Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Partner tepee alias Šeďoch


Šalda

Recommended Posts

No ale na to jakou to má účinnost je to zbytečně drahý. Tam jediné co je + oproti mému řešení je estetično. Ale o mě je známo že na to moc nedám že pro mě  důležitá je funkčnost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže to se mě právě zdá divný, myslím že doby 120 už jsou pryč. I když sem tam někoho vidím i na novějším autě že to má, ne šlo spíše o to, že před výměnou rozvodů absolutně super, a teď je to bída, tak jsem chtěl přijít na to proč se to stalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dneska při mínus 4, a po 23km a cca 20ti minutách jízdy, kdy první půlka byla město a druhá mimo město, mě voda ukazovala tak 82 stupňů, to je přece málo, ne? Navíc když sem dojel na křižovatku, tak to hned po pár sekundách padá k 80. By mě zajímalo jakou má mít vlastně provozní teplotu tento motor, 1.6hdi 80kw. Předpokládám že je jedno jestli je v partnerovi nebo třeba 5008.

IMG_20191204_064101.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je to právě divný😀

I právě dneska, protože sem zaspal, sem jel celkem svižně, teda víc než svižně, motor měl pořád přes 2500 otáček, zvlášť tu druhou část jízdy. A stejně teplota nešla výš. A dělá to prostě od té doby co jsem si nechal vyměnit rozvody. Tak čím to sakra je? Že by z ničeho nic hned po rozvodech druhej den odešel termostat? To se mě zdá divný, ne? Jinak v Peugeotu pochopitelně řekli že tomu nic není, že je vše ok. Což nechápu. Vodní pumpou to být nemůže, ne? Není tam origo, ale Valeo, tak by to mělo být v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možný je všechno, i že odešel termostat. Ale myslím, že to bude vlastnost za chladného počasí. :myslim Mám taky 1.6HDi, ale 8v 82kW. A trvá teď déle, než se zahřeje a po zastavení teplota padá pod 90°. Jak se oteplí, tak to zase přestane. Kdyby odešel termostat, tak by to jelo dlouho na "sytič" a zvedla by se i spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2019 at 18:30, Péťa napsal:

Ještě nezapomeň, kde co máš :) Já posledně hledal ořech na bezpečáky :)

Před týdnem jsem hledal asi 29 minut lékárničku 😀 prošel jsem celý auto, i doma jsem ji hledal, zda jsem ji tam vůbec dal, když sem auto koupil, potom znovu celý auto, a zase nic. Potom jsem to zkusil potřetí, a konečně ji našel, na nejlepším místě kde by měla být, aby byla při ruce, totiž v kastlíku pod sedačkou řidiče, jen jsem jaksi zapoměl že tam vůbec je nejakej kastlík 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem teď zkoušel hadici od termostatu co vede do chladiče, a začala být teplejší až tak při 85 stupních, takže termostat by měl být v pohodě. Možná jen plaším že mě to míň topí, teď jsem se díval na fotky co jsem sem dával, když jsem auto koupil, a jsou to fotky když jsem přijel z práce, a je tam tak 81 stupňů. A podle hodin v autě to bylo 31.1. a venku je sníh, takže zima byla taky. Tak nevím, uvidíme ještě tak po měsíci, a kdyžtak to budu nějak řešit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
V 5. 12. 2019 at 20:28, Šalda napsal:

Jinak jsem teď zkoušel hadici od termostatu co vede do chladiče, a začala být teplejší až tak při 85 stupních, takže termostat by měl být v pohodě. Možná jen plaším že mě to míň topí, teď jsem se díval na fotky co jsem sem dával, když jsem auto koupil, a jsou to fotky když jsem přijel z práce, a je tam tak 81 stupňů. A podle hodin v autě to bylo 31.1. a venku je sníh, takže zima byla taky. Tak nevím, uvidíme ještě tak po měsíci, a kdyžtak to budu nějak řešit. 

Hele, známýmu pomohlo propláchnout okruh topení. Normálně ho odpojil, napojil na něj hadici a pomalu do toho pral vodu dokud netekla jen čistá. Mě to taky čeká. Pravda ovšem, že to byly starší auta kde spoustu let nikdo ani nesáhl na chladičku, takže bordelu bylo v okruhu požehnaně. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Asi před týdnem jsem přezul. Při prezouvani jsem si všiml, že zadní desky už jsou po smrti. Objednal jsem nový, ale než jsem si je byl vyzvednout, tak mě něco začalo vzadu mlátit, jen při jízdě, a čím rychleji jsem jel tím to bylo pravidelnější. Myslel jsem si že se asi jedna destička utrhla a začala tam drhnout, a nebo že se mě vysypalo ložisko. Zajel jsem si pro nový desky, zvednu auto, chci povolit kolo a nemusel jsem vůbec použít sílu, zkusím druhej šroub, to stejný, i třetí šroub, až teprve čtvrtý šroub byl na pevno. A kolo bylo celý volný, a to bylo právě to mlácení co jsem slyšel. Nikdy bych si nemyslel že se toto může stát mě, vždycky si na tohle dávám pozor. Ale pomáhal mě u toho syn, a asi sem nějak zapoměl tohle jedno kolo utáhnout. No nic, ještě že mě to kolo za jízdy nepredbehlo 😀 každopádně teď vím že si na to budu dávat ještě větší pozor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

budu hádat - na levé straně? Loni se mi stalo totéž na felicii, ale u mě spíše z nepozornosti, mluvilo na mě x lidí, samé vtípky, srandičky a druhý den začalo hučení jak od špatných ložisek. tak můžeme být rádi, že to dopadlo dobře. Dneska jsem to kontroloval pořádně:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...