Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej v expanzce na vodu


Micky999

Recommended Posts

Zdravím, koukal jsem zběžně na auto a v nádobce na vodu je zřejmě olej. Taktéž na víčku oleje je bílá emulze. Na olejové měrce nic není. Je to špatné těsnění pod hlavou? Chladicí kapalina neubývá, motor se nepřehřívá, ale to možná může být špatným čidlem teploty kapaliny, které nejspíš špatně ukazuje. Díky za rady

IMG_20190110_201209.jpg

IMG_20190110_201145.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Micky999:

může a nemusí to být těsnění pod hlavou. Má ten motor vodou chlazený olej? Pokud ano, může to dělat průsak v tom chladiči oleje.

Za jízdy je tlak v oleji větší, než ve vodě a olej se tlačí do vody. Po vypnutí motoru tlak oleje zmizí a tlak ohřáté vody se tlačí zpět do oleje. Takže neubývá oleje ani vody a stále se jen míchají oním přeléváním.

Pokud to ten chladič olej-voda nemá, děje se tak pravděpodobně díky těsnění pod hlavou.

Upraveno uživatelem Mirekdoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Micky999:

kdyby byl šlem jen na víčku oleje, bral bych tu vlhkost v zimním provozu a nedostatečným odparem vlhkosti při krátkých jízdách s neprohřátým olejem. Ale olej je i ve vodě. Pokud tedy na motoru není vodní chladič oleje, bude to těsnění pod hlavou, jelikož je olej i ve vodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak už tu psali, zatím s tím nedělej nic, sleduj vodu a olej a jezdi

pravda ovšem je, že ty 1.4 8V jsou na těsnění pod hlavou háklivé, takže si zatím domluv maníka, co ti to těsnění vymění, až bude nejhůř, bude to chtít pak udělat komplet hlavu i s tlakováním, ventily, guferka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

mám takový divný pocit , že by ti pomohl IC WEST Plzeň  autorizovaný koncesionář PEUGEOT. 

Předpokládám, že se vyznají. 😀😀😀 

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Micky999:

nejen špatné těsnění, ale také deformace hlavy po přehřátí motoru. Jenže znamená to pouze rozebrat a pak zjistit příčinu. Důsledky už jsou vidět. Se servisem neporadím, ale nemusí to být nutně pouze servis Peugeot. Stačí jakákoli dílna, kde tomu mechanik rozumí a dokáže napravit chybu. Poptej se, dej na doporučení.

Upraveno uživatelem Mirekdoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S výměnou bych neotálel.... Když je tam toho oleje už hodně, tak ten vzniklý šlem dokáže ucpat hadice menších průměrů, chladič i výměník topení a pak se to čistí o to hůř.... A hlavně výměna je poměrně jednoduchá a rychlá.... Samozřejmě se ta hlava musí překontrolovat minimálně na rovinnost dosedací plochy a určitě vyměnit guferka ventilů....

Město pod nickem máš Chomutov a hledáš servis v Plzni :myslim

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Auto již je v servisu, bude se měnit těsnění pod hlavou, guferka, rozvody, atd. snad se problém vyřeší. Město pod nickem mám Chomutov, páč tam mám trv. bydliště a jezdím tam sem tam na víkend (dřív jsem tam bydlel), aktuálně bydlím v Plzni.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 2 měsíce později...
V 19. 1. 2019 at 21:01, Micky999 napsal:

Auto již je v servisu, bude se měnit těsnění pod hlavou, guferka, rozvody, atd. snad se problém vyřeší. Město pod nickem mám Chomutov, páč tam mám trv. bydliště a jezdím tam sem tam na víkend (dřív jsem tam bydlel), aktuálně bydlím v Plzni.

Ahoj.

 

Ako si dopadol?

Toto iste sa robi aj mne... :(

Nadrzka vycistena a po jazde na dialnici opat vo vnutri olej aj s emulziou...

Predpokladam, ze to nema chladic oleja, cize asi iba tesnenie pod hlavou.

viber_image_2019-05-29_08-56-00.jpg

Upraveno uživatelem r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...