Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hrkotanie a rezonancia traveller


palo kopcek

Recommended Posts

dobry den,

prosim neuveritelne ma zacina vytacat na mojom aute rezonancia niekde z oblasti posuvnych dvery. Ked prejdem po nerovnosti - aj malej, zahrkoce to (akoby boli volne, alebo bolo volne okno, alebo zaclonka, nic vsak volne nie je-aspon napovrchu). Nedokazem zistit co to je, rukou nenajdem. nc, co by hrkotalo, aj ked plasty a cele oblozenie auta - tapacirung, su sakra nepresne a nedoliehaju. Zvukovo su ale v norme, resp toto je iny zvuk. Obcas to nerobi, ale prevladaju jazdy kedy to robi. Chcem sa spytat, ci to pozoroval aj iny majitel. Samozrejme skusal som to reklamovat, ale v servise netusia... Auto ma najazdene do 5000km, mame ho od augusta ako rodinne auto v zasade v maximalnej vybave, takze taketo zvuky pracovneho dobytcaka som naozaj necakal (menili sme za s-max, vela deti). Celkovo by som bol s autom spokojny, ale toto ma celkom sponuje. 

 

dakujem pekne za napady a skusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, no keby tieto auta nemali niektore detske chyby, mohli by byt celkom fajn.

Mne tiez nic nehrkoce, ale uz raz hrkotalo topeni v zadu, jedna supa pestou pomohla.

Ale od nova piska leva strana a nefunguje ambientni osvetleni, a tiez podla mna ostrekovace na predne sklo striekaju slabo iba do spodu okna,  mam to teraz servise tak napisem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic sme do auta sami nemontovali, ako prislo do predajne, tak ho mame. snazil som sa to lokalizovat, zdrojov je ale akoby viacero - od konca lavych posuvnych dveri smerom dozadu. ja osobne tapacirung dat dole neviem, nikdy som to nerobil. znie to, akoby zahrkotalo okno, ale okna su na poklep uplne ticho a zvuk je asi. izsie. prenasa sa a tazko sa lokalizuje. inak s ostrejovacmi uplne suhlasim a ambient osvetlenie mi nefunguje tiez. skoda tiez cuvacej kamery na urovni prveho telefonu s fotakom. rozmyslam, ci sa neda vymenit za daco s normalnym rozlisenim. hadam to neskor zacne niekto ponukat, na druhej strane toto mi tak nevadi. niet toho hrkotania, s ostatnym si poradim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus když pojedeš aby se někdo opřel do těch dveří. Něco podobného mi tehdy dělalo berlingo ale obráceně když jsem vzadu nikoho nevezl resp. když nikdo neseděl u dveří tak bylo ticho ale když jsem vezl tři lidi vzadu a byl někdo opřený o ty dveře zevnitřku tak drnčeli pískali no děs nakonec to bylo tím že byly volnější ty vozíky na kterých ty šoupačky jezdily v těch lištách vystříkal jsem to tehdy nějakou vazelínou ve spreji a bylo to lepší. Je možné že tam je někde v tom mechanizmu vůle kterou je třeba eliminovat a tím že auto je v záruce tak je šance to řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 hours ago, palo kopcek said:

inak s ostrejovacmi uplne suhlasim a ambient osvetlenie mi nefunguje tiez. skoda tiez cuvacej kamery na urovni prveho telefonu s fotakom. rozmyslam, ci sa neda vymenit za daco s normalnym rozlisenim. hadam to neskor zacne niekto ponukat, na druhej strane toto mi tak nevadi. niet toho hrkotania, s ostatnym si poradim. 

no dik, aspon niekto mi potvrdil, ze tie ostrekovace su naprd, inak to ambient osvetlenie bude poriesene, je nutny update BSI modulu. 
Ale je to presne ako hovoris, tieto veci su detaily,  horsie je tak ako teba vadi hrkotanie mne vadi piskanie a je to na vratenie auta.
Inak vo vysledku som s autom spoko, motor ok, prevodovka ok, jazdne vlastnosti ok, miesto ok, ale  prkotiny pokazia cely dojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

update -  mal som cestu okolo servisu, tak som sa zastavil, nech naskoci technik do auta a ukazem mu tu hrkalku. uz to zacalo okrem hrkotania vydavat aj pistave vrzganie (nieco ako kov o kov ked sa sucha - co verim ze sa nedeje, pripadne polystyren o polystyrenv). hrkotanie uznal ze pocut riadne, pistanie boli podla neho uz gumicky a teda podla neho nie su dobre dopasovane dvere. stredu som objednany do servisu, ze sa s tym pohra. bol to konecne ochotny a pricetny chalan (sa v servisoch malokedy stava), takze verim, ze to dobre dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Ahoj. Na to vrzaní dveří mám jeden fígl a funguje to perfektně. Sám jsem tomu nevěřil. Stačí když po čase nástříkáš všechny gumy kolem dveří silikonovym sprayem. (Silkal) a rozetřeš hadrem. A je po vrzání. 

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

V Toyotě Proace Verso mi pravé posuvné dveře hrkaly už při cestě z autosalonu... Levé jsou slyšet až při větších nerovnostech. Tipuju to spíš na roletku nebo něco jiného uvnitř dveří. Nechávat to rozdělat v servisu mám trochu strach, aby nenadělali víc škody... Ze začátku jsem byl dost na.....j, ale už jsme si asi zvykl, že holt jezdím v dodávce...  Pískot zatím žádnej (2tis km)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hůře mi zavírají pravé šoupačky a to jsem je už nechával seřídit, nicméně že bych pozoroval nějaké extra zlepšení se říct nedá. Levé přitom zavírají krásně, lehoučce a s těma pravýma musím třísknout jak z vratama od stodoly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam elektricke zatvaranie. to hrkotanie - ubezpecujem vas, ze to nie je roletka, ani inc vovnutri dveri, to som si myslel tiez. su to skratka zle osadene dvere od vyroby. tie lave mi vyriesili - klampiar bol fakt pricetny. uz mi ale hrkocu prave dvere, cize to sa bude vracat... btw, kamarat ma toto iste vo forde s tym, ze tam mu povedali, ze to tak je a hotovo. potom mu to sused opravit  - tiez klampiar. dvere sa nedotahovali skratka dostatocne. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Koupil jsem si Peugeot traveller mám najeto 4000 km. Nejdřív mi začaly klapat jedny dveře a teď mi klapou i druhé. Dal jsem to do servisu a po dvou dnech to začalo znovu,teď už to tam dávám po druhé,tak jsem zvědavý co s tím udělají poprvé mi jenom promazali posuvné lišty. Jinak jsem s autem celkem spokojený, až na tyhle ty blbosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 1. 2019 at 9:07, palo kopcek napsal:

dobry den,

prosim neuveritelne ma zacina vytacat na mojom aute rezonancia niekde z oblasti posuvnych dvery. Ked prejdem po nerovnosti - aj malej, zahrkoce to (akoby boli volne, alebo bolo volne okno, alebo zaclonka, nic vsak volne nie je-aspon napovrchu). Nedokazem zistit co to je, rukou nenajdem. nc, co by hrkotalo, aj ked plasty a cele oblozenie auta - tapacirung, su sakra nepresne a nedoliehaju. Zvukovo su ale v norme, resp toto je iny zvuk. Obcas to nerobi, ale prevladaju jazdy kedy to robi. Chcem sa spytat, ci to pozoroval aj iny majitel. Samozrejme skusal som to reklamovat, ale v servise netusia... Auto ma najazdene do 5000km, mame ho od augusta ako rodinne auto v zasade v maximalnej vybave, takze taketo zvuky pracovneho dobytcaka som naozaj necakal (menili sme za s-max, vela deti). Celkovo by som bol s autom spokojny, ale toto ma celkom sponuje. 

 

dakujem pekne za napady a skusenosti.

Já mám najeto 4000  dělá mě to také. U posuvných dveří se to klepe celý. 

Upraveno uživatelem Michal k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdar chlapi, já to měl na Toyotě taky, při garančce jsem to nahlásil a borci mit poštělovali dvěře, dopasovali a hlavně dotáhli aby dveře byly víc přitlačené v zavřeném stavu. Úplně to ZMIZELO A JE PO PROBLÉMU. Mazání silikonem jsem aplikovat hned při dovozu ze salónu a to nepomohlo. navíc se mi na mastné gumové těsnění lepil prach a vydřel mi lak - hlavně dole jakoby na zadní čísti prahu. To borci vyřešili přelepením průhlednou folií... Mistři v Toyotě 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...