Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nová TV


Milan+

Recommended Posts

Tak jen doplním, že s Ambilightem zkušenost mám a opravdu nevím, co je na tom "pecka" :nevim Ale proti gustu...

Android TV je z pohledu OS momentálně nejlepší volba, jen jsem chtěl poukázat na případné omezení, která by se mohla časem vyskytnout. Jen právě bacha na HW výbavu TV. Je to jako u telefonů. Když to má slabší střeva, tak se to seká. Ale to platí u všech systémů. Takže ideálně nejdříve vyzkoušet, jaké má TV odezvy.

A ohledně velikosti TV. Už jsem to tu psal několikrát. Základ je mít čím tu velkou TV nakrmit. Jestli to pojede na pozemní signál, tak základní 540p rozlišení od 50" dál je jen pro masochisty. Pro ty velké uhlopříčky to chce už kvalitní zdroj signálu - min 720p, ale spíš 1080p nebo vyšší. On totiž ten upscaling, které 4K TV mají, není všemocný. Aneb z hovna bič neupleteš...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Zůza napsal:

Koukám, že se do toho zase musí vložit ženská 🤣

Takže pánové... Větší TV rozhodně nebude, nechci, aby si dítě zkazilo oči.... Já už je zkur... mám, ale nemusím je mít ještě víc :D 

Až budeme sami, tak si klído pořídíme dvoumetrovou 🤣

@Zůza Nemyslím si, že by to byla úplně otázka "kazení" očí (pokud nemáš nos vysloveně nalepený na panel), ale my máme TV 32" zavěšenou mezi skříňkami obytné stěny a větší bych nechtěl (možná max. 42", víc už určitě ne). Sledovací vzdálenost máme necelé 2 metry a při větší úhlopříčce už bych asi v zorném poli nepobral celou obrazovku. A na TV odmítám koukat jako na tenis... 😉

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám TV taky 2,5 metru od sedačky a mám 65" a přijde mi to tak akorát. Ale když už, tak čumím jen na Netflix (Full HD nebo 4K) a to je v pohodě. Na běžnou TV už je to hnus, zkoušel jsem i IPTV (Kuki, LepsiTV, T-Mobile) a tam je obraz sice o dost lepší než u příjmu přes DVB-T2, nicméně i tak je ta kvalita obrazu na můj vkus docela špatná v porovnání s Netflixem, holt nízkej bitrate. Takže pokud na tom chceš sledovat telku ať už přes anténu nebo IPTV, tak na tu vzdálenost bych bral max. 55".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Veverka napsal:

@Zůza Nemyslím si, že by to byla úplně otázka "kazení" očí (pokud nemáš nos vysloveně nalepený na panel), ale my máme TV 32" zavěšenou mezi skříňkami obytné stěny a větší bych nechtěl (možná max. 42", víc už určitě ne). Sledovací vzdálenost máme necelé 2 metry a při větší úhlopříčce už bych asi v zorném poli nepobral celou obrazovku. A na TV odmítám koukat jako na tenis... 😉

Konečně se mě někdo zastal :D Dekuju :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám Ježíšek donesl v mírném předstihu 43" LG 43UM7450PLA  https://www.alza.cz/43-lg-43um7450pla-d5620850.htm . Zajímavé, že začátkem prosince byla levnější než teď. (9990,- Kč s DPH)

Proč 43" - protože se díváme z max 3 m (byt je široký 3,45 m, TV je na stolečku kousek od zdi a sedíme v sedačce taky je hlava kousek od zdi)  a protože se větší na určené místo v panelákovém bytě úplně nevejde. A v neposlední řadě - dokud bude hlavním zdrojem signálu TV vysílání ze vzduchu kam Nova i Prima odmítají pustit HD obsah, nemá větší smysl.

Proč LG - doposud jsme měli všechny placaté TV Samsung, ale od modelového roku 2018 přišly o podporu Divx a v tomto formátu máme většinu archivních filmů. Kolega z práce má starší model několik let a zatím spokojenost.

Proč tento model - v ceně je Magic ovladač (kdo neměl nepochopí, kdo měl nechce jiný), umí vše co chci od TV včetně aplikace do mobilu a možnosti sdílení obrazovky z PC nebo mobilu.  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já měl 2x LG s Magickým ovladačem a jednu ještě mám a nějak mě to neoslnilo. Spíš jsem používal klasický ovladač, protože nějaké appky si s magickým ovladačem nerozumí, nedají se s tím moc ovládat a třeba u HbbTV nefunguje skoro vůbec, třeba při kliknutí na scroll kolečko se Hbb TV úplně vypne. Rovněž při scrollování to dělá hroznou neplechu, je to prostě uzpůsobené pro klasický ovladač. Takže třeba pro mé konkrétní použití je magický ovladač nepoužitelný. Možná listování v kanálech je pohodlné, ale jelikož klasickou telku nesleduju, tak je mi to k prdu. A na prohlížení netu si to moc nedokážu představit, protože dívat se na telce na net, tak jí vzhledem k pomalosti WebOSu asi brzo rozkopu. 

 

Takže za mě "kdo měl - nechce jiný" určitě neplatí. 

Upraveno uživatelem kratales
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenabízí. Net mám přes místního poskytovatele. Ovladač mám jen klasický. Myslím, že pro mě jako pro nenáročného nediváka to bude stačit. :D Zatím vítězí Skylink přes Sat, stačí se domluvit a koupit kabel a kartu. :D

Na tu LG Store se kouknu. 

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...