Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008--další názor


ozzy56

Recommended Posts

jojo, ten vysoký posez dělá hodně--není to zas tak dávno, co mi děda nemohl nastoupit/ vystoupit z mé 406ky, včera jsem jel dceřinou oktávkou a myslel jsem, že vylezu po čtyřech kufrem :)--takové auto mě už prostě nezajímá, do Berlinga vlezu/vylezu jedna radost...

včera v telce mluvili, že 75% prodejů nových osobních aut jsou firmy, organizace atd., zbytek soukromníci a polovina z toho jsou lidé kolem důchodového věku, takže je jasné, proč jsou v kursu poměrně vysoká velká auta, ale co nemají pod kapotou V6:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je známá věc, ač reklamy jsou plné mladých "manažerů", cílová skupina prodeje nových aut je 50+, ředitel PSA kdysi přiznal, že u nich je to ještě trochu víc. Takže podle toho se vybírají auta.

Nevýhodou těchto aut je vysoko střecha, takže nakládaní boxu na střechu nebo kol není zrovna pohodlný. Je pravda, že se skoro 800l kufrem box v létě nepotřebuju, takže na střechu jen lyže a kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dvě kola dám dovnitř, aniž bych je nějak skládal,  na střechu penzisti většinou nedávají nic :D, ( nový zabalený držák na hagusy je pořád ve sklepě--zbytečná koupě), jinak je dnes takových skládacích schůdků a stoliček na trhu hafo, takže i ta výška se dá vyřešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o názoru...taky v horizontu pár let uvažuji o koupi novýho auta táhne mě to ke kombi ale pokud si budu auto vybírat ze ho dojezdim což je 15let...tak už nebudu nejmladší jura a vysoký posez by se hodil ,SUV se mi líbí i nový Rifter...a za těch 10let už v tom budu jezdit jen se ženou tak kufr neřeším....už teď pokud se 406 nejedem na kola kdy v kufru vozím dětskou 20 nebo lyže tak v 90%jizd převážim jen vzduch....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já lyže v kufru nevozím, z důvodu bezpečnosti. Navíc podle vyhlášky (a nejen v ČR) lyže v autě vozit nesmíš, pokud na to není výrobcem uzpůsobeno. Já tedy čistě do kufru dám i lyže 168 cm napříč, ale když tam dám čtvery (+ hole,  boty, helmy), už se tam toho moc nevejde. Takže předpokládám sklopení sedačky, což správně nesmíš, rakušáci, švýcaři si tě s radostí vychutnají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1  asis myslel "rakev"na strese kdyz pises ze i helmy. Tak pozor na mile Rakusaky: musis je mit bezpecne uvoutane i v te rakvi. Psal jsem to uz tady ze nas poslali na prechodu SK/A  -nastesti jeste v zemi nikoho - zpatky a kupoval jjsem upevnovaci pasy a pavouka. Tvrdi, ze pri nehode kdyz se podivas nekomu do kufru tak neupoutana zavazadla v rakvi mohou zranit toho pred Tebou.... A jak znamo maji Cechy, Slovaky a podobnou verbez "radi", tak pokuty nejsou zanedbatelne.:grr   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže si měl či máš mizernou rakev, měl jsem Thule Atlantis 900 a veškeré držáky a sponky, upoutani bylo uvnitř při koupi. A že to z toho plastu je schopné vyficet je fakt. Viděl jsem to v reálu. Otevře se to jak konzerva. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to nikdy nestalo a do boxu mi nekoukali, ale i tak v něm mám lyže v držákách. Ale kolega jel ve třech do Livigna a na tom kousku, co musel projet přes Švýcarsko o zastavili, jeli ve třech, měl trojkové BMW, zadmí sedačku složenou la lyže na ní, všechny ve futrálech, ale do auta. Řekli mu, že s tím nesmí jet. Musel zavolat kamarádovi, který zatím odjel, tak se vrátil, naštěstí měl na s-maxu velikou rakev, takže tam přerovnali lyže, přeorganizovali zavazadla, zaplatil 90F pokuty a jeli dál. Takže nejen Rakušani. Ale mě osobně do boxu nikdy nekoukali. Jen mi s termokamerou monitorovali auto zespod a strkali do výfuku, ale to bylo služební.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 1. 2019 at 8:25, papas napsal:

nemohu souhlasit, naopak kvituju, že nevozim další hnanou nápravu, dvoukolku jsem chtěl, 4x4 nepotřebuju, vysoký posaz pro řidiče je perfektní, užitná hodnota také. se třema dětma nevím, ale se dvěma bez problémů. 

No ale původní 5008ka to má také a k tomu navíc lepší využitelnost. Ještě k dalšímu příspěvku, nevím co chtějí lidi, ale já bych právě něco jako Galaxy a spol. Prostě se do dnešních jako velkých aut nevlezu s rodinou. Každopádně "móda" se zase změní. Na to si klidně vsadím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, kto potrebuje veľké auto s priestorom, tak Traveller alebo teraz aj nový Rifter, ak stačí niečo menšie. Mne by pôvodná 3008 nesmela do domu, zato tú novú som v pohode prijal, keď si ju manželka vybrala. Auto sa mi musí aj páčiť, nieje to pre mňa len škatula na prevoz osôb a materiálu. Čo sa týka vnútorného priestoru, tam ale súhlasím, že staršie modely boli priestrannejšie, nová 3008 je doslova úzka pre vodiča a ešte užšia pre spolujazdca, našťastie ma tam nič netlačí, lebo všetko je to aspoň z mäkčených plastov, priestoru tam ale nazvyš nieje. Kufor je ale uplne v pohode a 5008 musí svojim kufrom stačiť aj väčšej rodine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 @Pacho69  "...Jen mi s termokamerou monitorovali auto zespod a strkali do výfuku, ale to bylo služební."To je ono o cem jsem psal, co delaji Rakusaci casto a raaaadi prave lidem z CZ a SK a cemu tady nikdo kdo to nezazil neveri.  Ted si predstav ze bys mel  vykuchany FAP. To by nespravilo ani 90F, ani 900F ale nohem vic! Ekoteroristi si musej prijit na svy penize!!!:roker

 

 

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

loque: No já jen říkám, že dnešní SUV nenabízí nic zajímavého, krom vyššího posezu. Obestavěnost prostoru je špatná, na to jak je auto velké, prostornost jen průměrná, občas vyšší světlost (ale nebývá pravidlem). Jediný důvod k nákupu je móda a "ego". Jinak mizerná aerodynamika (vyšší spotřeba), vyšší hmotnost( vyšší spotřeba), velký kola (vysoký náklady na pneu). Tedy v době, kdy řešíme každý uprdnutí krav, tak chrlíme jedno módní auto za druhým. No lidstvo se žene hádejte kam...

pesastor: Už se to tu řešilo, jo prostě někde se dodržování zákonů a předpisů řeší. Já tedy rakousko a švýcarsko nepovažuji za zlo. Nemám a nebudu mít vykuchaný fap. těch 10h na kilometr mi fakt nic neudělá a to zařízení má opodstatnění. Docela by mne potěšilo, kdyby se to tady řešilo stejně. Jenže to by tu všichni psali o "buzeraci". Jen kdyby u nás před barákem posbírali všechny, co parkují jak hovada. Přechody nejsou vidět, leckde se nedá ani projet, leckde zaparkuje debil na chodníku takže chodíš psíma hovnama v trávě a nikdo to neřeší. Klasicky husitská/koněvova, autobusový zastávky, zákazy zastavení plný aut a nikoho to nezajímá. To by měli párkrát odtáhnout a byl by klid. Ale ne, on je lepší byznys párkrát projet modrý nebo fialový zóny a rozeslat výpalný. vykuchaný filtry se tady řeší jen v televizi, stejně tak by se měla řešit světla a všichni ti led bastličí, co si myslej, jak skvěle jim to svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...