Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nová 208 2019?


MJSytic

Recommended Posts

V 3. 11. 2019 at 18:37, JVT napsal:

Pežoťáci

Tak trochu jsem si chtěl otestovat zda a kolik členů klubu má o novinku zájem a proto jsem zakryl ceny vozu na první straně ceníku. Byl jsem připraven každému zájemci cenu vypočítat. Co se stalo? Nikdo neprojevil snahu zjistit kolik vlastně bude novinka stát. OK beru na vědomí, že tady v Peugeot klubu asi není v současné době zájem. 

Až si budu kupovat nové auto, tak prodejci na láhev vína se tak můžu akorát (však víte co). Spíše mě bude zajímat cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já třeba už bych si nové auto v ČR nekoupil, zajel bych si do Polska.

Koupil jsem tam Transita a oproti ČR jsem dostal:

-cenu o 160t b DPH nižší než na jakou cenu jsem se dostal po vyjednáváních tady

-polský standart výbavy byl o věci za cca 20t lepší (2x klíč s DO oproti jednomu tady, větší nádrž,palubí počítač)

-záruka o rok nebo 100tkm lepší

A když jsem si pro auto dojel, už jsem ho měl komplet celé zaplacené a měl už jsem ČR spz pod paží, tak jsem dostal navigaci, gumové koberečky a povinou výbavu (v PL i s hasičákem) prostě jako dárek. Jo a taky plnou tašku koblížků, měli nějaký svátek ku kterému se pečou koblížky. V tu chvíli mi nemuseli dát už vůbec nic a i tak bych byl spokojený.  Když jsem půl roku před tím kupoval prakticky stejného Transita tady v ČR, tak jsem nedostal ani žárovky.

 

Nákup v PL má ale jednu nevýhodu pro většinu dnešních kupců tady asi podstatnou, musíte mít na to auto peníze, né jen občanku a pár drobáků na akontaci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

David 106s16

OK je to možné, ale tady asi neřešíme rozdíl v koncových cenách v jednotlivých státech Evropy. Ti co se zajímají o prodeje OA v ČR vědí, že spousta vozů má v ČR tak zvanou jednodenní registraci a pak odjíždějí na západ. Tam se prodají za větší peníze. Polsko, pokud je to co píšeš pravda, musí mít statistiku prodejů vozidel tedy ještě zkreslenější. Sledujte při svých jízdách úplně nové vozy a asi budete překvapeni, že nepotkáte zas tak často nové Fiesty, Golfy, Focuse atd. Ve statistikách prodejů, kterými se chlubí jejich dovozci, se jich při tom ČR prodalo dost. Tato úvaha sem, ale vlastně nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JVT popsal jsem svou konkrétní zkušenost nákupu nového auta a mohl jsem porovnávat, protože půl roku před tím jsem kupoval prakticky stejné nové auto v ČR. Ten dealer, jeden z největších v Polsku, mi pak dlouho posílal ceníky a akce atd. na všechny Fordy, i osobní a ceny vždy ve srovnání se zdejšími zajímavé.Polský trh je dle mého názoru o dost větší a mají lepší pozici vůči výrobci co se týče cen, složení výbavy, délky záruky, na druhou stranu ale kupní síla je tam slabší a tlak na cenu o to větší .

A to už vůbec nemluvím o Dánsku, kde je nákup o dost komplikovanější, ale úspora o mnoho zajímavější.To ale znám pouze zprostředkovaně, kdy kolega si tam byl pro funglovku Superba.

PS: kupoval jsem Forda, s Peugeotem osbní zkušenost nemám. Ale myslím si, že to bude v podstatě stejné.

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...