Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zabezpeční proti krádeži


Roman1982

Recommended Posts

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat... nějak jsem na to pozapoměl při koupi auta a nijak jsem si ho nenechal zabezpečit (žádný alarm, VIN kód na skla ani nic podobného), asi to pro klid duše pořeším aspoň vyleptáním VIN kódu na skla, ikdyž nejsem si jistý, jestli u této kategorie auta tokové označení skel má nějaký smysl... co myslíte... zbytečná práce? Mám teda GAP pojistku, ale protože je auto kupované ve slevě, tak samozdřejmě je ta cena vozu mnohem nižší než běžná, takže po krádeži bych si stejné auto za pojistku už těžko koupil... nějak se nemůžu rozhodnout, když je auto nové, těžko se mi do něj zasahuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli si pamatuju dobře tak leptací sada na okna vychází cca do 500 Kč což je si myslím oproti ceně vozu brnkačka.  Alarm no nevím dodělávat je asi dražší špás pokud není z fabriky navíc je zde riziko že by to časem mohlo dělat neplechu víme všichni že peugeoti si co se týče elektroniky žijou svým dost specifickým způsobem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

To je spíš náhoda, bohužel, mně se snažil nějakej tragéd vloupat do 20 let starého Citroenu ZX za 10 tisíc Kč a když jsem koupil předchozí Thálii, tak mně někdo po asi třech dnech vymlátil na parkovišti okno...

Leptání VIN doporučuju, sada se dá objednat za pár stovek, jak už psal Vena, a vyleptat to musí zvládnout úplně každej. Většina pojišťoven dává s tímto "zabezpečením" slevu na havarijku (třeba Allianz 5%), takže se to vyplatí i finančně. Navíc pokud by někdo chtěl auto znovu zprovoznit, tak musí buď skla draze vyměnit, nebo pracně dostávat to leptání pryč - a s nejistým výsledkem. A v případě krádeže na díly přijde o skla...

Jinak na krádež je alarm na nic, dnešní auta už žádná fetka neukradne a profík ti ten alarm stejně vyřadí (nebo auto natáhne na odtahovku tak, že ani nehoukne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Na konci leta sel z hospody silnej Lojza k nasi 106 a zachtelo se mu baterky. Tak vzal pajcr, vypacil zaves u okna, urval ho a vitezne si odnesl starickou baterku. Auto stalo pod kamerou Mestapa 300 metru od jejich sluzebny. Chudaci Mestapaci nestacej hlidat protoze po meste nainstalovali nejakejch 150 kamer a cumi na to ve dvanactihodinovy smene jedinej otravenej jouda, kterej ma narizeno hlidat akorat parkovani na zakazech - to je za penizky do mestsky kasicky a primator ma bodiky do voleb co dela pro bezpecnost oVcanu.

Tak jsem byl vyvedenej z omylu ze pod kamerou je to O.K. Shaneni zavesu, rovnani haubny a na jare me ceka nastrikat. Ja bych mu snad radsi tech 30 Ecek na novou baterku dal!:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...