Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LEDky do hlavních světel


FunScreen

Recommended Posts

Aha, takže to je jak nizko letící UFO. Taky takový potkávám, jedu pak cca 30km/h protože jsem slepý a za mnou jede tá záře :D

Pořád se to opakuje, dříve s HID sadama, ted s LED, a lidi jsou neponaučitelný

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montáž bych asi zvládnul... Ale cos pořídil za ledky? Máš odkaz? Rovnou Ti povím, jestli to má cenu zkoušet :D 

 

@Radek Hurvajz Dá se to udělat i tak aby se neoslňovalo, ale většině lidí je to fuk, hlavně že vidí ;) Někdy mám dokonce pocit, že lidi jdou spíš po barvě než po tom aby lépe viděli :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Schreek a spol. Ukazte mi prosiiim, prosim jednu nahradu H7 LEDkou ktera je schvalena!

EDIT

A jeste doplnim: Takovou nahradu ktera dokaze fyzikalni zazrak -> nahradi bodovy zdroj svetla nekolia ruzne umistenymi diodami par cmo od sebe v uhlu 360 stupnu a  optika se s tim vyrovna tak ze ve vysledku auto nebude oslnovat

:roker

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za 1 žárovka není úplně bodový zdroj světla, to vlákno má taky nějakou délku a šířku ;) 

za 2 dělají se už i led žárovky které mají ledky v cca stejné šíři a místě jako je vlákno žárovky a odpadního světla je tudíž minimum

za 3 bavíme se o čočkových projektorech, kde je při správném seřízení ohniska odpadního světla také minimum, takže se zde v rámci definovaných zon žádné oslňování nekoná

za 4 nikdo tady netvrdí, že to má nějakou homologaci nebo schválení, použití je na každém z nás a z toho plyne i zodpovědnost za případné následky... 

Za mě osobně s kvalitní ledkou v čočce nemám žádný problém, používám to běžně, ideálně v kombinaci s teplou bílou barvou tzn 4300-5000K a nikdo ani nepozná že to tam je. Nicméně mám pocit, že tazatel se tu neptal jestli si to tam smí dát ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K čemu mi je jejich  zodpovědnost za případné následky, když se nasledky nekonají? Kdyby se konali tak by všichni oslňovači měli vykopnutý světla, to přinejmenším! Protože na nějakou zodpovědnost uplně kašlou, a taky kašlou na to jak je LEDka provedená, nacpou to kamkoliv a svítí a svítí, druhým do xichtu 😡

 

Tazatel se sice neptal na to jestli si to tam smí dát, ale vubec mu neuškodí když si přečte trochu nazorů z druhé strany jeho světlometů

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak souhlas, oslňovače bych trestal, ale svádět to všechno na ledky, hid atd. taky není fér. Dle mého soukromého názoru na silnici oslňuje minimálně třetina aut, ale z toho 90% s obyčejnýma žárovkama. Když si lidi nejsou schopný ty světla nechat aspoň seřídit, tak po nich nemůžeš chtít nějaký složitosti. Narvou tam první ledku co najdou na aliexpresu za tři dolary a jedou ;) 

Ale jsme tu už fakt dost :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Schreek napsal:

za 3 bavíme se o čočkových projektorech, kde je při správném seřízení ohniska odpadního světla také minimum, takže se zde v rámci definovaných zon žádné oslňování nekoná

Jen pozn. V tomto případě se ale bavíme o klasických parabolách (308 nemá čočky ani v jedné halogenové verzi - alespoň zatím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SchreekOno existuji pochopitelne i H4 bi-LED splnujici podminku skoro "bodoveho zdroje".. Ale ve slusnem provedeni od slusneho vyrobce zaplatis za sadu 130 Ecek. Prijde mi to jako docela  nevyvazeny pomer kvalita/cena  TADY navic porad ve spojeni s rizikem nehomologovaneho dilu.

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně bavíme se pouze hypoteticky, alébržto tazatel píše, že "dneska mně přišly z Číny". A protože popálená ruka je nejlepší učitel, tak doufám, že se mu ta složitá operace - výměna žárovky - podaří.:cool:

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2019 at 0:10, Radek Hurvajz napsal:

K čemu mi je jejich  zodpovědnost za případné následky, když se nasledky nekonají? Kdyby se konali tak by všichni oslňovači měli vykopnutý světla, to přinejmenším! Protože na nějakou zodpovědnost uplně kašlou, a taky kašlou na to jak je LEDka provedená, nacpou to kamkoliv a svítí a svítí, druhým do xichtu 😡

 

Tazatel se sice neptal na to jestli si to tam smí dát, ale vubec mu neuškodí když si přečte trochu nazorů z druhé strany jeho světlometů

Čus chlapi, omlouvám se, dlouho jsem byl mimo..

Jasně Radku, neuškodí mi si o tom něco přečíst, máš určitě pravdu. Taky nemám v úmyslu nikoho na silnici zabít oslněním. Pokud to prostě nepůjde, nebo to bude dělat brajgl (třeba i v elektronice??), dávat to tam samozřejmě nebudu. I mne se*e, když díky někomu nevidím a souhlasím s názorem, že daleko víc oslňují "vlastnoručně" seřízené halogeny.. A co se týče hlavních světlometů u mojí 308ky, tak nevím, ale při pohledu na světlomet vidím kulatou optiku, vycházel jsem z toho, že to tím pádem nemusí být takový problém.. Zase ty LEDky nestály raketu, takže se nic nestane, když mi zůstanou doma.. 🙂 Přeci jen an to auto je záruka a já nestojím o problémy - žádné strany..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...