Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palivomer ukazuje prázdnin nádrž


Maroš

Recommended Posts

Dobrý večer. Palivomer mi ukazuje prázdnou nádrž aj ked natankujete plnu nádrž. Začalo to necakane. Všimol som si že po natankovani plnej nádrže mi ukazovalo 0 a kontrolka tankovania svietila. Keď som vyjazdil asi pól nádrže a natankoval zrazu nádrž ukazovala plnú nádrž a pomaličky hodnotila klesala ako som jazdil. Počítač nie je schopný vypočítať dojazd lebo nevie množstvo v nádrži, ale podľa diagnostiky tam bolo 65%. Další deň už keď som natankoval hodnota nádrže zostala ako pred tankovaním ako keby nepripocitalo množstvo ktoré som natankoval. A ako som jazdil hodnota klesala až na 0 a už ukazuje iba 0 aj keď dám plnú nádrž. Meral som odpor na senzory nádrže medzi pinom 5 a 6 a bolo tam 201 ohmov, čakal som že nenameriam nič, že bude poškodený senzor ale keď diagnostika vie že tam je 65% a hodnota je 200 ohm kde je problém? Urobil som diagnostiku a našiel som tieto zavady. C403 (otvorený okruh), P0461, P2408. 

175E49A0-F136-497E-8F24-66AC0DE96F0A.jpeg

3C6BB874-3888-41A7-80C8-B3562B47E8FE.jpeg

637A58D6-6B1D-475B-9153-0301F67D3BEE.jpeg

1EE1C7B5-E59C-44A3-ABFE-9CE8087178FE.jpeg

13158CC5-E4D0-40BB-A9CD-C7BC30EC2405.jpeg

225012C6-5814-4366-8E5B-3D6CB49EEF26.jpeg

8DBA42B2-C2C2-4010-AEBF-CD762FEED239.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, nemyslím si, že som ho nechal v zapaľovaní, ale možné to je. Ja na tuto závadu jazdím už mesiac a tankoval som niekoľko krat. Včera som urobil asi 1100 km a tankoval som plnú nádrž v zahraničí tak kľúče mám pri sebe a zamykam auto keď idem platiť. Na tuto závadu som urobil už okolo 6000km tento mesiac. Tankoval som niekoľko krat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raz mi to urobilo tak dávnejšie asi rok nazad, odpojil som batériu a po niekoľkých minútach zapojil a ok. Teraz odpojenie batérie nepomohlo. Neviem akú hodnotu má mat ten senzor s plnou a prázdnou nádržou, ale divne že diagnostika vie hodnotu nádrže ale palivomer nie a ani počítač ukazuje - - -

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chyba je v plováku v nádrži... ať budeš měřit jak chceš neukáže se ti problém, prostě vyměnit a je po problému. Mě to odstartovalo tak že mi skočila rezerva, vyskočila hláška "fuel level low"  hned na to "depollution system faulty" po dotankování zůstala rezerva svítit a tvářilo se to jako prázdný, po smazání chyb pře hloupí ELM se vše srovná.

Problém co to u mě vyřešil ?

výměna jednotky aditivace nafty (umístěna pod volantem) (chybu si nepamatuju )

výměna snímače uzávěru nádrže (připojený do plováku) (chyba 0461)

výměna nádoby aditiva (chyba P2408)

a nakonec výměna plováku za nový (né z vrakoviště) bude taky v prde*i.

a chyba P1351 je žhavení... buď relé nebo žhavičky, nejlepší odstarnění této chyby je vyměnit obojí naráz a chyba zmizí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...