Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

mirrolink/android auto


meloun173

Recommended Posts

Zdravím, 

v sekci 308 jsem tu o tom zmínku zatím nenašel, tak jsem si dovolil udělat téma.

Mám teď novou 308 SW 1.2 130 PureTech Allure (z příplatkové pouze okna, a hliníkové prahy). Výroba 12/2018

Chtěl jsem k autu přes kabel připojit mobil, abych na obrazovce pustil například navigaci z mobilu, ale zjistil jsem, že tam vůbec nemám

v rádiu ty možnosti, které všude na prezentacích ukazují. Tak jsem pátral a vypadá to, že mám základní verzi rádia, která to neumí.

Je nějaký způsob jak do auta dohrát/doinstalovat mirrorscreen (carplay, android auto, mirrolink)?

Já tam mám to základní radio

PEUGEOT Radio: Rádio MP3 (6 reproduktorů), barevný kapacitní dotykový 9,7” displej + Hands-free Bluetooth + USB + ovládání na volantu (nelze s QK02 - Visiopark 1 (couvací parkovací kamera 180°)) WLD9

za příplatek do výroby 7000Kč

PEUGEOT Connect Radio: Rádio MP3 (6 reproduktorů), barevný kapacitní dotykový 9,7” displej + Hands-free Bluetooth + USB + ovládání na volantu + Mirror Screen (MirrorLink / Apple Car Play / Android Auto) (Mirror Screen vyžaduje kompatibilní telefon a aplikace, Android Auto k dispozici dle dostupnosti aplikace v Google Play v ČR) WLY5

 

Co jsem tak různě po forech četl, tak snad to vyžaduje nějaký HW upgrade, že to není jen otázka sw. Máte s tím někdo zkušenosti?

Do teď jsem na starém autě používal navigaci v mobilu v držáku na skle, ale pokud se najde možnost, rád bych si nechal palubovku čistou bez nějakých přídavných držáků.

Díky za radu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle informace o dealera a autorizovaného servisu, přestože se jedná pouze o "aktivaci sw" tak to lze pouze takzvaně do výroby. Výrobce prý servisu vůbec neumožňuje přístup do té jednotky(tabletu), můžou pouze přistupovat k motoru.

Prý se mám zeptat za rok, až půjdu na výměnu oleje jestli se něco nezměnilo, že bývají různé aktualizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povedal by som, že je to naozaj SW záležitosť, problém bude ale v tom, že to nepojde len tak (cez diagnostiku) aktivovať. Zmysel celého budú licenčné poplatky za MirrorScreen/Apple CarPlay, inak by nepýtali 7000Kč za rádio s rovnakými vlastnosťami, ktoré má navyše MirrorScreen. Možno sa raz nájde niekto, kto sa tomu pozrie na zúbok, našlo by sa istotne viac záujemcov, pri 3008/5008 je situácia podobná, pri výbave Active je tam rádio bez MirrorScreen a pri Allure a vyššej je aj s MirrorScreen.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím právě jak to mají, ale trochu mě to štve. U autorizáka mi to vysvětlovali tak, že dřív tyhle věci uměli dělat v servisu, protože je to věc jenom aktivace, stejně tak navigace. Ale od nějaké doby,

že si to prostě výrobce uzamkl a všechny tyhle změny jsou jen do výroby. Prý je ale možné, že někdy v budoucnu budou aktualizace, která to odemkne, ale že oni tohle info dopředu nemají. Nevím teď jak to májí verze 3008 a 5008, protože tam to vypadá, že je trochu jiná jednotka. My u 308 to máme bohužel jako příplatkovou výbavu. Když jsem konfiguroval auto, tak jsem samozřejmě o té funkci nevěděl :(

 

pro 308(2018-2019)   active/allure/gt line/ gt

image.thumb.png.aefcf61eb3c6350a9bfb66948707abd2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že v nových 3008/5008 to bude cca to isté. To rádio aj keď nemá navi, má zabudované gps, takže to zrejme bude iba o softwari. Neviem či existuje nejaká verzia diagboxu ktorá pozná novú 3008 (myslím taká dostupná pre “nás”) lebo kábel mám, tak by som sa aspon pozrel na možnosti konfigurácie. Samozrejme aktivácia navi bude niekde v útrobách samotného rádia, to cez diagbox spraviť nepojde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tady odkaz na aktuální verzi aplikace android auto, když na českém google play zatím není k dispozici:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-2-5914-release/android-auto-google-maps-media-messaging-4-2-591444-release-android-apk-download/download/

V úterý si jdu pro mazlíka, tak pak hned vyzkouším.

Upraveno uživatelem Šindy 73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
V 28. 4. 2019 at 14:02, Šindy 73 napsal:

Tady odkaz na aktuální verzi aplikace android auto, když na českém google play zatím není k dispozici:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-2-5914-release/android-auto-google-maps-media-messaging-4-2-591444-release-android-apk-download/download/

V úterý si jdu pro mazlíka, tak pak hned vyzkouším.

Tak mě se to s autem zatím nedaří spojit, stále mi problikava na obrazovce android auto, když se to spojí chce to abych auto zastavil, když zastavím zmizí spojení a android auto nikde, tak nevím 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...