam:xvul

Nejkrasnejsi motror na tema >6V byla Tatra 613 ve ve verzi 4,3 litru postavena v karburaci! Ten motor byla krasna stavebnice, klic 13/17 a milion tesnicich gumicek resil vsechno. Kdo ho nenici zastavbou LPG, tak prezil uplne vsechno!:D

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2019 at 21:09, David 106s16 napsal:

Já to musel napsat😁, mi to přišlo fakt celkem zábavné vzhledem ku včerejší diskuzi.

On ten uchcavající vstřik, co mu propalil list, asi musel být slyšet nějakou dobu před tím  než se to stalo. Měl to řešit dřív, tohle se stává na všech commonrailech, jedno od koho.Ale prostě to sedlo do té procentní statistiky.

prostě jsou lidi, co jezdí do té doby, až se to zastaví ,  neslyší, nevidí..., dělal jsem výměnu převodovky protože stará zadřená, říkám to musely být pod autem kapky oleje, to sis nevšiml??, joo všiml, ale myslel jsem, že to není z mojeho auta--nakopal bych takového vola mezi půlky--přitom olej pomalu kapal z gufer poloos a převodovka zbytečně v čudu..., další osel zadřel motor, protože ,,měl jsem sice teploměr na doraz, v autě smrad, ale neměl jsem ve městě kde zastavit'' !!! (praskla mu vodní hadice a jel dál) :o, prostě úplně zbytečné a celkem drahé poruchy...

jinak doufám, že to nezakřiknu, ale mám taky 1.6 HDi v citroenu, další čtyři jsou v rodině , pár je jich v práci a po známých--i peugeoty, musím říct, že ty poslední 1.6 HDi 8V se fakt povedly :super ,ale uvidíme, co budou ty nové 1.5 HDi zač,  protože se vrátili zase ke 4 ventilům na válec

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2 PureTech se umístil i v ankete motor roku http://www.auto.cz/nejlepsi-motory-roku-international-engine-of-the-year-2018-122284

" Tříválec zvítězil také v kategorii od jednoho litru do 1,4 litru, a to konkrétně 1.2 PureTech z dílny Skupiny PSA, který porazil čtyřválec 1.4 TSI ACT od VW Group nebo 1.2 Turbo od Toyoty. Vítězem v této kategorii je už počtvrté v řadě. "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Oživím starší téma - podařilo se mi najít porovnání křivek výkonu a točivého momentu motorů 1.6 a 1.2 PureTech. Dle mého laického názoru pojedou do 3000 otáček velice podobně, nad nimi už se nůžky začínají rozevírat. 1.6 tedy bude určitě lepší při předjíždění. V běžných otáčkách ale 1.2 pojede také pěkně.

Ohledně spolehlivosti 1.6 se mi podařilo najít pouze toto na autosalon.tv z 19. 3. 2021:

Quote

Lepší volbou jsou novější provedení tohoto motoru 1.6 PureTech, které výrobce upravil. S přechodem na emisní normu Euro 6 mají vylepšené písty a o závažnějších problémech není zatím slyšet.

Předpokládám, že při tankování aditivovaného benzinu a pravidelné výměně oleje bude spolehlivý.

1.6 vs 1.2.png

Upraveno uživatelem milhauscz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...