Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podsvícení interiéru


Lampapir

Recommended Posts

Zapojil som to od zapaľovača pri radiacej páke, odtiaľ som si poťahal LED pásy s káblami (dole poza plast v stredovom tuneli) a káble som schoval za plasty. 

Predné osvetlenie nôh som nalepil na vrchné čalúnenie, spodné osvetlenie na koľajničku sedadla tak, aby sa pri manipulácii so sedačkou nepoškodil pásik alebo kábel. Taktiež pri vysávaní auta, aby sa nič nepoškodilo. Mám to napojené na malý vypínač, aby mi to nesvietilo permanentne a aby som si to rozsvecoval kedy chcem.

Pridávam aj fotku zapojenia pre inšpiráciu, montáž som robil na P307.

Večer odfotím celkový výsledok, ale z predošlých skúseností je to paráda.

 

 

IMG_20190224_112041.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa zbytočnosť, pretože počas dňa aj tak nič neuvidíš. Ale je to na Tebe. Keby to riešim inak, pripojil by som to na káble, ktoré idú do dverí - tam je myslím nejaké čidlo, ktoré zaznamená otvorenie dverí a tým rozsvieti interiérové svetlá.

Ešte mám v pláne vymeniť poistku za silnejšiu k tomu zapaľovaču, predsa je tam ďalší odber navyše. 

Ale neviem, v takýchto veciach som úplný laik, tiež sa učím, je to zábavné a v budúcnosti plánujem aj osvetlené prahové lišty a myslím, že jeden chalan to pripájal presne takým spôsobom, aký som vyššie spomínal. 

Od zapaľovača je to najjednoduchšie, mne to trvalo zhruba 30 minút, ale to som si dal záležať a dával som obrovský doraz na kvalitu - modul toho osvetlenia som lepil Mamutom na vnútornú stranu tých plastov, káble som upevňoval aby to nelietalo po prevodovke a aby to pri nájazde na nerovnosť nespadlo a tak ďalej. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2/3 aut maji primo v BSI konektor ovladani dverchich svetel reafuji na otevreni dveri ale nereaguji na stropni osvetleni - takze vyhoda kdyz nekco chce mit automaticke osviceni nastupniho prostoru a nechce resit nejake vypinace

uprimne - mam rad v aute za jizdy primerenou tmu - nemusi mi od noh svitit diskoteka - hlavne proc ji tam mit ? abych videl do jakeho ko*na sem slapnul ??

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To osvetlenie nôh je len dekoratívna záležitosť - 100 ľudí, 100 chutí. Ale áno, myslel som na tú tmu a preto som si kúpil regulovatelné, tzn. viem si meniť farbu, jas, sú tam aj rôzne efekty. A ak by ma to omrzelo, jednoducho to vypnem a nesvieti to. 

Čoo sa týka tej BSI, tak ďakujem za tip. 😊 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martys napsal:

Ešte mám v pláne vymeniť poistku za silnejšiu k tomu zapaľovaču, predsa je tam ďalší odber navyše. 

To bych určitě nedělal , on výrobce neudává jmenovitý proudový hodnoty pojistek jen tak , to , že na danej obvod připojíš další spotřebič , není důvod pro nasazení větší pojistky (když pominu minimální odběr led pásků) . Větší pojistka znamená akorát větší riziko požáru .

Když už sis s tím dal tu práci , tak aspoň zaizoluj ty konektory toho vypínače , pak to bude O.K. ;)

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jarokare - ďakujem za ozrejmenie. Tak to teda nechám tak. 😊 A káble sú zaizolované už. Tu sú moje nedostatky „z elektriny“ - ale nikto múdry z neba nespadol. 😎

Ako som sľúbil - výsledný efekt, viď. fotky.

Samozrejme, intenzitu svetla si viem meniť na nižšiu/vyššiu, farby taktiež. Rôzne efekty, ako postupná zmena farieb, zmena farieb podľa hudby a mnoho ďalšieho.

 

IMG_20190224_200734.jpg

IMG_20190224_200717.jpg

IMG_20190224_200545.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 24. 2. 2019 at 18:45, Havlicek.Lukas napsal:

2/3 aut maji primo v BSI konektor ovladani dverchich svetel reafuji na otevreni dveri ale nereaguji na stropni osvetleni - takze vyhoda kdyz nekco chce mit automaticke osviceni nastupniho prostoru a nechce resit nejake vypinace

uprimne - mam rad v aute za jizdy primerenou tmu - nemusi mi od noh svitit diskoteka - hlavne proc ji tam mit ? abych videl do jakeho ko*na sem slapnul ??

 

307 sw patří do té zbylé 1/3 předpokládám, co? xD Nebo tam je taky nějaký konektor? Mám BSI BSM5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...