Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech


Marek17

Recommended Posts

stejně se tam posere úplně něco jiného než motor. kolik je tu lidí, že se mu vysral motor ( třeba u potkaných je otázka, jak ten člověk taky jezdil,že-málo kdo přizná, že při 30km/h tam má 5 a ono to jede).

Když jsem si vybíral motorizaci, tak bylo psáno, že to jsou držáky (2,2i) a hle ojnice axialní vůle....

myslel jsem klika ale píšu ojnice...LOL

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Laďa napsal:

V odkazu jsem viděl 6 nabídek. To mně nepřijde jako celkem dost.

Jinak těch 200 000 km jsem uvedl jako minimum. 

No mi už 6 takových aut hned teď přijde jako dost.Ale samozřejmě, je to relativní. 1.6 16v atmosféra (TU5JP4), tak těch je tam ještě víc a to by se reklo, ze  to musí být držák.Ale třeba 2.0 16v, jedno jestli XU nebo EW, to s motorem v poruše nenajdeš. 

Za mě osobně 1.6hdi není ten typ motoru, který by byl na furt. Ale možná ve srovnání s ostatními není nejhorší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobře 6 aut je pro tebe dost. (Lada už něco napsal, to se nebudu opakovat) Ale začátek tématu je o novém autě. Kolik lidí si koupilo nové auto a posral se mu motor dřív než něco jiného? 

Nemá podle mě cenu hodnotit motor,jestli vydrží či ne,ale o tom jestli pro potřebu člověka je dostačující na styl jízdy a k jeho využití (jezdit 200m superbem do práce a zpět může tak jedině nabiječ hejtmanky za státní peníze). Pro mě je otázka o tom, abych tam měl vždy výkonovou rezervu pro nějakou událost (a pro mě je jedno jestli to nastane jednou za život toho auta)

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Laďa napsal:

To nemyslíš vážně, že 6 aut je dost. Kdybych to vzal na počet aut zde na fóru s motorem 1,6 hdi, které mají najeto 150 000 km a více, tak je  to kolik % ? 0.00001:D

Pokud budeš na stejném serveru hledat tdi od škodovky, tak jich tam bude 10. Ze všech tdi, ne jenom 1.6. 

Z toho tvého procentního výpočtu mi vyplynulo že je zde 60 milionů majitelů tohoto zázraku, kteří navíc mají najeto přes 150tkm. No podle mě ses netrefil tak zhruba 100tisic krát. Nevadí, zjevně nejde o fakta,ale o dojmy.

Tak já mám dojem, že 1.6hdi není to nejlepší co kdy PSA vytvořilo.  To je celé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, já to pochopil jako nadsázku. Toto je prostě relativní, tobě se to zdá naprosto v pohodě,  já už pár těchto motorů zničených viděl. 

Ale jak už tady psal někdo výše, ono ta spolehlivost motorů pro většinu lidí není to podstatné. V nejhorším do toho jednou za čas pár desítek tisíc vrazí a tak nějak s tím počítají a nevadí jim to. Mám dokonce známého, ten má octavii s nějakým TSI, nejdřív mu 2x dělali rozvody, pak mu i vyměnili motor a on to přesto má za dobré a spolehlivé auto, protože domů dojel vždy. 

Já zatím měl auto vždy na to aby jezdilo velké dálky a proto spolehlivost vnímám poněkud jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a najeto 200t, to přece nic není, to mi kdysi najelo auto za rok a půl a pak co? (CITACE)

tos určitě nenajel po městě a na chatu :myslim, protože velká většina řidičů u nás najede max. 12 tisíc ročně, další velká skupina do 20 tisíc ročně, takže mi vychází, že jim to auto (motor) vydrží cca 10 a více let, osobně neznám nikoho v okolí, kdo má jedno a to samé auto 10 let, všichni to mění po cca 5-8 letech a kupují buď nové, nebo ojeté (ojeté s max. 100 tisíc KM), takže si myslím, že skupinu ,,soukromníci'' máme v cajku :)

ten, kdo najede 200 tisíc za rok a půl, má auto na kšeft (podnikání), takže musí počítat s obnovou parku častěji, pokud mu živnost tolik nevynáší, ať si nehraje na firemníka a nechá se zaměstnat--bude na tom lépe a s pracovní dobou od--do

ta poslední hromádka jsou firmy a organizace--tu nebudeme řešit dlouho, firmy na obměnu aut mají a organizace si auta kupují vesele z našich daní :aut

můžeš mi říct, pro koho se mají vyrábět auta s výdrží 500 tisíc KM?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, nebylo to na chatu🙂

Už jsem to kdysi psal, vozil jsem motorky z UK, měl jsem takový obchůdek. Měl jsem na to Jumpyho, 2.0 16v, LPG, rv 04. Tam jelo to auto s vozíkem 250kg a cca 800-1000kg nákladu(palety) a zpátky 3-5motocyklů, většinou H-D, takže cca 1000-1500kg nákladu. Takto v průměru 3x za měsíc, každá jízda 4-5tkm. Dneska má ten Jumpy najeto 800.000km, ale už 5 let se takto nejezdí, a celé to odjezdilo bez zásadních poruch. Pouze 2x jsem nedojel a pokaždé mojí blbostí. Jezdil s tím většinou zaměstnanec, já osobně jel tak 10x do roka. Uznávám, že ten motor jel v optimálním režimu,  prakticky se ohřál v neděli večer a vystydl  až v pátek. Olej jsem měnil co 2 týdny, olejový filtr co 2 oleje. Takže 3x častěji než předepisovat tachometr. Na druhou stranu vezlo vždy dost těžký náklad.

Kupovat si nové auto co 2 roky by nedavalo smysl, hlavně nebyl důvod. 

No a jestli by tohle dneska zvládl třeba ten PureTech 1.6? No nevím, možná jo.

A pro koho jsou auta s najezdem 500tkm? Obávám se, že půlka aut v ČR má ten nájezd,  jen to ti majitelé ani nevědí. 

 

 

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel jsem, že je řeč o osobních :myslim

tak dodávek s 2.0 diesel máme ve firmě plno a ty najedou 500 tisíc BEZ PROBLEMU, třeba takový člen --dusan2-- by nám mohl vyprávět :), jinak dodávku s 1.6 HDi nebo 1.6 puretech bych si na cesty do GB určitě nekoupil, to dá rozum

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten jumpy je osobak, 8 míst. Musel být osobní,  abych nemusel na trajekt s kamiónama  a mohl jet mezi osobaky. Rozdíl v ceně trajektu cca 5t. Ale vím jak to myslíš a ano, je to spíš náklaďák,  byť to vychází z 806ky.

No před tím jsem to zkoušel s Galaxy 1.9 PD a nevydržel ani 100t km. Praskl pist. Tak v domnění, že to byl páteční kus, jsem koupil další Galaxy, tam pro změnu praskla trubka k turbu a než ten šulda dojel na odpočívadlo, tak se to vylagrovalo komplet . Takže padla volba na benzín a oplatilo se.

Jo, 2.0hdi by to zvládli taky, ale třeba 2.2hdi v boxeru ani omylem.

PS:A když jsme načli ty dodávky, v USA se prodává i Ford Transit, vzhledově stejný jako evropský. Ale motory, to je úplně jiná liga. Standard je benzin 3.7 bez turba, cca 280ps, pak lze i 3.5 turbo, kolem 350ps se mi tak zdá  no a taky jeden naftak, 5valec, 3.2tdci. Ten jediny se dal koupit kdysi i tady, teď už ale ne. Asi mají víc kopců.

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, pesastor napsal:

     @ozzy56 jenze ono autorovi vlakna nejak neochazi ze ta 5008 s 1,2 vysavacem bude stejne tezka jako ona dodavka a kdyz 5008napno nalozi bude to stejne jako ta nalozna dodavka s dvoulitrem dieslem!!!:roker

Kolikrát za rok nebo vlastnictví toho auta ho naloží na maximum?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 2. 2019 at 15:32, Laďa napsal:

To nemyslíš vážně, že 6 aut je dost. Kdybych to vzal na počet aut zde na fóru s motorem 1,6 hdi, které mají najeto 150 000 km a více, tak je  to kolik % ? 0.00001:D

😁😁 Hele, asi se ti v sekci Servis právě ozval jeden nešťastník z těch  0.00001%. Hledá experta na motory 1.6HDi,  propálil pist, dal druhý motor, ale není to ono....

Hele, ať vás ani nenapadne že s tím mám něco společného 😁😁 Včera jste mě skoro přesvědčili,  že je to dobrý motor a dneska tohle. Ale náhody 🤣🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, David 106s16 napsal:

😁😁 Hele, asi se ti v sekci Servis právě ozval jeden nešťastník z těch  0.00001%. Hledá experta na motory 1.6HDi,  propálil pist, dal druhý motor, ale není to ono....

Hele, ať vás ani nenapadne že s tím mám něco společného 😁😁 Včera jste mě skoro přesvědčili,  že je to dobrý motor a dneska tohle. Ale náhody 🤣🤣🤣

no dobře, tak 0.00002 % :D, jestli jezdí tak, jak píše, tak amenmaria

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to musel napsat😁, mi to přišlo fakt celkem zábavné vzhledem ku včerejší diskuzi.

On ten uchcavající vstřik, co mu propalil list, asi musel být slyšet nějakou dobu před tím  než se to stalo. Měl to řešit dřív, tohle se stává na všech commonrailech, jedno od koho.Ale prostě to sedlo do té procentní statistiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...