Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


Vaclawp

Recommended Posts

V 24. 5. 2020 at 21:31, ChouLu napsal:

Původni: 98 073 947 80

Novější model: 98 186 307 80

Novější se také serou, ale není to tak hrozné ;)  

Jako v té nádrži se dá ve výsledku vyměnit vše.. od výhřevu, přes elektroniku, až po čerpadlo, ale problém je s těsností.. jakákoliv minimální netěsnost znamená vzduch do nádrže, pak adblue krystalizuje a roztrhá čerpadlo... jako původní nádrže :) 

No musím s tebou tvrdo nesúhlasiť. Kryštalizácia nasýteného roztoku závisí iba od teploty roztoku a tlaku ovzdušia.  Prístupom vzduchu k 32,5% roztoku močoviny- adblue ( zďaleka nie je nasýtený roztok) koncentrácia znižuje ( lebo močovina je hugroskopická- pohlcuje vzdušnú vlhkosť) a teda sa od podmienok kryštalizácie vzďaluje. Pri normálnom tlaku ku kryštalizácií 32,5% roztoku dochádza ako všetci vieme pri -11°C.

Okrem toho stačí aj laická úvaha, lebo nádrž ne je nikdy plná tak, ze by tam nebol vzduch. Musela by to byť nádrž expanzná (natlakovaná)s membránou na oddelenie adblue od vzduchu. V tom prípade by sa však adblue muselo dopĺňať pod tlakom a nie doliatím.

Takže kontakt so vzduchom čiastočne znižuje koncentráciu. Kryštalizáciu spôsobuje iba rast tlaku vzduchu a zníženie teploty. Znižuje sa rozpustnosť močoviny vo vode tak ako sa znižuje aj rozpustnosť soli vo vode- čo si každý môže vyskúšať doma v ľadničke s pohárom  slanej vody.V teplej vode rozpustíš soľ až sa prestane ďalej rozpúšťať. Počkaj až sa usadí nerozpustená soĺ a iba tekutinu prelej do druhého pohára. Daj do chladničky a až to vychladne, na dne bude opäť vykryštalizovaná soľ . Keď ohreješ, opäť sa rozpustí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vcera som zas v servise nechala 150€ za doplnenie toho aditiva vraj to bolo uplne prazdne plus resetovali riadiacky a nahrali ze je to naplnene aj adBlue sa dotankovalo.odisla som zo servisu o cca 15:30 potom som od 19:30 jazdila do druhej rana dnes som zacala jazdit cca o 14tej a o 18tej hodine cuduj sa svete zas kontrolka motora urea.urea zhasla po cca 30minutach,kontrolka motora svieti stale.vysvetli mi uz niekto co je tomu autu?moze byt chyba v elektrike?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to uz reklamovala hned po mesiaci a oni povedali ze tam je ina zavada ktora nesuvisi s nadrzou.ja vsade len platim za vsetko co urobia na rom aute a ked idem vzdy reklamovat tak uz je ina zavda ktora nesuvisi s nicim co tam niekto robil....

A nadrz menili v original peugeote

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zhasla ale svietila aj s repair needed sice neviem po kolkom nastartovani ale zhasla ale prisli sme na to ze bude chyba v elektrike kontrolka motora sice svietila ale diagnostika nenapisala ziadnu chybu.vraj bude problem v BSI(dufam som.to dobre napisala) 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celé mi to přijde divné. To aditivum co ti doplňovali nemá cokoliv společného s AdBlue. Dělá to na mě dojem nějakého špatného kontaktu, vadného kabelu, nebo něco podobného. Klidně i ta BSI. Nenateklo ti do elektriky v motoru před řidičem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Omlouvám se za opožděnější odpověď, ale aktuálně moc nestíhám.....nicméně hned druhý den jsem navštívil servis s fotkama i videem kde je to vše vidět, že to víčko prostě nikdo nevyměnil a technik se hned několikrát omlouval, že neví jak se to mohlo stát atd. a správné víčko (viz. foto) mi hned bezproblémů donesl ze skladu a požádal mě, jestli si ho tam teda namontuji sám když jsem autem nepřijel, s čímž jsem neměl problém. Správnou odpověď na to, proč to někdo neudělal se asi nedozvíme, protože technik co to vyřizoval a servisák co to měl měnit tam již nepracují🙄 Akorát jsem vedoucího požádal, ať mi to dá písemně, že při oné výměně k ničemu nedošlo a teď že mi dávají nové víčko, zpočátku se jim moc nechtělo, ale nakonec mi to napsali. Tím je vyřešen problém svolávací akce HUH - výměna uzávěru ADBlue, ale žádal jsem je i o ověření, zda ta druhá svolávací akce HXW - přehrání software motoru byla v ten den opravdu provedena a né jako to víčko. Ověřit to chtěli a zkoušeli hledat výpis z diagnostiky v šanonech, ale je to bezmála dva roky zpět a bohužel to bylo fakt zaskládaný a tak na půl dne hledání, pokud by tam ten výpis vůbec byl, takže jedině ověřit diagnostikou, což mi nabídli, že když přijedu tak není problém......ale diagbox mám, tak na to zkusím mrknout sám, ale budeme doufat, že když tam to auto celý den stálo, tak že aspoň ten software přehráli. PS: kdyby někdo poradil, kde přesně to v diag. najít a co tam přesně zkontrolovat, bylo by to fajne👍

IMG_20201209_122631.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
V 13. 10. 2020 at 13:19, gadri napsal:

Neskúšal som s tým nič Tuldous. Žiaľ som pi operacii chrbtice.  Až sa k niečomu dopracuješ, daj to sem aj s fotkami. Diki.

Eolys jednotka opravená!!, 3008 SUV 2.0HDi

Udělal jsem na to  nové  téma,  ADBlue a Eolys jsou  každej pes jin.....

 

Upraveno uživatelem Tuldous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 3/21/2019 at 11:52 AM, luborando said:

le ja neviem presne, akého problému sa týkala zvolávačka - možno to nebol problém čerpadla, ktoré sa mi pokazilo. Viem len, že zvolávačka súvisela s nádržou

Ahoj prosim ta akeho presne auta sa tykala ta zvolavacka? Ja mam 5008 vr 2017 a ziadna zvolavacka podla VIN nieje na stranke peugeotu a tiez mam problem z nadrzkou adblue

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...