Jump to content
Sign in to follow this  
3967

Problém elektrika

Recommended Posts

Zdravím vás pánové. Mám problém, který mi nedá spát. U Peugeotka 307 cc při vypnutí motoru a vytahnutí klíčku ze zapalování a následném uzamčení přes centrál stále svítí celá pravá strana blinkrů. Po odemčení vozidla pomocí centrálu prává strana blinkrů stále svítí. Při nastartování a pomocí přepínače směrových světel doprava mírně pravá strana pohasíná, a přerušovač blinkrů bliká hrozně rychle, jelikož směrová světla na pravé straně stále svítí. Při přepnutí páčky blinkrů na levou stranu, vše funguje. Prosím o radu. Pravá strana směrových světel zhasne pouze tehdy, až když odpojím baterii. Při opětovném zapojení se opět směrová světla rozsvítí. Nevím co s tím. Děkuji za odpovědi a rady od kolegů, kteří již takový problém řešili .

Edited by 3967

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidíš. To mě nenapadlo vystříkat koncovku u tažného 🙂 . Ale stejně po vyčištění problém setrvává. Mám sice zásuvku ale kouli nevyužívám 😞 I tak moc děkuji za radu a reakci na příspěvek

Edited by 3967

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vyčištění máme chápat jak? Pokud jsi vyčistil zásuvku jen ze strany odkud se strká zástrčka tak je to nedostatečné, musíš zásuvku rozebrat a zkontrolovat vnitřek kabeláže nejspíš je shnilá ta část do které se dávají kabely. Pokud se na to necítíš svěř to elektrikáři aby jsi neudělal víc škody než užitku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pánové problém vyřešen. Jak píše kolega výše. Zásuvku jsem rozebral a opravdu ta těsnící guma zezadu zásuvky už má hodně za sebou a bylo tam hodně humusu. Nyní už vše v pořádku. Děkuji za rady pánové. Hned zítra koupím novou zásuvku a přepojím. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jen taková rada k montáži zásuvky--konce kabelů vždy pocínujte, zkontrolujte, aby se v kontaktech zásuvky náhodou nedotýkaly a šrouby utáhněte, pak zásuvku otočte a celé šroubky zalijte dentakrylem, po montáži zásuvky na tažné kabel dobře zapáskujte drc páskou, aby se u zásuvky nehýbal, pak je zásuvka funkční navěky :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...