Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


Vaclawp

Recommended Posts

Tak sa pripájam do klubu vadných nádrží na ad blue. Auto má bez mesiaca 5r. 30t km. Nádrž zdarma, práca 190€. Stať sa to mesiac neskôr, tak platím aj nádrž, plná cena 900€, možno nejaké percento dole podľa veku auta.

Upraveno uživatelem AnotherOne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To som ešte nenapísal všetko.

Na výslednej faktúre je aj doliatie 0,7L oleja do motora a 7L ad blue. Olej vraj bolo treba doliať (nikto ich o to nežiadal) - nechcel som sa kvôli 11€ hádať. Od poslednej výmeny oleja som prešiel asi 5t km a ani nikdy doteraz som medzi výmenami oleja nepotreboval dolievať (pravidelne kontrolujem). A zrazu chýba 0,7L, mať takú spotrebu tak je auto na GO. A tiež to adblue, pôvodná nádržka bola plná, asi bol problém to preliať do novej. Ale dostal som radu na nezaplatenie - nemám ad blue tankovať na čerpačkách, ale kupovať v bandaske. Zrejme preto mi tá nádrž odišla. Škoda len, že doteraz som ad blue nikdy netankoval a vždy mi to deci pri servisnej prehliadke doliali v servise. Tak a teraz je to celé :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AdBlue sa z nádrže preliať len tak nedá.Videl si fyzicky tú nádrž? Pravda išlo by to asi navŕtaním pôvodnej a napustenie po prefiltrovanim nečistôt do novej...ale taký úkon nie je vo " fakturačnom systéme", podobne ako prelisovanie vypúšťacieho otvoru olejovej vane. 

No ale úprimne, keby ti opravovali prevodovku, alebo menili chladič očakával by si preliatie náplní zo starého do nového?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neriešil som to veď to ani nič nestojí. Nejako to napokon odtiaľ musia vyliať keď to dávajú na recykláciu. Skôr som chcel poukázať na tú radu. A neprirovnávaj to k oleju alebo chladiacej kvapaline ale k nafte, tú by som očakával, že prelejú. A neviem o akých problémoch s prelievaním hovoríš, keď odskrutujem uzáver vidím hladinu, neviem teda prečo by nešlo vyliať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie nádrže sa repasujú/ recyklujú-  tak buď jedno alebo druhé.

Vnútri je elektrické výhrevné teleso, bez rozpílenia nádrže  sa k nemu nedostaneš. Takže pri recyklácií musí von.Tiež je ťažká manipulácia s ňou s pri "prelievaní". Tá prázdna nádrž má rozmery nie menej ako cca  60 x 80×25 cm a váži okolo 12 kg. Bol jej plný kufor. Mne ju pri výmene na požiadanie vrátili a rozobral som čo sa dalo aby som sa jej pozrel do duše.

Vážne si očakával, že sa budú trápiť s prelievaním adblue?

A čo sa týka prelievania oleja, nafty, adblue,  tak 10l kanister adblue stojí 5-6 eur maximálne.

Koľko stojí 10 l oleja alebo nafty?

Myslíš, že keby ti menilu nádrž a mal by si v nej 5l nafty by ti ju prelievali? Ten sajrajt zo dna? Ani by som to nechcel. Zdar.

Upraveno uživatelem gadri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ozzy56 napsal:

@AnotherOne

myslím tím to, že by to Peugeot měl zaplatit celé a ještě se majiteli auta omluvit, že mu vytvořil problémy , protože platit u auta s 30 tisíci KM 900 Euro za zfušovaný díl je na hlavu , tečka

Me to zaplatili cely, ale na tu omluvu teda zapomneli :D taky jsem to mel o fous, 4 mesice pred dovrsenim stari 5 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tu nadrzku menili vlani v septembri.Nevie niekto ci uz tieto nove nadrzky ktore tam davaju su neako vylepsene aby sa to zase nepokazilo po 3rokoch?V peugeote mi nevedeli dat na toto odpoved.Len povedali ze cislo dielu je to iste ale ze nemali ani jeden pripad ze by sa musela este raz menit ta nadrzka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že ani v autorizáku neví, proč ty nádržky mění , je celkem slušný vtip :myslim, ale ano--nový typ nádržky je vylepšený, něco jsem četl, že je tam nový systém vyhřívání ventilu, který močovinu pouští dál, jinak s novýma nádržkama problémy prý nejsou :super

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 7. 2021 at 9:23, ozzy56 napsal:

že ani v autorizáku neví, proč ty nádržky mění , je celkem slušný vtip :myslim, ale ano--nový typ nádržky je vylepšený, něco jsem četl, že je tam nový systém vyhřívání ventilu, který močovinu pouští dál, jinak s novýma nádržkama problémy prý nejsou :super

Nova nadrzka vzdy po chcipnuti motoru odsava adblue z vedeni zpet do nadrze, asi aby nezamrzla. Dela to i v lete, je slyset cerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...