Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výběr benzínového motoru pro 307


PaKr

Recommended Posts

1.4 nebrat. Mám 65kw verzi a ten motor je jedním slovem strašný. Má šílené provozní vlastnosti. Spolehlivý je, ale jeho vlastnosti jsou devastující. Když u auta přidám plyn můžu si odskočit na kávu než ten motor zareaguje, dušení se za studena při startu je jeho vlastnost a výkon stačí u takovéhoto auta maximálně pro jízdu jednoho člověka.  Určitě  vzít 1.6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najrozumnejšie by asi bolo poriadne si to auto vyskúšať skúšobnou jazdou, (tým nemyslím 2km okruh) aby si vedel do čoho ideš, presne ako píše pesator, u jazdeného auta môže byť tiež problém už v údržbe a aj technika jazdy robí veľa, maximum dostaneš z neho podraďovaním a vytočením do otáčok (je na to stavaný, hlavne by mal byť zahriatý, nie studený, pokiaľ ide o vytáčanie). U mňa je jednoznačný víťaz 1,6 16V, ale ani 1,4 65kW a 2,0 by som neodvrhol, jedine reálna jazda ti napovie, či ti bude stačiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pesastor Tak auto je servisováno převážně u Peugeotu a olej měněný po 15000 km. Chcípání motoru za studena po startu je vlastnost tohoto motoru. Stejný bonus mají i C4  s tímto motorem. Zanedbaná údržba nepřipadá v úvahu. Auto má častý a pravidelný servis. Váhavé reakce na plyn toto auto má co jsem s ním vyjel ze salónu. ten motor je prostě bídný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@reznaluki Pripominas mi mou pritelkyni. Ta ma vzdycky pravdu. Nem-li nahodou pravdu, plati predchozi veta😜.

Kdyz mas auto od nova zes nereklamoval a nereklamoval. Tohle auto s touhle motorizaci ma en+1 lidi a nezda se ze by vdichni jeceli jak protrzeni jak maj bidnej motor. Takze MOZNA chyba nebude v bidnem motoru ale nekde jinde!!!:papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reklamoval panáčku, vyčištění škrtící klapky a přehrání software pak klid cca 3000 km. A pak znovu.  A toto se opakuje po každém servisu. jelikož jsem auto kupoval na ježdění a ne aby stálo v servise tak jsem se s touto vlastností naučil žít. A že to nedělá více lidem, právě naopak, dělá to spoustě lidem a je to vlastnost tohoto motoru.  Tento motor by fungoval, kdyby dostával péči servisu co 5000 km s tím, že pokaždé by se důkladně čistila škrtící klapa. Spolehlivý ten motor je to ano, mám na něm naběháno 240 000 km bez jediné poruchy. Ovšem jeho vlastnosti jsou děsné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj, volat nebudu. 

A k tématu, váha hraje podstatnou roli, proto ta slabá 1.4 bude opravdu slabá pro 307. S 1.6 16V se chyba neudělá. 

Nicméně volba je samozřejmě na každém. Uz jsem to psal, prostě ať se sveze.  Každému vyhovuje něco jiného, @StibTo bude vždy prosazovat 6 vajec pod slepici a 55 kw je pro něj výsměch. Někomu jinému "kolem komína" to stačí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba si do toho sadnúť a poriadne vyskúšať. Iný spôsob ako to spoľahlivo zistiť neexistuje, len sa tu budeme hádať. Môj názor na 1,4 som už písal vyžšie, podľa mňa na tak ťažké auto je to málo, lenže pre niekoho to nemusí byť problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.4 65Kw je dostatečný pro jízdu jednoho, max dvou lidí. Mám s tím sježděnou Evropu a jede to dostatečně. Ovšem akcelerace na dálnici je už dost bídná. Ten motor tomu dá maximálku 160 podle GPS na rovince. Ve městě a na okresce stačí, na dálnici už by to chtělo 1.6. Kupováno nové a najeto mám 240000km. takže zkušeností dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj občas jezdím tchánovou 1.4 55kw a na ježdění kolem komina do 50 km to docela jde nebo pro někoho kdo začíná jezdit je myslím idealni ,na dálnici nic moc,a to chcipani motoru za studena jsem ještě nezažil a reakce na plyn je lepší jak u 2.0 hdi 66kw siemens kterou mám:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 1. 2019 at 13:57, MilanF1 napsal:

Váha hraje podstatnou roli, proto ta slabá 1.4 bude opravdu slabá pro 307. S 1.6 16V se chyba neudělá. 

Nicméně volba je samozřejmě na každém. Uz jsem to psal, prostě ať se sveze.  Každému vyhovuje něco jiného, @StibTo bude vždy prosazovat 6 vajec pod slepici a 55 kw je pro něj výsměch. Někomu jinému "kolem komína" to stačí. 

Nikde jsem nenapsal že je 55kw výsměch a také jsem nikde nenapsal že si dotyčný má pořídit něco se šesti válci. Tak nepiš blbiny ;) Napsal jsem jen, že 55kw bude pro 307 slabé... 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...