Jump to content
Cpt._Redeemer

Peugeot 307 HDI nestartuje

Recommended Posts

Zdravim, řeším problém u segřiny 307. Má 307 SW 2.0HDi 66kw vstřikování Siemens

Prostě v pondělí auto přijelo a druhý den nenastartovalo. Před tím neprojevovalo žádné známky špatných startů apod.

Dnes jsem nastoupil. První vec žhacičky. Žhavičky mají 0,5 Ohmu což mít mají a při otočením kliče na ně napětí jde. Zkusil jsem napumpovat naftu. Protékala skrz víčko filtru, tak jsem filtr dotáhl. Odmontoval vysokotlakou trubičku od dvou vstřiků a nafta tam jde, takže čerpadlo OK. Zřejmě, ale nejde přes vstřiky do válcu. Auto prostě jen točí a ani neškytne. Z výfuku ani nejde kouř kdyby se na nafta alespoň trochu vznítila. Odpojili jsme konektor od vstřikovače a při startu na něm není žádné napětí. Ani na jednom. Takže náš názor je, že se neotevírají vstřikovače a nejde nafta do válce. Někde jsem se dočetl že na Xantii HDi má jít na vstřiky napětí až 80V. Na jiném webu jsem se dočetl, že se elektromagnetické vstřikovače otvírají napětím od 12-120V. Na foru Opel jsem se dočetl, že se multimetrem to napětí nedá naměřit. Jdou tam prý jen impulsy a takže pouze osciloskop. Nakonec problém Opelu byl zaoxidovaný konektor na čidlo otáek motoru. (toto čidlo kdysi vyřešilo problém se startem u dědovýho Formana a nedávno u kámošovi C4. Tady jsem konektor prohledl a ok, ale nvm jak na tom je samotné čidlo. Ta 30A pojstka na vstřiky je v pořádku a koukal jsem, že ty kroucený dráty od vstřikovačú jdou do řídící jednotky. Chtěli jsem vyndat jeden vstřik, abysme pro jistotu věděli, že opravdu nestříká naftu, ale je tam tak zatuhlý, že se to opravdu nepovedlo a tím jsme dnes skončili bez dalších nápadu.

Prosím o vaše rady a děkuji za názory!

S pozdravem Lukáš