Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 5008 - výměna baterie


FICI

Recommended Posts

Prosím o radu. Po výměně baterie Peugeot 5008 1,6 hdi r.v. 2011 nelze nastartovat motor. Kontrolky se rozsvítí, ale nenastartuje. Nejdou stěrače ani okna. Jinak interiér a vnější světla vše O.K. Baterie byla měněna bez podpory jiné baterie. Svítí na displeji " economy mode". Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@FICI Byl dodržen postup po připojení baterie?
"Po opětném připojení
Po každém připojení baterie zapněte
zapalování a vyčkejte před zapnutím
startéru 1 minutu
, aby se mohly aktivovat
elektronické systémy. Pokud však po
této manipulaci přetrvávají malé obtíže,
obraťte se na servis sítě PEUGEOT
nebo na jiný odborný servis.
Je nutno, abyste podle pokynů v příslušné
kapitole sami znovu aktivovali:
- dálkové ovládání zamykání,
- elektrické ovládání clony prosklené
panoramatické střechy,
- navigační systém GPS."

BAT_5008_old.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus odpojit baterku na aspoň hodinu a pak zkusit.

Eco mode si nevšímej, to byly dlouho otevřené dveře a poté je nutno nastartovat, tím se ECO zruší. Startovat by mělo i v ECO modu. Zkus druhý klíč, kvůli imobilizéru. Předpokládám, že startér točí? Nepsal jsi.

.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím odpojit baterku na delší dobu. Druhý klíč jsem zkoušel taky. a nic. Startér netočí, je to hluché. otočím klíčkem a nic se neděje. I start přes kabely jsem zkoušel.  Ještě mě napadá nějaká špatná pojistka na tom plastové držáku co je přicvaklý na baterce. Ale ani tam jsem na nic nepřišel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bys mělo být napájení z rozvodnice na baterce ok. Baterku už jsi znovu odpojil jak psal P607Olda?

Jak si ji odpojoval baterku poprvé? Takto? Zavřít dveře, otevřít kapotu a počkat několik minut, než BSI uspí jednotky. Pak opojit baterku.

Zkus ještě pojistku F8 na  rozvodnici v motoru, to by mělo být pro cívku startéru.

Upraveno uživatelem Agrafik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterku jsem ještě neodpojoval, zkusím to zítra. Je fakt, že při prvním odpojování baterky jsem asi dost dlouho nečekal. Auto vyplivlo manželce v práci, koupil jsem novou baterku a jel ji vyměnit. Už jsem ji totiž během 14-dnů 3x dobíjel a věděl, že bude brzy K.O. Baterku jsem vyměnil a auto už nerozjel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, baterie byla K.O. Po výměně za novou, auto nestartuje. Jak jsem psal předtím musím to zkusit nastartovat nakrátko na startéru, abych vyloučil, že je špatný. Osobně si myslím, že je problém někde v elektoinstalaci ( jestli se něco neodpálilo na rozvodnici na baterce, anebo to nějak nenačetlo řídící jednotky). To , že jsem napsal, že jsem baterku neodpojoval, odpovídám na tvou radu, abych ji odpojil víc než hodinu. To zkusím zítra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš zkusit ten startér, tak by se dalo změřit napětí na té pojistce pro cívku startéru, nebo přeměřit tu cívku z kontaktu při vytažené pojistce, případně to zkusit z toho kontaktu rovnou protočit, ale to už chce nějaké elektro znalosti, abys neudělal víc škody.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak závada konečně odstraněna. Odpojil jsem na 2 hoďky baterku jak radil P607Olda a pro jistotu vyměnil podruhé pojistku F8 na motoru dle rady Agrafika. Start motoru se povedl. Asi se kloním k názoru, že byla propálená pojistka a tu jsem vyměnil zase za špatnou(i když nevypadala). Díky Vám pánové za rady!!! Auto zase frčí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...