Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řazení rychlostí u 6.st. manuálu 308 puretech 96kw


ZdeněkB

Recommended Posts

Na rovině, když budík ukazuje cca 95 až 100 točí motor cca 2250 – 2350 a palubáč ukazuje okamžitou spotřebu 4,6 až 4,8 l/100 na pětku. Pokud zařadím 6 otáčky klesnou na 1900 až 2000, ale spotřeba vzroste na cca 5,5 l/100. Řekl bych, že ten tříválec využívá krouťák ve vyšších otáčkách. Mám tímto způsobem najeto už 30.000 km a v létě jsem schopný do práce (34 km) jezdit se spotřebou 4,6 - 4,8 podle palubáče a mobilní aplikace a to i s využitím klimatizace (50% tedy ráno 0 a odpoledne 100). V zimě mi tento styl jízdy udělá cca 5,2 – 5,4 l/100.

Na šestku jezdím až tak okolo 110 - 115 km/h.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jenom dodam muj aktualni stav:

Mam komplet novou spojku tj. lamela, lozisko a i setrvacnik. Lozisko bylo slyset - zachrcelo vzdy pri seslapnuti spojky. Setrvacnik mi samozrejme doporucili vymenit taky - mel uz vetsi vuli. Samozrejme pomerna draha zalezitost, ale tak snad bude aspon na 100tis. km klid. Nechal jsem dat i novou paku spojky a i cep pro tu paku (ta kulicka). Spojka jde ted plynuleji. U te puvodni bylo vsechno vyschly, videl jsem to rozebrany, absolutne zadna nikde vazelina, vsechno suchy kov na kov. Auto ma najeto 110tis. Co se tyce tuhosti spojky, tak ta zustala vicemene stejna, takze novej  pritlacnej talir nic nevyresil. Tuhost spojky uz tedy neopovazuju za vadu, ale pouze velmi neprijemnou vlastnost.  

Razeni se zlepsilo, hlavne zarazeni 1-ky a zpatecky, kdyz auto stoji na miste. Uz neni potreba takova sila. Razeni z 1-2 za jizdy se taky trochu zlepsilo, ale popravde cekal jsem vic. S ostatnima kvaltama nebyl moc problem ani pred tim, takze to zustalo vicemene stejny.

Ale porad me stvala kulisa razeni - hlavne kdyz se vynda jakejkoli kvalt do neutalu, tak jako lupne-cvakne jakoby neutralu mela kulisa jakousi "aretaci" nebo jak to nazvat. No, asi je to umyslnej zvukovej doprovod, aby ridic a cela posadka vozu byli informovani o faktu, ze ted se jede ne neutral. Kulisu sem v ramci moznosti promazal olejickem - takovym klasickym, co se pouziva na sici stroje. To divny cvakani se vyrazne zmensilo, temer zmizelo. Kulisu jsem pak promazal jeste mnhokrat, vsechny mista a cepy, kam jsem se zeshora od radici paky dostal, a cely to slavny razeni je ted mnohem lepsi. Necekal jsem od toho az takovej vysledek, ale stalo se. Na ty kulise jsem nikde nevidel zadny stopy nejaky puvodni vazeliny nebo neceho takovyho.

Jeste mam v planu promazat ty kloubky, na kterejch jsou nasazeny lanovody u prevodovky a taky ty paky,  kterejma se ten pohyb prenasi dovnitr, pokud to pujde a pokud se k tomu dostanu. Bohuzel jsem to zapomel rict servisakum, kdyz delali tu spojku. To sem mel urcite udelat.

Takze takhle moje razeni. Mam 6-kvalt 2.0 HDI z roku 2013 110kW.

Preju vam do novyho roku, krom hodne stesti a zdravi, hlavne co nejmin vzteku s razenim! ;) 

P*

 

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
V 14. 12. 2018 at 14:47, Caly napsal:

Zdar pánové,

zapojím se, neb mám stejnou motorizaci a manuál. Mám stejnou zkušenost, ale jen na dvojce. Za sebe bych to definoval tak, že mám pocit, že ta dvojka tam jde pokaždé trochu jinak. Dokonce z počátku mi to až přišlo, jako kdyby to šlo občas na zuby. Nyní mám nějakých 38tis. a pocit "na zuby" zmizel, ale pořád je ta dvojka prostě divná. Reklamoval jsem někde kolem 6tis km - prý vše v normě, prý to chce hodně jezdit a hodně řadit:):).

A když už jsme u této skvělé převodovky, vyluzuje vám takový zvláštní houkavý zvuk  buď v nižších otáčkách nebo pak ještě na čtyřce při nějakých 2000-2200 otáčkách? Začalo mi to již při pár tisících km nájezdu. Též jsem reklamoval, dokonce projížděl servisák přímo z centrály a též prý vše v normě. Ale projet se jinou károu se stejným motorem a stejnou převodovkou mi nějak né a né umožnit.

Dík.

P.

 

Jako bys mi z duse mluvil. Stejny problem razeni i huceni. Auto melo najeto 3tis km. Stejna zkusenost v servise. Ted najeto 150 tis a je to furt stejne. Mozna ta dvojka de trochu lip. Uz sem to prestal resit a zvykl si 🙂. Jinak je 308 super premistovadlo tak mu to odpustim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridam aj ja svoje skusenosti s radenim na Peugeot 308 SW 1,5 HDI 96 kW, 6 stupnovy manual, r.v. 2020, zatial mam najazdenych len 600 km, ale auto mam par dni, a co sa tyka

radenia som s nim velmi spokojny, ide lahko, nespozoroval som ziadne problemy pri radeni jednotky, ani dvojky ani pri ostatnych rychlostiach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...