Přejít na obsah
Milan+

rozbočení internetu

Recommended Posts

Na to jsem zapoměl,ale ještě abych tv připojil natvrdo k netu i když je možnost wifi,tak bych potřeboval rozbočit signal z routru co jde do satu ,jaké je na to nejjednodušší řešení. Nechce se mi rozdělávat lišty a tahat další kabel vedle z mistnosti..Ale pokud to bude zase nějaká krabice s napáječem,tak možná raději ten kabel natáhnu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se spokojíš s nižší rychlostí (do 100 Mb/s), nepotřebuješ napájení po kabelu (POE) a nechceš tahat drát ani dávat další napájenou krabičku (switch) tak jsou řešením dvě rozdvojky 

např.https://www.lancomat.cz/21-99-3045-nestinena-rozdvojka-rj45-2xrj45-m-2xf-kat-5e-pc-pc-bila-p6704/ nebo o něco lepší https://www.lancomat.cz/21-99-3050-stinena-rozdvojka-rj45-2xrj45-m-2xf-kat-5e-pc-pc-stribrna-p9237/

Předpokladem je, že na druhé straně máš v routeru volný další port. Tzn. do routeru dáš dva krátké kabely, připojíš je do rozdvojky, do ní pomocí spojky připojíš kabel do pokoje a tam připojíš spojkou další rozdvojku a do ní TV a SAT.

Budeš tedy ještě potřebovat dvě spojky na RJ 45 např. https://www.lancomat.cz/21-17-3043-spojka-rj45-rj45-1f-1f-1-1-utp-kat-6-p5432/

Rozdvojky totiž počítají s tím že kabel je v patch panelu. 😞 

Pak je otázkou, zda by nebylo jednodušší a levnější tam dát zcela obyčejný switch (např. https://www.czc.cz/tenda-s105_2/178578/produkt ). Na připojení TV a SAT bude bohatě stačit a ještě si tam můžeš v budoucnu připojit nějaké další multimediální zařízení.

Upraveno uživatelem RichVa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V tom případě se zamysli, zda tam někdy nebudeš dávat nějaký malý NAS  či něco podobného a multimediálními výstupy. Ten by také potřeboval připojení k netu takže by nebylo od věci přidat rovnou kabely dva 🙂   

Jak říká poučka starých ajťáků: Když máš dnes potřebu jednoho kabelu zaveď tam dva. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U routeru ne nutně vždy - pokud ho bude využívat jako multimediální centrum a využívat jeho HDMI výstup přímo do TV musí ho dát k telce.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 12 minutami, Péťa napsal:

NAS může být u routeru. Není důvod, aby byl u TV. Ale kabel navíc se hodí, třeba pro herní konzoli apod.

Si děláš prču, herní konzoli a já? To opravdu ne. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já bych koupil malý 5p switch a připojil ke stávajícímu kabelu a na něj napojil to co bude potřeba.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem to dnes dal pod lišty,trošku starost to tam ještě ke stávajicím kabelům dostat a je to tam. I telka rychleji načte net atd., než po wifi. Kabelu je 2x 13,5m.

Upraveno uživatelem Milan+

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tenkrát jsem chtěl všechno na kabelu, s přesvědčením, že WiFi doma nechci. Proto jsem si při stavbě domku natahal hodně předimenzovanou strukturku s tím, že kabely jsem na koncích jen ukryl pod Tango záslepky. Už od projektanta jsem chtěl mít v domě samostatnou serverovnu, tam mám Rack :D

Bohužel, bez WiFi to nejde, už to vím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 44 minutami, Havlicek.Lukas napsal:

kdyz to tak ctu jsem ne 10 ale 50 let za opicema - kazdy UTP nebo antena mi vede proste na spartana podel zdi -
asi mi nezbyde nez si udelat 1* zalozni UTP a zakrytovat do list 🤔

To by u nás neprošlo. A i mě se to nelíbí,takhle to mám za lištami od plovoučky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 1 hodinou, Péťa napsal:

Tenkrát jsem chtěl všechno na kabelu, s přesvědčením, že WiFi doma nechci. Proto jsem si při stavbě domku natahal hodně předimenzovanou strukturku s tím, že kabely jsem na koncích jen ukryl pod Tango záslepky. Už od projektanta jsem chtěl mít v domě samostatnou serverovnu, tam mám Rack :D

Bohužel, bez WiFi to nejde, už to vím.

Utp se hodi vzdycky :)

Ja si pri stavbe natahal od tv k sedacce vga, hdmi, audio a ani jednou jsem to nepouzil, vsechno streamuju bezdratove.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku