Přejít na obsah
HondaXL1000V

Má cenu opravovat 807?

Recommended Posts

Všem lepší nový rok než mám já.

Tak mám 807 RHR 100kw, rv2007 koupeno nové v CZ najeto 235t - rozvody dělány ve 150.000 - dnes si tak jedu ráno -8stupnu  cca 50km/h z kopce na 4ku  a najednou začal motor běžet jako klapačka tak jsem vyřadil a motor hned chípnul. Startér jde "dotvrda"

Myslíte že mohl skočit řemen? Máte někdo představu jak moc je to u RHR nákladná oprava?

Na jednu stranu je mi auto líto odepsat, protože první majitel /do2017/ garážoval a staral se a já taky. Je tam komplet spojka /před25t/, čerstvě dolité Eolys, FAP ukazuje ještě 200t km životnost a km jsou poctivé, vždy prémiová nafta, olej max po 15ti.

Na  druhou stranu vůbec nemám chuť to řešit, protože jsem po vážné operaci a mám jiné starosti, ale bez auta jsem vyřízenej. Co za to člověk může dostat v tomto stavu?

Opravovat, prodat, ekoodevzdat . . . . teď "babo" raď

https://vladimir.rajce.idnes.cz/807/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, vidím, že odpovědí moc nemáš, tak zkusím uvažovat nahlas :)

takže pokud starter neprotočí motorem, asi to budou rozvody, takže hlava, ventily, vačky..., pak nová sada rozvodů atd., pokud by to dělal někdo z rodiny (tzv. zadarmo), tak opravit z dílů po vrakárnách atd. (asi nejlevnější varianta)

druhá varianta je jiný motor, po bazarech a vrakovištích chtějí za RHR od 10-15 tisíc Kč, pak složit jeden motor s pomocí dílů z tvého motoru (třeba spojku) a vyměnit (odhadem celkem do max. 25 tisíc Kč u neautoriz. servisu)

no a pak to prodat, jak to je--tady si netroufnu odhadovat, kolik to má teď cenu, ale zkus napsat našemu členu s nickem HUGO BOSS, dělá do aut PSA, možná i motor RHR vlastní--mohl by ti dát kvalifikovanou odpověď i na variantu dvě :myslim

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám najeto 300 tis km

Motor RHK takže identický,jen bez FAP- Pokud  se to potkalo a  rozvody jsou dělaný tak je velká pravděpodobnost že  praskla výfuková 

vačka v důsledku opotřebování mezičlenu mezi čerpadlem a vačkou -vz vlákno prasklá výfuk vačka.Takže bude v tahu  i čerpadlo

Při tomhle nájezdu je to docela možný:Předpokládám že bylo dost oleje že to není zadřený na klice. 

Nebo  praskly ventily.  častá závada u RHR a následně  se to potkalo .výsledek víceméně stejný,dále,oprava jak píše Ozzy, záleží kdo to bude dělat

autorizovaný servis se  nevyplatí.Cenu tak jak to je typuju maximálně  na 30-40 tis dle stavu zbytku auta, oprava svépomocí minimálně 50 tis 

možná i víc.Každopádně hlava dolů a zjistit příčinu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

PSA: Tak jsem shlédl  téma vačky, kouknu schválně na diagnostiku jestli je tam něco zapsáno. Už jsem spíše přikloněn k variantě prodat k opravě, nebo na díly. Kdyby za to bylo aspoň 35 tak bych byl spokojen.

Tak na diagnostice 0 chyb. Olej horní ryska.

Upraveno uživatelem HondaXL1000V

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem chvilku inzeroval a tak mi lidi znechutili že si radši koupim auto ať mám čim jezdit a tohle si v klidu rozeberu a dám dohromady. A i kdyby ne, tak to odhlásím /na vývoz/ a rozeberu to na díly, protože když to člověk nabídne za 35t, tak někteří píšící mají představu že bych  to mohl opravit a pak by to za těch 35t dali . . . .

Díky ozzy56 a PSA za reakci a radu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Veru tak ako píšu chlapci vyššie cena opravy môže byť v konečnom dôsledku dosť vysoká. Ale ak si dokážeš vymeniť motor svojpomocne nemusí to byť až také zlé. Mne sa prihodilo niečo podobné (pridretá kluka odyšlo olejové čerpadlo). A výmena na dvore svojpomocne :) .  

Motor_von.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nebolo to náročné ja som to mal za 2 dni hotové. Jeden deň von druhý dnu. Ale robil som to cez leto a počasie tiež nebolo zhovievavé 30+ :). Tak  držím palce nech sa to podarí.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku