Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servisní prohlídky - 5008 1,6 ehdi robotická převodovka


CeL78

Recommended Posts

Děkuji, ale nenašel jsem tam co přeně chci. Je to všeobecně pro všechny modely a ty si pak musis pro určitý model vypsat co kdy měnit. Stačí se přehlédnout a nějakou činost vynecháš úplně.

Předtím jsem měl mondeo a na něj jsem našel návod co kdy měnit a bylo to jen na moji motorizaci. Prostě máš jistotu, že jsi na nic nezapoměl. Každopádně děkuji za odkaz i toto pomůže, ale hledal jsem něco jiné.

Příklad

1 servis 20000 nebo rok

-vymena oleje atd.

2 servis 40 000 nebo 2 roky

-vymena oleje atd.

-výměna ..

.

.

5 servis 100000 nebo 5 let

-olej

-filtry

- rozvody

- kapalina v převodovce

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pak asi jedině zkusit napsat do peugeotu,jestli ti nepošlou nějakej plán údržby,nebo zkusit nějakýho servisáka.

Já jsem k novýmu autu plán údržby dostal,ale to co by sis představoval ty tam stejně není.Je tam pouze - Systematické operace - což je olej,filtr,prohlídka vozu,aktualizace sw,ap. ,po x km,nebo roce.

No a pak tam jsou Doplňkové operace (viz.obr). Toť vše. 😉

Scan00081.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v převodovce asi podléhá marketinkovému blábolu typu "doživotní náplň", což se v praxi rovná "ať to uživatel co nejdřív zničí" => nový náhradní díl nebo rovnou nové auto.

Já olej v převodovce měním jak jsem stále zvyklý, poprvé mezi 80-100tkm, následně mezi 60-80tkm, lhostejno, jestli automat nebo manuál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...