Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


Vaclawp

Recommended Posts

před 4 hodinami, pajson napsal:

S 508SW (110kw) jsem na tom aktuálně stejně :-), to potěší. Auto je staré 45 měsíců, všechny servisky udělané jak mají být přímo v Peugeotu. Bohužel tam mám jak na potvoru 155 000 km. SW byl přehraný a po cca 30 km stejný problém. V pondělí to vezu znova do servisu, jsem zvědavý co mi na to řeknou. Už mě ale předem připravili, že se bude asi muset měnit nádrž.

Možní jen upravím tvrzení ohledně vyhřívání. Jediné co je vyhřívané je čerpadlo, nádrž není vyhřívaná. Močovina mrzne při cca -25°C (neoficiální info přímo z Peugeotu).

No ja mam to iste.A tiez 155tisic km ale servisnu knizku nemam.je to dovoz IT kupovala som to v novembri v jednom bazare bez akychkolvek dokladov o kupe a zaplateni.nepytajte sa ma ako som to mohla urobit sama neviem kde som mala mozog 🤔😂 asi som sa az tak zalubila ze som neuvazovala.dala som zan 9tisic eur plus prihlasenie olej rozvod filtre a zadne platnicky.dva dni som stastna jazdila a to podotykam ze som na nom jazdila az od 12teho januara teraz lebo cely december az do 10.1.2020 som cakala na znacky.a po dvoch dnoch toto a kazdy den som v servise a zistujeme co sa s tym deje 😡pondelok idem do original peugeotu a uvidi sa.ale podla vsetlych nazorov je to ta nadrz na AdBlue s cerpadlom a ta stoji u nas 900e.neda sa to zohnat v polsku alrbo hocikde lacnejsie?lebo ma trafi slak 😕 neviem preco mi to to auto robi.cim som si to zasluzila? 😭

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bývá vyhřívaná pumpa s filtrem - je zbytečné roztápět celou nádrž, stačí trocha... Pokud ti dali neoficiální info -25°C, tak jsou blbí, protože to fakt zamrzá při -11°C, jak už tu někdo psal.

A vyhřívá se samozřejmě po startu motoru. Nádrž i pumpa jsou dělané na to, aby zamrznutí zvládly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 7. 2. 2020 at 16:10, Petka14 napsal:

Ahojte.tak ja uz som teda lahsia o 800e.isla som s tym do original peugeot servisu a teda bolo treba menit celu nadrz na ADblue.takze dufajme ze uz nicim ma to auticko neprekvapi ;)

🙂 já taky, jen to stálo pomalu 28 tKč 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já ten samý problém co je tady popisovaný, peugeot 308 2016 rv. motor 1.6 bluehdi, napřed chyba motoru, pak k tomu urea svítila, dál se dalo jezdit ale potom se urea rozblikala a dojezd 1100 km potom zákaz startování. V autorizovanym servisu mi řekli, že to píše více chyb, že to vypadá na nádržku adblue s vstřikovačem a že se na tom peugeot nepodílí, prej koukal do systému k mému autu a není tam informace o podílení se na opravě. tzn. budu si to muset hradit sám v případě že to bude opravdu nádržka. V pondělí jede auto do servisu na delší dobu, prý budou muset více hledat a pak se uvidí...každopádně jsem z toho otrávenej.... auto je starý 3 roky, já ho koupil ojeté, nemám ho ani rok a hned po koupi problém s převodovkou...vibrace do řadící páky na 5ku- výměna synchronu a celého 5kového kola (prý pravděpodobně výrobní vada, protože vylámané zuby na 5tce jsou divný) -oprava asi 30tis., potom čidlo abs na kole, jelikož chyba ruční brzdy,esp,abs a celého systému, čidlo vyměněno a pak zjistili ,že je špatnej kabel k tomu čidlu, prej zrezlej a prej naprosto normální u 3.letého auta...že to je prej častá závada...no a teď tohle...už začínám bejt zoufalej...sice je na to zatim cargarantie takže platim pouze 40% za díly, zbytek jde na cargaranie...ale u takovýchto oprav jsou to velké peníze... auto je na leasing takže se ho nemuzu zbavit...najeto 134000....jestli to tak pujde dal..peugeot mi nepojede pres práh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahojte. Taky se podělím o svou zkušenost. Mám 508 2,0 BlueHdi po FL 110 kW, 2014 najeto 189 000 km. Dneska ráno mi asi po 6 km od startu (venku bylo -3) pípla hláška " Emissions controlt fault" a rozsvítila se UREA a SERVICE. Kupodivu nikoliv kontrolka motoru.  Hned mě napadlo, že umřelo čerpadlo AdBlue. AdBlue jsem doplňoval v prosinci 2019,  15 litrů. Po doplnění jsem auto nechal asi 5 min ať si načte nové množství, kontrolka zhasla - vše OK.   Dneska jsem dojel domu (20 km) a začal vytěžovat internet, jestli někdo neměl něco podobného.  Projel jsem nějaké fóra, kde se řešily uzávěry nádrže od AdBlue, kde nebyl podtlakový ventil a v nádrži potom vznikal podtlak a namáhal čerpadlo, které pak umřelo. Byla svolávačka, kdy měnili uzávěry za ty s ventilem.  Na svém autě už mám nový uzávěr s ventilem, který je ale na můj vkus dost tuhý a prakticky s ním nejde hýbat.  Vzal jsem špici z kola, zabrousil do špičky, nahřál nad zapalovačem a do středu ventilu udělal dírku. Dírka je tak malá, že tudy nejde ani zápach z močoviny a neumím si představit, že by tudy něco vyteklo (pokud napůjde auto přes střechu😀). Nevím jestli jsem problém vyřešil úplně, ale každopádně dneska večer po ujetí cca 3 km vše zhaslo - No fault. Pravda bude asi to, že jsem možná tu výměnu jen oddálil. Ale snad to bude stačit abych příští týden udělal STK. Pokud teda není i STK v karanténě kvůli koronaviru...Spíš si myslím, že to PSA nemá vychytané a hraje mrtvého brouka. Neco jako VW se šálama na ojnicích 1,9 TDI PD.

    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, take se podelim o svou zkusenost. Mam Peugeot 508 SW 2.0 BlueHDi 150, r.v. 2017, najeto 40.000 km (kupovano loni jako predvadeci vuz, stari 2 roky, najeto 5.500 km). V patek cestou z prace stejna hlaska, jak zde popisujete (ikona adblue, ikona motoru a hlaska AdBlue Emission Control Fault). Volal jsem do servisu a vcera byl na diagnostice. Mel uz jsem nactene cele toto vlakno, tak jsem byl pripraveny nenechat se kdyztak odbyt. Vysledek - nutna vymena cerpadla AdBlue, ktere je ale integrovane s celou nadrzi a zaruka mi skoncila 30.1.2020. Jezdim do autorizovaneho servisu (AV Car Veleslavin Praha 6), a k memu prekvapeni mi automaticky oznamili, ze se jedna o podporovanou chybu, kdy v pripade, ze je to po zaruce a auto je do 5ti let a 150.000 km, PSA plati nahradni dil a zakaznik pouze praci. Problem je pry v agresivite (krystalicite) mocoviny. Bohuzel integrace cerpadla do nadrzky nebyl rozumny napad, ale nove motory uz to tak pry nemaji. Novy dil uz pry ma i jine objednaci cislo, takze je jasne, ze se tim v PSA uz zabyvali a snazili se to nejak odstranit. Dle chlapka ze servisu nejsou zadne zkusenosti, ze by nekdo po vymene mel znovu ten stejny problem. Dnes rano uz jsem presel do odpocitavaciho modu, dojezd 1.100 km, pak nebude mozne nastartovat. Blby pry je, ze v soucasne korona situaci se pry nevi, jak dlouha muze byt cekaci doba na nahradni dil. Kazdopadne tajne doufam, ze, jak zde nekdo uvadel, kotrolky sem tam zhasnou a odpocet zacne od 1.100 km znovu:)

Zaver je tedy takovy, nenechat se odbyt a pokud splnujete podminku 5 let/150.000 km, neplatit za cely dil.

Venca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.tak uz som tu pisala ze som mala tento problem a riesenim bolo len vymenit celu nadrz AdBlue s cerpadlom.tak som to teda dala necele dva mesiace dozadu vymenit v autorizovanom servise peugeot so zarukou.Nepresli ani dva mesiace a minuly tyzden to vybehlo zas kontrolka motora,urea a service.A uz mi aj dava dojazd na mocovinu 1100km.odpoved zo servisu bola dolejte mocovinu doliala som tolko ze uz sa viac nezmestilo a zmena ziadna.tak nech mi niekto toto vysvetli ako je to mozne ked je tam nova nadrz na AdBlue?Samozrejme to idem reklamovat lenzd koli korone su zavrety a neviem teda do kedy sa to zas ide natahovat.Ale poviem vam tak ako mi vela ludi vravelo nekupuj francuza tak uz zacinam tomu verit ze to bola ozaj kktina.To auto ma dostava do smutku od zaciatku takze som si ho este nestihla ani uzit 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me tu docela strasite. Mam 01/2016, 90tkm. Je to asi dva roky, co mi v ramci svolavacky menili vicko AdBlue a zatim tedy dobry. Mocovinu doplnuji v servisu pri rocnich prohlidkach (jejich "origo"). Auto stoji v garazi, takze nema cas nikde promrznout. Doufam tedy, ze se mi to letos do 5 let po... a nebo nikdy:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 3. 2020 at 8:40, Václav Kočí napsal:

Ahoj, take se podelim o svou zkusenost. Mam Peugeot 508 SW 2.0 BlueHDi 150, r.v. 2017, najeto 40.000 km (kupovano loni jako predvadeci vuz, stari 2 roky, najeto 5.500 km). V patek cestou z prace stejna hlaska, jak zde popisujete (ikona adblue, ikona motoru a hlaska AdBlue Emission Control Fault). Volal jsem do servisu a vcera byl na diagnostice. Mel uz jsem nactene cele toto vlakno, tak jsem byl pripraveny nenechat se kdyztak odbyt. Vysledek - nutna vymena cerpadla AdBlue, ktere je ale integrovane s celou nadrzi a zaruka mi skoncila 30.1.2020. Jezdim do autorizovaneho servisu (AV Car Veleslavin Praha 6), a k memu prekvapeni mi automaticky oznamili, ze se jedna o podporovanou chybu, kdy v pripade, ze je to po zaruce a auto je do 5ti let a 150.000 km, PSA plati nahradni dil a zakaznik pouze praci. Problem je pry v agresivite (krystalicite) mocoviny. Bohuzel integrace cerpadla do nadrzky nebyl rozumny napad, ale nove motory uz to tak pry nemaji. Novy dil uz pry ma i jine objednaci cislo, takze je jasne, ze se tim v PSA uz zabyvali a snazili se to nejak odstranit. Dle chlapka ze servisu nejsou zadne zkusenosti, ze by nekdo po vymene mel znovu ten stejny problem. Dnes rano uz jsem presel do odpocitavaciho modu, dojezd 1.100 km, pak nebude mozne nastartovat. Blby pry je, ze v soucasne korona situaci se pry nevi, jak dlouha muze byt cekaci doba na nahradni dil. Kazdopadne tajne doufam, ze, jak zde nekdo uvadel, kotrolky sem tam zhasnou a odpocet zacne od 1.100 km znovu:)

Zaver je tedy takovy, nenechat se odbyt a pokud splnujete podminku 5 let/150.000 km, neplatit za cely dil.

Venca

Ahoj,

To se rozsvítila kontrolka znovu docela rychle (chybu jsem ti z toho mazal v pondělí, pokud si pamatuju dobře?) 

S dílama je to bohužel  na houby, ale myslím si, že by mohla tento týden dorazit. Kdyby náhodou ne, tak mi napiš a já ti zase vymažu chybu ať můžeš nějaké km dál najezdit) ;) 

Jinak s tou podporou od Peugeotu je to tak, že na některé to je a na některé ne :( Bohužel na to neexistuje postup jak to zjistit.. musíš vzít VIN a buď to tam je, nebo není... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 3. 2020 at 8:40, Václav Kočí napsal:

Ahoj, take se podelim o svou zkusenost. Mam Peugeot 508 SW 2.0 BlueHDi 150, r.v. 2017, najeto 40.000 km (kupovano loni jako predvadeci vuz, stari 2 roky, najeto 5.500 km). V patek cestou z prace stejna hlaska, jak zde popisujete (ikona adblue, ikona motoru a hlaska AdBlue Emission Control Fault). Volal jsem do servisu a vcera byl na diagnostice. Mel uz jsem nactene cele toto vlakno, tak jsem byl pripraveny nenechat se kdyztak odbyt. Vysledek - nutna vymena cerpadla AdBlue, ktere je ale integrovane s celou nadrzi a zaruka mi skoncila 30.1.2020. Jezdim do autorizovaneho servisu (AV Car Veleslavin Praha 6), a k memu prekvapeni mi automaticky oznamili, ze se jedna o podporovanou chybu, kdy v pripade, ze je to po zaruce a auto je do 5ti let a 150.000 km, PSA plati nahradni dil a zakaznik pouze praci. Problem je pry v agresivite (krystalicite) mocoviny. Bohuzel integrace cerpadla do nadrzky nebyl rozumny napad, ale nove motory uz to tak pry nemaji. Novy dil uz pry ma i jine objednaci cislo, takze je jasne, ze se tim v PSA uz zabyvali a snazili se to nejak odstranit. Dle chlapka ze servisu nejsou zadne zkusenosti, ze by nekdo po vymene mel znovu ten stejny problem. Dnes rano uz jsem presel do odpocitavaciho modu, dojezd 1.100 km, pak nebude mozne nastartovat. Blby pry je, ze v soucasne korona situaci se pry nevi, jak dlouha muze byt cekaci doba na nahradni dil. Kazdopadne tajne doufam, ze, jak zde nekdo uvadel, kotrolky sem tam zhasnou a odpocet zacne od 1.100 km znovu:)

Zaver je tedy takovy, nenechat se odbyt a pokud splnujete podminku 5 let/150.000 km, neplatit za cely dil.

Venca

update: dil dorazil po trech dnech, momentalne je auto v serivsu a misto toho mi jeste zdarma pujcili novou 508 SW GT v plny palbe, skoda ze jenom do zitra:) Pak pridam jeste report po servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No každopádně další auto nebude PSA. Nee. Raději si koupím ojetý koncern. Sorry ,ale koupil jsme si nový auto abych aspoň pár let nemusel řešit problémy.... Máme na 308 najeto 80 tisíc a ikdyž jsem vždy úspěšně reklamoval prostě mě to nebaví. Rychle to tu hodím 23t km verajici zadní náprava, řešilo se to půl roku nakonec na mé naléhání vyměněna ,celá příčka. Vrzajicí spojkový pedál plus prokluzování spojky . Vyřešeno reklamaci . Před 3mesici výměna nádrže adblue čerpadlo KO. Naštěstí v režii Peugeotu. Teď řeším ztrátu chladící kapaliny . Úniky přes termostat. Cena cca 5 tis. Tak přátelé. Díky PSA už nikdy . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedivím se ti, máš pravdu v tom že investuješ do nového auta proto, abys měl klid a nee furt něco řešit a platit,  podle mě pežot pustil do světa technologii AdBlue, aniž by ji měl pořádně vyzkoušenou , je to vidět v tom, že mění umístění čerpadla atd., prostě tohle ladí za provozu...,nebo byste Vy ostatní  rádi platili tisícové částky za nějaké heblo na dva roky starém autě?

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Václav Kočí napsal:

update: dil dorazil po trech dnech, momentalne je auto v serivsu a misto toho mi jeste zdarma pujcili novou 508 SW GT v plny palbe, skoda ze jenom do zitra:) Pak pridam jeste report po servisu.

Už jí máš vyměněnou a načtenou ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Dostal jsem tip na tento veb kde se řeší problém který bohužel máme taky. V lednu jsme si koupili auto s bazaru. Peugeot 2008 BlueHDi rok výroby 2016 najeto 45000 km. Krasavice s dobrou výbavou, ale už vím proč tam bylo. Asi někdo věděl co se bude dít nebo už nějaký problém řešil. Naštěstí má poctivě vedenou servisku tak jsem zvědavý co na to autorizovaný servis. Po přečtení článků bych to auto doma nechtěl. Jenže na splátky v této době korovirové mě nezabije vir ale manželka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...