Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sněhové řetezy


chuck11

Recommended Posts

Mám tyto https://www.sportobchod.cz/thule-xs-16-245.htm Mají ochranu ráfku, takže o disky se nebojím... Měl jsem stejný systém na předchozím autě, použil jsem to xkrát a bez problému.... Doporučuju projít si bazos, já tam tyhle koupil za 1500,- fungl nové, spousta lidí prodá auto a řetězů se pak zbavuje, protože na nové nepasují, často jsou skoro nové, značkové a za pár korun proti jejich původní ceně... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na co vy středočeši potřebujete řetězy? :myslim:D Stačí pořádný gumy a vyjedu všude. Do Alp se nechystám, to je pravda. Řetězy ani nevím jak nasadit. U nás se převážně jen pluhuje a ty, co tu jezdí s řetězy potom akorát vybíjení s nimi do ujetého sněhu díry. :bacha Takže se potom nedá kloudně jet. A na horách k lyžařským střediskům jsou většinou cesty upravovány pomalu líp, než kdekoliv jinde. Zkuste mi to vysvětlit? :myslim

Upraveno uživatelem MJSytic
oprava y/i :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já je pořizuju jako prevenci když jedu na hory , koupil jsem si kdysi na 15" kola ( Laguna I ) nikdy jsem je nepoužil , Poté na Laguně II byly min rozměr 17" kola, opět jsem je koupil a nepoužil. Ostatní kolegové Mondeo , Focus , Fábia a Peugeot 2008 je nasadili protože v úseku 500 metrů pravidelně zablokovali silnici. Já kupodivu jezdil celou dobu bez řetězů , měli ze mě srandu kdy je nasadím a já jim oponoval že bych si zároveň musel nazout zimní boty ( i na horách chodím v nízkých adidaskách ) Letos jedeme opět, sice jinam ale pro jistotu koupím opět nové řetězy páč mám 18" kola . Pokaždé kupuju tak aby můj rozměr kol byl ten maximální nechci aby mi to v případě použití plandalo velkou částí na alu disku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radim.1008 Protože v horských střediscích v Alpách jsou povinné, když tam chci jet, musím je mít zkrátka s sebou. Navíc mi dávají jistotu, že vyjedu vždy a všude bez sebemenšího riskování. Ano v 99% situací se obejdu bez nich, ale chci být připraven na vše 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl na každé auto nikdy jsem je nepoužil takže 807 a C2 jsou první auta na která řetězy nemám. Ale na Feldu i na Berlingo jsem je měl asi se tady někde válejí takže je asi najdu a zkusím prodat. Pravdou je že jsem je kupoval když se mělo jet na hory. Takže možná když bych se chystal na hory že bych je pořídil ale asi fakt pro strejčka příhodu nebo že někde jsou povinný. Jinak jsem řetězy nikdy nepotřeboval ani na náklaďáku. Buď to šlo jet jen na dobrých gumách nebo jsem zastavil a počkal až to půjde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bral jako výhodu vypínanatelnou elektroniku , prostě jsem se prohrabal a to i víc jak 50 km v hodině nakonec jsem na vrcholku hrabal krokem ale to u 508 nepůjde když si to sama nad 50km zapne. Prostě řetězy budou v kufru pro strejčka příhodu. Mák koupené i tekuté na takovou rozjížďku na pár metrů ale pokud bude kolem 0° a víc jsou houby platný i na těch pár metrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...