Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


Vaclawp

Recommended Posts

   Měl bych dotaz: K čemu sloužíty 3 hadičky končící bílým plastovým kolečkem a sbíhají se v té bílé plastové kostce s modrou čepičkou? Dneska jsem to měl venku a ta bílá plastová kostka je jen nacvaklá v plastových držácích a nejde do toho žádný kabel. https://allegro.pl/oferta/zbiornik-adblue-peugeot-508-sedan-2-0-9807394780-8703161854

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dotaz: na to zprovoznění nové nádrže stačí orig. diagnostika, nebo je potřeba přístup na servery PSA kde má přístup jen autorizovaný servis?

Jo a bude auto než se to aktivuje diagnostikou po té výměně pojízdné?

Upraveno uživatelem duff74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak mně také dostihly hlášky zmiňované v příspěvcích - najeto něco přes 80000 a necelý rok po dvouleté záruce. Objevovaly se a mizely.  Nejdříve diagnostika (malý tlak čerpané močoviny P20E8) a nabídka výměny kompletní nádrže na AdBlue za plnou cenu. Na objednání (ze skladů na Slovensku to trvá násobně déle než z původních skladů v Belgii).  Po přečtení těchto a jiných stránek jsem šel do servisu s nějakou "znalostí problému" a na objednání výměny. Po prodiskutování možností se našla dobře zakutaná položka někde na servisních stránkách Peugeotu o možnost úhrady části ceny nádrže výrobcem. Takže mně tahle sranda vyšla na cca 1300 za diagnostiku při prvotním zjištění důvodu problému a následně necelých 14000 za výměnu nádrže AdBlue (úhrada Peugeotu je 50% ceny nádrže, cena nové necelých 27000Kč).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 20. 1. 2019 at 15:44, ChouLu napsal:

To by mě zajímalo jaké dvě nádržky.. buď máš blueHDi a máš Adblue, nebo máš jen HDi a máš Eolys pro FAP.. cena by odpovídala eolysu.. ale 2 nádržky určitě né... 

Na 308 sw t9 mam tiez 2 nadrzky. 1 na eolys a druha na adblue. Mne sa stal rovnaky pripad s adblue, po doliati stale svieti niekedy zhasne a niekedy blika urea a odratava km. Dnes to idem rozhodit a precistit...snad to pomoze lebo 900€ sa mi nechce davat za nadrz 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se taky hrdě můžu hlásit k problémům s adblue. Urea, service, závada emisí. Za týden půjde na diagnostiku, ale z 90% půjde o nádrž, 10% dávám tomu, že přemáznou FW v autě. 308 t9 1,6bhdi. Najeto 135tkm, takže jsem ve výsledku rád, že se to projevilo dřív, než se najede přes 150tkm. Dopředu jsem si ověřil záruku na 5/150tkm a technik říkal, že s největší pravděpodobností budu platit jen za práci. Serviska je naštěstí vedená. Když jsem říkal tu závadu, tak v peugetu hned věděli co je za problém... pak dám vědět, kolik mě to stálo ve výsledku....

 

EDIT:  Tak pro mě je to 26k. Může za to výměna předepsaného oleje u jiné společnosti. Podle slov z oficiálního zastoupení Peugeot by jim nevadilo, kdybych si olej nechal měnit během 2 leté záruky jinde, ale jakmile je po záruce, tak musím olej jen v autorizáku, jinak neuznají záruku na nádrž na adblue ( rozdíl v ceně za výměnu v autorizáku a tam kde to dělám se svým doneseným je 4,800 Kč), obchází tím Blokovou vyjímku, kterou jim nařizuje směrnice evropské unie. Pro mě je to poučení, že pro příště auto s AdBlue už nikdy a je otázkou, jestli to bude v budoucnu vůbec Peugeot s takovým přístupem....

Upraveno uživatelem kameja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj,

1,6 blueHDI 2016 88 Kw, začínám to řešit také, rozsvítil se motor pak service a urea. Bohužel potřebuji v pondělí popojet asi 1000 km a poté zpátky, pomůže oklamat systém pravidelným mazáním závady přes OBD ? momentálně se to povedlo smazat a závada zmizela, nerad bych měl v půlce cesty dojezd 1100 km, jak zde někdo píše a nedojel poté domů, po vypnutí motoru. 

Díky za odpověď.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 6. 3. 2019 at 18:58, Vaclawp napsal:

Mě řekli že se to musí vymenit celé, dostal sem kalkulaci na 24tisic. Ale ve druhým servisu u Kopeckýho mi dolili aditivum pro FAP, ne Adblue a bylo všechno v pohodě. A řekli mi že když svítí kontrolka motoru, servisu a UREA a UREA nebliká ale jen svítí tak je nadměrné množství výfukových plynů ve výfuku a až se to vrátí na správnou hladinu tak kontrolky zhasnou, už se mi to párkrát stalo...

Nadmerné množstvo výfukovych plynov vo výfuku...? To mi musí niekto vysvetlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahojte.Tak mna tiez dobehla porucha adblue.Auto je 308,1,6 88kw,automat rok,2017,najazdene 22tis.km.Tiez sa rozsvietila kontrolka motora+service+urea.Z casu na cas zmizly potom sa zas objavili.Oprava sa riesila nasledovne.Trebalo absolvovat v autorizaku diagnostiku za 40eur.Vtedy sa potvrdilo ze je vadna nadrzka.Diel objednali a o tyzden neskor dnes vykonali vymenu nadrzky.Diel platil peugeot a ja som musel platit za vymenu rovnych 100eur.Dufam ze tie nove nadrzky uz vylepsili a zavada sa nezopakuje po case.Auto som len pred mesiacom kupil a doteraz malo 2prehliadky a obe boli v autorizaku.Uz ale neplanujem davat do peugeotu a udrzbu si budem doma vykonavat.

Upraveno uživatelem Pajtyi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, že pokiaľ máš všetky servisky z autorizáku, tak ti autorizák zaúčtuje 50% zľavu. Ja som nemal. Pokazilo sa mi to pri 78 tisíc  r8 mesiacov po záruke.  Všimol som si, že nová nádrž po vypnutí motora odčerpáva močovinu z potrubia naspäť do nádržky. Vrčí tam vzadu čerpadlo. Pri hlásení poruchy sa tento zvuk čerpadla neozýval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma niekto info ci tieto nove nadrzky su uz niecim vylepsene aby neboli natolko kazove?Alebo sa moze lahko stat ze zas po neakom case sa to pokazi? V autorizaku mi preberaci technik nevedel povedat ci su vylepsene ale povedal tolko ze zatial ktore menili tak ani jedno auto sa im nevratilo zatial ze by sa to znovu pokazilo.Lebo ak vo velkej miere hrozi ze sa to moze znovu pokazit tak mozno by trebalo predsalen unich servisovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...