Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

mirrolink/android auto


meloun173

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...
On 1/5/2019 at 7:52 PM, meloun173 said:

Zdravím, 

v sekci 308 jsem tu o tom zmínku zatím nenašel, tak jsem si dovolil udělat téma.

Mám teď novou 308 SW 1.2 130 PureTech Allure (z příplatkové pouze okna, a hliníkové prahy). Výroba 12/2018

Chtěl jsem k autu přes kabel připojit mobil, abych na obrazovce pustil například navigaci z mobilu, ale zjistil jsem, že tam vůbec nemám

v rádiu ty možnosti, které všude na prezentacích ukazují. Tak jsem pátral a vypadá to, že mám základní verzi rádia, která to neumí.

Je nějaký způsob jak do auta dohrát/doinstalovat mirrorscreen (carplay, android auto, mirrolink)?

Já tam mám to základní radio

PEUGEOT Radio: Rádio MP3 (6 reproduktorů), barevný kapacitní dotykový 9,7” displej + Hands-free Bluetooth + USB + ovládání na volantu (nelze s QK02 - Visiopark 1 (couvací parkovací kamera 180°)) WLD9

za příplatek do výroby 7000Kč

PEUGEOT Connect Radio: Rádio MP3 (6 reproduktorů), barevný kapacitní dotykový 9,7” displej + Hands-free Bluetooth + USB + ovládání na volantu + Mirror Screen (MirrorLink / Apple Car Play / Android Auto) (Mirror Screen vyžaduje kompatibilní telefon a aplikace, Android Auto k dispozici dle dostupnosti aplikace v Google Play v ČR) WLY5

 

Co jsem tak různě po forech četl, tak snad to vyžaduje nějaký HW upgrade, že to není jen otázka sw. Máte s tím někdo zkušenosti?

Do teď jsem na starém autě používal navigaci v mobilu v držáku na skle, ale pokud se najde možnost, rád bych si nechal palubovku čistou bez nějakých přídavných držáků.

Díky za radu

 

V Číně se prodává krabička kterou asi hledáš. Cena se pohybuje kolem 7000 Kč

Screen Mirror Link Video Interface Android Auto Retrofit CarPlay Solution for Peugeot Smeg System 2008 308 3008 508

H97feb4310d704c5cbf95c66d66003434s.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Dobrý den,

můj P308SW / T9 / 2017 (VIN VF3LCBHZ3HS257384) má z výroby jen obyčejné rádio. Nemá navigaci ani MirrorScreen.

Je reálné místo původního radia nainstalovat jednotku s navigací demontovanou z jiného auta?

  • pasují tam konektory?
  • bude nutné nainstalovat GPS anténu?
  • bude nutné nainstalovat nějaký další HW?
  • bude nutné nějaké nastavení?

Pokud to jde nainstalovat snadno

  • bude mi fungovat aspoň MirrorScreen?
  • bude mi fungovat navigace?
  • bude možné aktualizovat mapy?
  • na koho bych se měl obrátit, aby mi to rozchodil?

Hezký den,

Vilém

SMEG CEM00.jpg

Upraveno uživatelem vkolo11
Srozumitelnost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravím, nechci zakládat nové téma na mirrorlink... jen se zeptám: při poslendí jízdě, ať jsem dělal co jsem dělal, jsem nemohl připojit mobil k autu přes kabel. Je to tím, že mi aplikace nabízí aktualizaci obrazovky, kterou jsem zatím nenainstaloval? Ať vím, jestli to musím dělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potrebujes originalny kabel k telefonu, mal som ten isty problem, ze mi nechcelo najst telefon, mam telefon huawei p30 lite a kupoval som si originalny datovy kabel pre Huawei a s nim to fungovalo okamzite a bez problemov, takze podla typu telefonu musis mat aj kabel pre ten dany telefon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 27. 8. 2020 at 10:13, vkolo11 napsal:

Dobrý den,

můj P308SW / T9 / 2017 (VIN VF3LCBHZ3HS257384) má z výroby jen obyčejné rádio. Nemá navigaci ani MirrorScreen.

Je reálné místo původního radia nainstalovat jednotku s navigací demontovanou z jiného auta?

  • pasují tam konektory?
  • bude nutné nainstalovat GPS anténu?
  • bude nutné nainstalovat nějaký další HW?
  • bude nutné nějaké nastavení?

Pokud to jde nainstalovat snadno

  • bude mi fungovat aspoň MirrorScreen?
  • bude mi fungovat navigace?
  • bude možné aktualizovat mapy?
  • na koho bych se měl obrátit, aby mi to rozchodil?

Hezký den,

Vilém

 

Měl by jsi tam teď mít RCC, nikoliv SMEG jak máš na foto....

takže: Jednotka NAC, display, GPS anténa, a možná telematická jednotka :) v každém případě origo diag a konfigurace, ale nemusí to jít nakonfigurovat jak si představuješ.. bez konfigu to ale nepoběží vůbec - bude to na tebe neustále pípat. Aktualzace bude problém ;) mapy jsou vázané na VIN a ověřovací server zjistí, že tam navi nemáš ;) ale dá se to obejít

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 12. 2020 at 17:16, Šindy 73 napsal:

Originální kabel? To je nesmysl samozřejmě. Chce to prostě kvalitní kabel, který dokáže přenést potřebný data, ale rozhodně nemusí bý od stejného výrobce jako telefon.

Nesmysel to určite nie je, mám to odskúšané osobne, ináč by som to tu nepísal, nezoberie to hocijaký kábel USB kábel na telefon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Přidám svoji zkušenost - telefon Redmi Note 8T - Android Auto funguje bezproblémově, ale opravdu pouze s origo kabelem. V Datartu jsem koupil datový kabel zn. Gogen, no v autě nemá šanci, tak zůstal doma na dobíjení.

@ChouLurád bych se prosím zeptal, jak je to s kompatibilitou telefonu a auta. Je to 100pro ověřitelné? Na stránkách Peugeot existuje seznam podporovaných telefonů, po zadání VIN se otevře pro konkrétní auto, ale nezdá se mi to zcela relevantní, přišlo mi, že se zobrazí pouze telefony vyráběné k datu výroby auta a novější tam již nejsou..??

Já kupoval telefon nedávno, měl jsem štěstí, funguje. Kolega měl ale smůlu, koupil telefon, který s autem nefunguje a po delším bádání v servisu přišlo vyjádření s Francie, že telefon není kompatibilní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Díky za odpověď a info.  Problém vidím, že ani někteří prodejci nejsou problematiku schopni nějak vysvětlit a pak se v tom spoustu uživatelů plácá, hledá chyby a moc neví co s tím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 8. 2020 at 10:13, vkolo11 napsal:

Dobrý den,

můj P308SW / T9 / 2017 (VIN VF3LCBHZ3HS257384) má z výroby jen obyčejné rádio. Nemá navigaci ani MirrorScreen.

Je reálné místo původního radia nainstalovat jednotku s navigací demontovanou z jiného auta?

  • pasují tam konektory?
  • bude nutné nainstalovat GPS anténu?
  • bude nutné nainstalovat nějaký další HW?
  • bude nutné nějaké nastavení?

Pokud to jde nainstalovat snadno

  • bude mi fungovat aspoň MirrorScreen?
  • bude mi fungovat navigace?
  • bude možné aktualizovat mapy?
  • na koho bych se měl obrátit, aby mi to rozchodil?

Hezký den,

Vilém

SMEG CEM00.jpg

Tak ono to jde...nahradit SMEG + za NAC .levnejsi varianta je sehant si displej z nejake bouracky musi bejt ale stejny model tedy 308 vybava nerozhoduje a NAC nejlepe z nejakeho evropskeho vozu!

Pak bys mel dalkove kodotovat jednotku NAC na svoji uroven vybavi.....kamera...senzor....ruzna automatika...atd...cos je celkem asi slozite....nekde sem videl navod na francouskych forech

cena displeje+nac jednotka +kabelaz  bych se vlezl do 6000kc uplne v klidu......ale nesel sem do toho skrz to  dalkove kodovani

 

vse jde koupil levne i na https://fr.aliexpress.com/item/32875779179.html ale co sem pochopil  musi ti to cinan aktivovat jednotku a ma to jen cinstinu a anglictinu

 

Upraveno uživatelem lukas jandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lukas jandora no pozor, NAC nenakonfiguruješ jak se ti zlíbí :) ten si tahá live data ze serveru ;) a nepasují ani konektory ze smeg na NAC/RCC 

Nejjenoduší cesta je koupit přestavbovou sadu na ebay z itálie ;) cena je okolo 10-11 tis, přijde ti vše co potřebuješ a ital ti to nakoduje na VIN a výbavu jakou mu napíšeš :) takže jen vyměníš, zapojíš a funguje 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano konektory nepasuji je treba je obednat daji se sehnat komlet na aliexpres...Kodovani uplne neznam ale asi Nainstalovat oficiální Diagbox pro nezávislý provozovatel (POI) poskytované Peugeot  koupit tokeny   Poté se připojte tak, aby [IMG] byla zelená vpravo nahoře (kliknutím na ni)a kodovat na pozadovanou uroven vaseho vozu....ASI?

nebo jak myslis ziva data?....jako live data pro navigaci tom tom ?abys vedel hustotu provozu nebo nehody atd?BTA (Autonomous Telematics Box - Peugeot Connect SOS)

 

ale jinak jak pise lukas jde to koupit na ebay ale sme s cenou nekde jinde...ackoliv pokud to dokaze ital nedokaze to nekdo tady?

čiste teoreticky pokud bych mel komplet hardwar i kabelaz.....ucet i s tokeny a vin auta udelal bys to kodovani?

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde to nakodovat :) na serveru je pouze online konfigurace pro smeg, nebude tam pro NAC :) nehledě na to, že pokud na serveru nebude možnost kamery na ano, tak jí prostě v NACu nenastavíš :) Ital jede pravděpodobně přes opensource sw NACu a upravuje nějakou pamět napřímo

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...