Jump to content
dodS12

Chybova hlaska _ Fuel tank acess open

Recommended Posts

Caute, mam tento problem uz tyzden, zakazdym hned po nastartovani mi vyskoci chybova hlaska fuel tank acess open a k tomu svieti prislusna ikona na pristrojovej doske, signalizacia otvorenej nadrze, a pri tom je nadrz zatvorena. Mam motor 2,2 hdi 98 kw, r.v. 2001, fap off, egr off.

Neviem co s tym ako tuto chybu odstranit, ake mate s touto hlaskou skusenosti a hlavne by som potreboval poradit ako tuto chybu odstranit.

magnet je vo vicku ... v stopli...ktorym zatvaras tankovacie hrdlo....nie na dvierkach....

cize klucik , vybrat vicko a skusit kovom , ci magnet pritahuje...ak ti padlo vicko na zem , magnet je ko...

dnes ako zazrakom mi prestala svietit kontrolka otvorenia nadrze, este som zistil, ze na uzavere nadrze mam obidva magnety, a obidva pritahuju kovovy klucik, takze neviem, kde bude problem, uvidim, ze ci mi ta kontrolka bude este svietit, zatial nesvieti

takze dnes sa znovu rozviestila kontrolka otvoreneho veka nadrze, takze neviem, v com bude problem, nema nahodou niekto na predaj veko uzatvarnia nadrze?

takze dnes mi svietila kontrolka otvorenej nadrze, zohnal som si uzaver nadrze z inej 406-ky na ktorej sa neobjavuje hlaska otvorenej nadrze a nepomohlo to, takze pravdepodobne bude problem v tom snimaci v podblatniku

takze dohodol som sa v servise, ze mi skusia, kabelaz k otvoreniu nadrze upravit tak, ze oblbnu riadiacu jednotku, ze si bude mysliet, ze je nadrz stale zatvorena, ale dnes ked som prisiel po auto mi povedali, ze to tak nevedia spravit a pravdepodobne bude treba vymenit senzor, ale ten sa dá zohnat iba original a nikde nie je zarucene, ze to pomoze, ja uz neviem co s tym mam robit

Mne to pre zmenu nefunguje asi vôbec ale ani nič nehlasi. Kedysi svietila kontrolka keď som mal otvorené viecko ale v poslednej dobe nič.... ale nepipa na pc nič.

neviem co riesis.....nepise ti chybu prerusenia k snimacu...cize kabelaz je OK

snimac pekne zobrazuje stav vicka...v diag BSI merane hodnoty ? otvor - zatvor

asi ano ...len sa mu niekedy pocas jazdy vicko oddiali a zobrazi stav....vicko si skusil nove....

takze je bud v haji snimac , ak je na svojom mieste...myslim tym vzdialenost mechanicky....

cize vymena za novy.....ked stal majland , tak som ho vyrabal...dva odpori a rozpinacie jazyckove rele...

takze stala sa mi takato vec, z nicoho nic ma prestalo hlasit tuto chybu, co som tu riesil a uz viac ako tyzden mi vobec nesvieti tato chybova hlaska, takze neviem v com bola chyba

Prichádza jar, mne sa samo opravilo okno na strane vodiča v zime len ťukol spinač a nič teraz ide super, ale zasa mi blbne uzatváranie zadných pravých dverí ( v zime fungujú vždy) no čo vitaj máš meteosenzitívne auto ako ja.