Jump to content
forumikus

Môj nový Lev 3008 Allure 1.5 BlueHDi 130k EAT8 + Nano keramika Nanolex Si3d HD

Recommended Posts

Husky tak to som prekvapený. Mňa predajca upozorňoval o vyššej spotrebe Adblue taktiež mám to uvedené v knižke od auta. Pomer 4 nadrže nafty 1 nádrž Adblue. Jedine že motor dobre zabehujem podľa môjho jazdného štýlu a postupne si sadol. Ani spotrebe nafty nemám čo vytknúť. 

Takže ahoj nový update 💪

Minulý týždeň bolo auto ošetrené Nano keramickou ochranou od Nanolex Si3dHD s výdržou 50 000 Km. 👍✌️ A taktiež dekontaminácia laku od ná letovej hrdze a asfaltu. 

🦁 Autíčko bolo urobené u Vaľko a syn - Prešov 🙃 

FB_IMG_1565550162307.jpg

FB_IMG_1565550188350.jpg

FB_IMG_1565550190258.jpg

FB_IMG_1565550192116.jpg

FB_IMG_1565550193976.jpg

FB_IMG_1565550195932.jpg

FB_IMG_1565550198003.jpg

FB_IMG_1565550182147.jpg

FB_IMG_1565550175105.jpg

FB_IMG_1565550172938.jpg

FB_IMG_1565550170490.jpg

FB_IMG_1565550168236.jpg

FB_IMG_1565550166135.jpg

FB_IMG_1565550186359.jpg

FB_IMG_1565550184436.jpg

Fakt super lesk paráda. Kolik taková sranda stojí a jaký to má praktický dopad, stačí pak auto od prachu a nečistot umýt jen vodou a jak třeba dlouho to vydrží než bude auto špinavé?

Takže to stalo cca 20 000 Kč. Hrubý prepočet z EUR na Kč. Čo sa týka keramiky. Prachu na aute je minimálne skoro žiadny, žiadne hnedé fľaky od špiny na bočných dverách a stále je auto lesklé. Hmyz sa síce nalepí od rýchlej jazdy ale stačí menší dážď a hneď je znova auto čisté. Nie je potrebné striekať žiadnu agresívnu chémiu nato, aby som sa zbavil hmyzu. Po daždi taktiež nezostávajú fleky ani fleky od vody. Keramika vydrží cca 50 000 Km. Inak údržba tak ako stále. Aktívna pena a splachnuť s vodou. A vysušiť auto.

Edited by forumikus

Byl jsem zvědavý na odpověď a za mne - velké zklamání. To vychází jen aplikace keramiky na 0,40 Kč/km 😮 a když k tomu připočteš "aktivní pěnu a další", tak bude cena ještě vyšší. Už teď mě vychází cena na kilometr 16,64 Kč (je v tom i pořizovací cena auta, takže cena každým ujetým kilometrem klesá). Raději ty peníze investuji do pojištění, servisu,...

Ale fandím Ti, "když ji miluješ, není co řešit" ;)

Ja osobne cenu keramiky neriešim. ✌️ Pri rodinnom aute za 30 000 EURO celkové náklady na prevádzku taktiež neriešim. Úprimne 3008čka sa veľmi dizajnovo podarila a úprimne by mi bolo veľmi ľúto ak by som sa o auto za 30 tisíc nestaral.  Ak by som to mal brať čiste ako guľatu lopatu, ktorú vymeníš každé 4 roky tak si kúpim Daciu za 13 000 EURO a šetrím každé euro pripadne kačku na celkových nákladov za 1 KM. Mne ide o celkový stav auta a udržať lak a vonkajší stav auta v čo najlepšej kondícii a na prípadný budúci predaj. Až vtedy sa ukáže o koľko sa zníži cena pri výkupe auta. A taktiež mám radosť z toho keď je auto pekne čisté. Ak by som znova do toho šiel tak už hneď od nova celo polep xpel fóliu na auto a nato keramiku. 😂 

taky upřímně--nějak se mi zdá, že poslední roky rapidně ubývá těch, co by byli ochotni OCENIT nadstardardní péči a servis kolem auta, naopak přibývají takoví, co se podívají do tabulek a dají pevnou cenu, za kterou jsou ochotní auto vykoupit, bez ohledu na výbavu a stav vozu, o soukromých zájemcích raději nepsat--ti by nejradši za polovinu ceny chtěli fungl nové auto...

Tak taky jsem si říkal, že je to dost peněz, ale zase to auto vypadá parádně a pokud je pravda to co psal, že prach a hmyz snadno odstraní i menší déšť, prach se na to skoro vůbec neusazuje a umýt jen občas tak si myslím, že to zase tak špatné není.