Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická převodovka


Kubicc

Recommended Posts

@Jonáš Jiří... no tak to s Tebou vydrbali stejne jako Ford se mnou s reklamacema PowerShiftu ...   taky jsem jednu opravu/generalku zaplatil ... ta se pomerne brzy vysypala znovu a pak jsem stejne musel koupit dalsi prevodovku novou...  Vsude v civilizovanem svete to Ford kvuli hromadnym zalobam (konstrukcni chyba prevodovky)  lidem menil gratis nebo za cenu prace,  jen u nas (a v EU) si s Tebou vytrou peerdel.....

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já vím, že zase budu za snílka, ale myslím, že tady byl prostě problém se špatným olejem a s tím naředěním nemrzkou. Těch aut jezdí mraky, a kdyby to měla být vlastnost AT8, tak těch mrtvých převodovek bude víc. A myslím si, že těch informacích o průšvizích napříč PSA mám dostatek a z první ruky, takže bych o tom věděl :myslim  Tím ale nechci tvrdit, že ta převodovka je držák a je nesmrtelná. To ani náhodou. Jen si prostě nemyslím, že tohle chcípání je vlastnost a nesmí se s tím normálně jezdit :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pár inzerátů s EAT8 s více než 150tis km se najít dá. Pořád je dost aut co běžně jezdí 30-50tis ročně. Ale tady byly problémy už při mnohem nižším nájezdu :myslim Každopádně až budoucnost ukáže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi úplně jednoduše vyhodili by ji z auta diagnostikovali by závadu a podle toho by navrhovali nějaká řešení. Ale myslím si že by se asi točili na tom že jsi tam nechal vyměnit olej protože oni tvrdí že je nesmrtelnej. A tudíž že tu závadu způsobila neodborná výměna oleje. A zase asi podle toho jak moc by jsi si byl Ty jistý v kramflecích tak by navrhovali nějaká řešení. Ale nevěřím tomu že by při nájezdu třeba k 200 tis. km chtěli dávat novou převodovku celou za svoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám stejný názor--jak píšu nahoře--budou se držet té výměny oleje mimo autorizák, tohle bude oříšek i pro soudního znalce, výrobce (prodejce) bude tvrdit, že výměna oleje mimo posouzení autorizákem byla zbytečná a měla vliv na budoucí poruchu atd. atd., vidím to černě :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych měl záruku 1mil km ,tak bych olej určitě neměnil.Nechal byh to to na servisu.Vyměnit olej byl můj nápad dle chytrých rad z internetu.Auto bylo po záruce.Moje vina.

Technik z autorizovaného servisu měl při první výměně problém zdůvodnit výměnu převodovky v záruce.Dle info po odeslání do výroby neměl žádnou zpětnou vazbu o problému.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělali mi dynamický proplach převodovky, tzn.tlakově tlačili nový olej do převodovky tak dlouho až teče nový olej.Což se u těchto převodek nedoporučuje, to se dělá u převodovek DSG.To mi bohužel udělali v ve firmě APO. Ne v autorizovaném servisu. U převodovek Aisin je jiný systém,kde se doporučuje pouze vypuštění náplně a nalití nové (to co vyteklo).V převodovce zůstane část starého oleje.Nepoškodí se ale tlakem ventily převodovky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase se bohužel potvrdilo, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Člověk tomu chce dát péči a takhle to dopadne... :( Asi fakt lepší koupit za 2tis 12litrů oleje a obětovat tomu pár hodin. Zmrvit si to můžu sám, proč ještě někomu platit :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to každopádně. Proto si myslím, že při té výměně nepoužili správný olej. Ale to jsou jen spekulace :nevim  U té AT8 má být AW2, který má jiné vlastnosti než AW1 viz článek.
Ravenol ho už má, takže je otázka času, než bude dostupný i jinde :myslim 
RAVENOL ATF T-ULV Fluid is suitable for use in automatic transmissions of BMW, Peugeot/Citroen (PSA 16 350 560 80), VW, Volvo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...