Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Traveller _ spotřeba


DaGr

Recommended Posts

Jezdím v klidu a na dálnici do 140, najeto 10500 km a zatím mi aplikace ukazuje spotřebu 7,5 litru - auto v podpisu.

Něco se dá vykoukat spritmonitor.de , ale moc aut tam také není - pro víc info si tam zkus dát ještě Citroen Spacetourer a Toyota ProAce, jsou to v podstatě stejná auta jen s jinou maskou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

EAT8 - U mne po koupi první cesta do Alp přes DE, cestující 2+2, plně naloženo, 95% dálnice tempomat na 130 km/h či níže, pokud byla upravena maximálka:

a) cesta tam 8,5 l

b) cesta zpět 8,1 l

 

Upraveno uživatelem -melda-
doplněno EAT8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Teď jsem se vrátil z podobné trasy, stejný náklad, cesta tam 8l/100km, 7,5l/100km to ukazuje po cestě zpátky, tedy celkem. Najeto 1750km (Bormio). Vychází to i podle tankování. Podle aplikace to ukazuje výrazně méně, ale asi to nepočítá spotřebu nezávislého topení.

Citroen Spacetourer 2.0 BlueHDi 150k manual. 4x4 Dangel

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Peugeot Traveller L2 Active 2.0 BlueHDi 180k AT6,  cca 12.000 km, priemerna spotreba 7,8, priebežne klesá (na prvých 5000 bola cca 8,1) vypočítaná podľa skutočného tankovania.  jazdim kľudne, mesto/mimomesto +5-10 km, na dialnici  vacsinou 120-130, 2dospeli, 4 deti+ nejaké bicykle,  pod.

Upraveno uživatelem georgeee123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Už tu vznikla nějaká debata ohledně měření spotřeby přes palubní PC, APPku a realitu. Co kecá a nekecá.
Tak jsem si topřed časem začal psát a konečně vyhodnotil:-)
Počítáno z 2.408 km najetých kilometrů.

Natankovaná nafta: 7,52 litru/100 km (první cvaknutí)
Palubní počítač: 7,4 litru/100 km
App MyPeugeot: 6,3 litru/ 100 km
 

Třeba máte jiné zkušenosti:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zatím 8,0 l, ale najeto jen 1600km (2,0, EAT8, L3, B- VIP, 6 míst). Spotřeba po ujeti cca 500 km klesla o 0,4l. Jel jsem dálnici priblizne 2x 300km max. 160km/h, většinou však couracky v kolonách. Zbytek město a mezi vesnicemi, krátké jízdy do 20km, dle předpisu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Traveller VIP Business, long, 2.0, 8EAT, 15 tis.km, adBlue doplněno 2x při 7 tis. a při 14,5tis. km (8l resp. 15l). Spotřeba průměr (přes týden město, víkendy dálniční přesuny) 7.7 l, v případě okrsků se při obsazení 4 osoby a pes je spotřeba kolem 6.8-7.2 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Dave Fry: Vycházíš z palubního počítače, apky v telefonu, nebo si to i počítal reálně? Mám stejný motor i převodovku jen v Toyotě a na taková čísla se teda nedostanu. Poslední dobou mám průměr 8,2- 8,5. Cca  60% město a zbytek dálnice (najeto 20tis). Dálniční spotřebu mám podobnou jako město. Palubní počítač se mi nelišil nikdy víc než o 0,2l/100, spíš byl.téměř přesný. Jinak s AdBlue jsem na tom podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vycházím z měření dotankování, palubní počítač osciluje mezi 7.8-8.0l a apka je obrovské zklamání. Načítání dat je nepřesné a často jsou problémy s konektivitou (iPhone). Podle app to ukazuje od 6,4 do 7,5 l. Takže je to k ničemu. Plánuju teď servis, tak zkusím objednání přes aplikaci a už teď přemýšlím, že to vzdám a raději si ušetřím nervy...

Jinak s motorem, spotřebou a zejména s převodovkou jsem maximálně spokojen. Pružné zrychlení je vynikající i s plným autem. Čeká nás první zima, tak jsem zvědav na rychlost zahřívání interiéru a růst spotřeby. Zvědav jsem také na gripcontrol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...