Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bezpečností pásy po nehodě


kameja

Recommended Posts

Zdarec,

 

po nehodě mi svítí kontrola airbagu - nevystřelily, ale nefungují pásy jak na straně řidiče, tak na straně spolujezdce, i když v době nehody na straně spolujezdce nikdo neseděl.

Nejdou navinout ani odvinout. 

 

Moje otázka zní, co se musí vyměnit? Našel jsem bezpečností pásy, dále jsem našel napínák s pyropatronou pouze na pravou stranu. Ty napínáky se dělají pro každý model zvlášť?

http://obchod.{reklama nepovolena}/plastove-casti/4942-napinak-pasu-pyropatrona-pravy-.html

nicméně u těchto pásů je u každého jiné číslo

http://obchod.{reklama nepovolena}/plastove-casti/9661-bezpecnostni-pas-peugeot-307-levy-predni-96346431xx.html

http://obchod.{reklama nepovolena}/plastove-casti/3550-bezpecnostni-pas-peugeot-307-levy-predni-96527697xx.html

i když je na 307. Je v nich nějaký rozdíl. Dokáže někdo řici, zda-li se musí vyměnit pouze napínáky s pyropatronou nebo i pásy ve sloupcích?

 

Model je to 307 Break rv 06/2005  VIN: VF33ERHYB84006375

2.0 HDI 90

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak stačí keď to rozobereš doma, karboškou vyrežeš pyropatronu, vysypeš z toho gulky. Keď to potom poskladáš pásy ti budú fungovať, ale bude svietiť kontrolka airbag - keď ti vadí, daj namiesto pyropatronu odpor s 2,2 ohmov, hlasku vymaž cez diagnostiku a mas to opravené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle VIN vy měl být napínák pásů součástí navíječe pásu, ten se v případě aktivace zablokuje a pak se musí vyměnit celý pás včetně navíječe za nový (nebo neaktivovaný), tzn., že můžeš použít i komplet pásy z jiného vozu, samozřejmě, kde nebyly napínače aktivované :myslim

P.S. jen co píšou ve všech manuálech--po 10 letech by se měly airbagy a vše co s nima souvisí vyměnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za odpověď, to jsem snad potřeboval zjistit.

 

Když to shrnu, stačí koupit kompletní bezpečností pás do sloupku. Poté odblokovat přes DIA. U spolujezdce se to musí udělat také? Nikdo tam neseděl, ale seknutý je naprosto stejně.

Ohledně těch airbagu, o tom přemýšlím, při narázu v rychlosti cca 50km/h nevystřelil, nicméně to naškodu nebylo, protože mě aspoň nic neudělal.

 

Abych ještě upřesnil, měnit to nebudu, jen sháním díly pro servis, vyjde to finančně o dost levněji.

 

Děkuji

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, pesastor said:

@Taliga   Ono to heslo "co neubrzdis neukecas" ma neo do sebe! A kdyz naaahodou neubrzdis, budes rad za FUNKCNI predpinaky, pasy i airbagy!!!

Ale kazdy sveho stesti strujcem, nekomu staci kdyz za nej pritulka plati dobrou zivotni pojistku:)

Ja nikoho do ničoho nenútim, je to len možnosť na riešenie problému :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, jarokare napsal:

Potřebuješ pasy levý 8974 T9 , pravý 8974 T5 a jednotku airbagů 6545 HE , ale s tou je problém , protože už se nedodává , takže jedině nechat reaktivovat nebo sehnat stejnou na vrakovišti ...

Reaktivace jednotky se dá provést přes DIAG případně jakoukoliv diagnostikou nebo to musí být PP?

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pacho69  ma oblibena sentence: je to marny, Je To Marny JE TO MARNY! @kameja chce usetrit! a tak koupi neco z vraku a jeho "S e r  V i c e" sice nevi co chce ale neprestane dokad to od nej nedostane a pak to tam pohoda klidek cigarko nacpe!:roker

Treba se za chvili na tomhle vlakne objevi jeste dotaz jestli jdou nahradit poskozene brzdove desky z nehody bukovejma spalikama......:P

 

     

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsak jasny, kdyz jsem byl u expertu v brnenskym pazotu, tak sem tam dostal totalni orgac z tech odborniku a to sem tam chtel povolit jen prkotinu na diagnostice

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...