Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz na Windows GURU - zástupce hl.panel


MJSytic

Recommended Posts

Mám tu jeden oříšek, se kterým si nevím rady. Prošel jsem i návody na webu, ale ty, co jsem pochopil, nefunují, takže to zkusím tady :aut 
Popis situace. Po každém přihlašení do profilu se připne "průzkumník souborů" na hlavní panel. 
Je to v téhle složce %APPDATA%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\ (nebo viz příloha)
I když to odepnu, i když tu složku smažu, po dalším přihlášení je to zpátky. Zkoušel jsem "Import-StartLayout" přes xml, ale nemá to na to vliv. Musí to tam lézt jinudy :myslim 

zastuoce.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necpou Ti to tam nějaké politiky (GPO) ?

EDIT: Teď jsem to vyzkoušel u sebe (notebook jen s Microsoft účtem) a mě to funguje korektně. Nikdy mě totiž Průzkumníka nenapadlo mazat, nechávám ho i ve firemních PC.

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako sa to správa keď vytvoríš nového užívateľa?

Položky pripnuté na hlavný panel sú uložené aj v registri [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband]

Keď ich však korektne odopneš mali by zmiznúť z registra ale aj adresára čo uvádzaš automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U lokálního je to OK. U doménového se to tam vrací.
Jestli budeš z výpisu z registru moudřejší? Já ne :aut 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband]
"FavoritesRemovedChanges"=dword:00000002
"Favorites"=hex:ff
"FavoritesChanges"=dword:0000001d
"FavoritesVersion"=dword:00000003
"LayoutXMLLastModified"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, MJSytic napsal:

Pravděpodobně. Ale jak to zjistím? Naleze to tam, i když jsem "offline" :nevim 
Přes "gpedit" jsem nic nakonfigurovaného nenašel.

Na mé doméně se to neděje :)

Zajímavé je, že se Ti tam dostává i když nejsi k doméně připojený. Začal bych tím, že po odepnutí průzkumníka v příkazovém řádku jen napíšeš "gpupdate /force" - tím vynutíš načtení politik. Pokud se průzkumník nepřipne, vyloučíš tím GPO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NJN, když udělám FORCE, tak to bude chtít restart a to tam pak naleze určo. :myslim  Před potvrzením restartu se se to tam ale nevrátí, to potvrzuji.
Vidím to tak, že kolega předělá "task sequenci" na SCCM a pošlu tam novou IMAGE, protože to takhle není dobrý, pokud nikdo nevíme, jak to v případě potřeby vypnout :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud dáš "gpupdate /force" vyzve tě to k restartu. Jasně, dávat ho nemusíš. Každopádně po gpupdate se to tam nevrátí. Vrací se to až během logování :myslim 
Věřím, že to bude někde v té IMAGE, protože na původním noťasu mi to jde normálně vypnout. Resp. nevrací se mi to tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé, mě k restartu nenutí :) Ani nevidím důvod, proč by mělo. Vždyť tím jen vynutíš načtení GPO, stejně jako by ses zalogoval.

Ale klidně to může být v image a s GPO nesouviset. To nepopírám. Jen jsem si říkal, že by se to takhle vyloučilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to, co ti vnutí politiky a které, zjistíš pomocí rsop.msc, pokud to lokální uživatel nedělá, bude to doménová politika. Klidně se to ale může schovávat v nějaké výchozí. Pokud se to udělá při přihlášení, podívej se do politiky, zda se ti to neprovede v nějakém skriptu. Pokud do doménové politiky nemůžeš mluvit, bude se to odstraňovat jen těžko, jedině nějakým vlastním "after logon" skriptem. Teoreticky ba se tom dalo zbránit odebráním oprávnění v dané složce, pokud je to ale logon script, tak je to marné, ten běží v kontextu uživatel

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, hlásím úspěch. Všem děkuji za podněty a rady. Společnými silami se dílo podařilo :super  Nakonec to bylo opravdu uložené pomocí toho "StartLayout" příkazu, který jsem uváděl v prvním příspěvku.
Problém vznikl v tom, že se mi nějakým způsobem nabořil můj profil, a proto se v něm změna neaplikovala. Pokud by někdo někdy něco podobného řešil, třeba mu to pomůže.
Příkaz pro export parametrů (zdroj vzhledu Start menu a panelu - tak jak to chceme mít na druhém PC) - "MJSytic"=název a cesta k souboru 
Export-StartLayout –path c:\temp\MJSytic.xml
Příkaz pro improt (do druhého PC, kde to máme špatně) - případně změnit cestu, pokud je soubor umístěn jinde
Import-StartLayout -LayoutPath c:\temp\MJSytic.xml -MountPath $env:SystemDrive\ 

A v příloze příklad toho xml souboru.

priklad_start.txt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...