Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena autobaterie,prosim postup


MINI

Recommended Posts

Buďto baterii odpojíš, vyndáš a namontuješ novou. Zapomenou se hodnoty, hodinky, rádio. Před nastartováním asi 30 sekund počkej, pak dej klíč do druhé polohy, taky počkej, a pak startuj. Ale postup nevím přesně.

Anebo si auto "podepřeš" jinou baterií a baterie vyměníš.

Mechanicky to může být taky problém, u těch nových aut jsou nad baterkou pojistky, musí se toho dost demontovat, někdy i obal vzduchového filtru.

Proto byla rozumná ta rada od Pesastora, nechat si to někde udělat. Ale zkus sám, naučíš se, anebo poučíš se.

Je dobře dělat to u prodejce, kdyby baterka z jakéhokoli důvodu nepasovala, tak hned zkusit jinou. Jedná se o rozměry, různé výstupky, ale taky pravé/levé provedení pólů.

PS:😁 předpokládám, že jsi šťastným majitelem Peugeotu RCZ, když jsi dal dotaz do této sekce. A v tom případě platí, že kdo má na opici, musí mít na banány.

Pokud se ti jedná o 407 a netrefil jsi se dotazem do sekce 407, tak se do výměny baterie ani nepouštěj, pokud tedy neumíš být přesný a důkladný.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi pekne dakujem Oldovi 607,ktory pochopil o co mi ide za popis a upozornenie.Treba pri vymene baterie toho hodne demontovat je tam umiestneny aj plosny spoj na boku baterie.Tema je umiestnena spravne Rcz.Chcem to skusit sam aby som to vedel do buducnosti.Dakujem Oldo este raz a prajem vsetko dobre v novom roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoli jsem celoživotní kutil, toto (u auta r.v.2010) nechávám na servisákovi. Má např. nástrčák 10 dlouhý asi 40 cm, a taky mu to dost trvalo a dost nadával.

Kdysi (1965) táta utahoval baterku a praskla mu, jindy zase nepasovala kvůli výstupkům (některé se nyní upevňují za spodní výstupky, ale dříve se upevňovaly přes vrch). Někdy je tam nyní menší, ale vešla by se větší.

Vyměňoval jsem jich několik, např. na Boxeru je to dost těžké, protože baterka je těžká a místa je málo.

Předpokládám, že chceš ušetřit na koupi i za práci, a navíc do uvedeného servisu rozhodně nechceš, např. proto, že ti tam včera nabídli nepřiměřeně vysokou cenu. S tím souhlasím.

Zřejmě máš oblíbeného servisáka. Zajeď k němu blízko a tam vyměňuj sám. Kdyby byl problém, tak ti pomůže, případně půjčí auto na dovoz správné baterky z obchodu.

Moji servisáci, jeden i druhý, si podepírají baterku napětím, je to pro ně jednodušší, než to nastavovat. Na podepření stačí jakákoli baterka 12V (prý i 9V) a slabé vodiče. Zakončení vodičů bych nechal holé dlouhé drátky a namotal je na kostru a plus. Namotal proto, aby to zaručeně nesklouzlo. Teď jsem pro servisáka vyráběl přípravek na podepření, a namísto pojistky jsem do plusu zařadil žárovku 12V.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z výměny akumulátoru bych nedělal takový problém. Většinou to bývá i v návodech. Většinou stačí na pár minut nechat auto v klidu s otevřenou kapotou, případně kufrem, podle toho kde je baterka, případně ještě stáhnout okénko řidiče. Pak stačí počkat několik minut, než BSI uspí řídící jednotky a pak normálně odpojit baterku a vyměnit. Pak jen nastavit čas na rádiu apod.

U starších aut se baterka podkládala, aby se nemusel zadávat kod do rádia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mluvíš mi z duše--furt je to šroub povolit a pak zas přitáhnout :roker

samozřejmě se kdysi povolily jen dvě svorky a pak jeden-dva šrouby a baterka byla venku, dnes je těch šroubů pouze více...,zas na druhé straně se dnes ty baterky tak často nevytahují-nenabíjejí jako kdysi,  jinak ten, kdo je trochu kutil a má odpovídající nářadí by neměl mít problém baterku vyměnit, zvlášť když si dneska pomůže přes internet...

ale spíš je to o tom, že se člověku nechce :), aspon teda já čím jsem starší, tím mám menší chuť si vyměnit i kola za zimní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezva se to čte. Ještě, prosím, napište oba, zda máte praktickou zkušenost, že jste sám vyměňovali baterku na Peugeotu mladším 8 let. 

Případně to máte vyzkoušeno konkretně na RCZ, když píšete s jistotu, že je to snadné?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po precteni diskuse tady nezbyva nez znova souhlasit s mym prispevkem podeprenym tvrzenim @P607Olda . Nevis jakou tam vubec mas [ruzne motorizace] baterku a vlastni demontaz nebude zadnou prochazkou ruzovou zahradou. Navic namontujes a obejvi se Ti barevna hudba.

Kdyz budes mit kliku, tak po vicehodinovem usili snad zprovoznis. Protoze Murphyho zakony plati i den pred Tremi Krali, ceka Te MOZNA potupny odtah do toho servisu v LM:myslim

Proste kdyz mas na opici, mel bys mit na banany.:papa

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, P607Olda napsal:

Bezva se to čte. Ještě, prosím, napište oba, zda máte praktickou zkušenost, že jste sám vyměňovali baterku na Peugeotu mladším 8 let

607 moje, 307, 207, 206, 407, stará 308, 508 před FL ...

Podíval jsem se na návod od nové 508 2018 a tam z toho taky nedělají nejakou vědu.

MINI: v návodu pro RCZ je to napsano tako http://public.servicebox.peugeot.com/APddb/#/170

Upraveno uživatelem Agrafik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...všechna uvedená mladší 8 let? I 307, 607?

Proč nenapíšeš svůj  názor tazateli ihned jako první, ale až jako rozpor jiného příspěvku? Zvláště ozzy v tomto vyniká, počkat si a pak se přít.

Od dotazu uplynulo 48 hodin, měli jste dost času uvést podrobný návod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Agrafik: tvůj odkaz vede na všechny příručky, tedy rada typu "přečti si příručku".

Pokud jsi opravdu chtěl poradit, mohl jsi uvést odkaz ke stažení kompletního návodu, (podle roku výroby), např.

http://public.servicebox.peugeot.com/APddb/modeles/rcz/rcz_rcz/ed01-13/cs_cz/contenu/AP-RCZ_01_2013_CS.pdf

Případně nakopírovat stranu 171 a 172, kde je popis odpojení baterie, nikoli však její demontáže.

Je samozřejmě otázka, zda tazatel, který položí otázku takto, se má nebo nemá do výměny pustit sám. Podle ozzy a Agrafika ano, je to prý pár šroubků.

Cituji:

- uvolněte pojistkovou skřínku pro vytažení autobaterie, je-li to nutné

 - Pokud však po této manipulaci přetrvávají malé obtíže, obraťte se na servis sítě PEUGEOT nebo na jiný odborný servis. Je nutno, abyste podle pokynů v příslušné kapitole sami znovu aktivovali:
- dálkové ovládání zamykání,
- elektrické ovládání a automatické pootevírání dveřních oken,
- navigační systém GPS.
 
...výrobce by snad měl vědět, zda při výměně baterie je anebo není nutné uvolnit pojistkovou skříňku...

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože, jak jsi sám uvedl, tak tazatel zde nenapsal přesně, jaké má auto, proto ten odkaz na seznam příruček pro všechny modely.

Proč zrovna 8 let, to byl nějaký zlom? Technologicky je ten systém +- stejný napájení a sběrnice. A např. ta 607 se vyráběla ještě v roce 2010 .

Nedělejte z výměny baterie detektivku, pro lajka je jednodušší odpojit baterku, než to podkládat jinou. Pokud jde o auta, tak baterku jsem odpojoval na novějších, byť to nebyly PSA  ty to kupodivu přežily.

Kolik je tu asi témat, kdy se pro řešení problémů s autem odpojuje baterka.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od určitého roku je zvykem výrobce, nad baterku zabudovat silové pojistky, ke kterým vede několik silných kabelů. U některého auta bylo dokonce nutno částečně demontovat krafici s filtrem vzduchu, rozpojit potrubí (už přesně nevím, zda 5008).

Jj, necháme to na tazatele, ať si to zkusí. Moje rada byla, aby to zkusil sám, ale měl připravený náhradní plán (pomoc) a to i pro případ, že by baterka celkově nepasovala.

Ještě jsi mi neodpověděl, proč jsi neporadil rovnou, na původní dotaz. To mi na některých z vás dost vadí, proč sami neporadíte, ač jste zkušení, a pak se strefujete do jiného názoru.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, P607Olda napsal:

...všechna uvedená mladší 8 let? I 307, 607?

Proč nenapíšeš svůj  názor tazateli ihned jako první, ale až jako rozpor jiného příspěvku? Zvláště ozzy v tomto vyniká, počkat si a pak se přít.

Od dotazu uplynulo 48 hodin, měli jste dost času uvést podrobný návod.

myslel jsem, že to s novým rokem skončilo, ale vidím, že Tě to drží dál :(, co se dá dělat, zkusím to ukončit--ano, máš pravdu, jsem hajzl, čekám, jak se vlákno vyvine a pak se donekonečna hádám

doufám, že jsi teď spokojen ;)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vidím, že tě to baví, loni a letos zase.

Příště zkus odpovědět jako první. Anebo pak mlč, když jsi nechtěl odpovědět.

A svou odpověď zaměř na původní dotaz, ne na kritiku jiných příspěvků.

Nenapsal jsi, zda máš konkretní zkušenost z výměny baterie u moderního auta, anebo jen vzpomínáš na postupy zpřed 30 let, jako v minulém případě těch mazaných bowdenů.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, P607Olda napsal:

Ještě jsi mi neodpověděl, proč jsi neporadil rovnou, na původní dotaz. To mi na některých z vás dost vadí, proč sami neporadíte, ač jste zkušení, a pak se strefujete do jiného názoru.

Citovat

 

Nerozumím, čím jsem neporadil,pouze jsem napsal postup, který používám a dodnes jsem nezaznamenal problém. Nikde jsem nekritizoval jiný názor, pokud není myšleno to, že bych z toho nedělal takový problém.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...