Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická převodovka


Kubicc

Recommended Posts

108 litrů? Slušný :nevim  Jako jestli se ten olej namíchal s nemrzkou, tak to přehřátí s tím bude spojené. To že ten automat trpí taháním vleku je věc druhá :myslim  Asi to bude chtít měnit olej společně s motorovým...
Edit: Navíc kdo ví, jaký Motul tam tenkrát při výměně dali. Zda vůbec splňoval specifikaci AW2 (viz příspěvek:myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ozzy56 napsal:

jako co třeba 20 tisíc měnit oba oleje?  to mu vyjde levněji tu přepravu zaplatit u jiné firmy

Od kdy má "Travik" interval 20tis na olej v motoru? :aut  Jinak neříkám, že je to řešení OK. Jen přemýšlím, jak tomu předejít ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Před hodinou, MJSytic napsal:

Navíc kdo ví, jaký Motul tam tenkrát při výměně dali

A taky kolik? Málo i hodně je špatně. Ale i tak, od uchlazení je tam ten výměník oleje do chladícího okruhu a pokud to správně chápu, něco se stalo a ten výměník povolil, když byla chladící kapalina v převodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v motoru měním co 22 tis km. Auto si to samo řekne. Nevím proč. Interval je tam vždy po servisu nastavený na 50 tis km, ale vždy cca po ujetí 13tis km začne padat a pak ve cca 20tis začne psát servis oleje. 

Na první převodovce jsem tahal vlek, ale na té druhé už ne.

Převodovku repasoval technik Aisin. 

Nedoporučuje u těchto převodovek dynamický proplach. Pouze vylít co jde a dolít. Tlak při dynamické výměně může převodovku poškodit. Což mi udělali předtím na můj laický požadavek v jiné firmě APO. Převodovka po tomto poplachu vydržela cca 25tis km. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ale to nemá co dělat s převodovkou. 

Ten dynamický proplach tomu mohl uškodit? Kde se dá zjistit, že se nedoporučuje proplach? Při výměně to není běžné?

Jakým stylem jezdíš po dálnici, jestli do 140 nebo klasika na němce? Na dálnici využíváš automat a nebo manuálně?

Zajímá mě jak tomu předejít, sám často jezdím na němce a převodovka často na můj vkus motor moc vytáčí, tak to udržuju manuálně. 

A taky teda jestli vlastně ta výměna oleje v převodovce tomu spíš neuškodila

Upraveno uživatelem martinecondrej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V autorizovaném servisu sami neprovádí výměnu oleje, nemají na to postupy, doživotní náplň. 

V autorizovaném mi pouze zdemontovali, namontovali a oživili převodovku, samotnou převodovku poslali techniku Aisin. 

Pádla vůbec nepoužívám. Německo bez omezeni. Tempomat nepoužívám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tuším že v AT má 2t a manuál 2,2 t samo že bržděnej vlek.  Ale třeba Rasťo Chvála ten slovenskej jutuber má taky jedno z těch třech teď si nevzpomenu jestli " C " P " T " a ten zase tvrdí že co on zkoušel tak je do vleku lepší ten automat hlavně na couvání a takový to jak se říká ranžírování protože spojka u manuálu by si mohla dost zkrátit život takovou námahou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...