Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Fiat Ducato 3,0JTD L3H2 - přezuto


Charlie 607

Recommended Posts

Zítra na letních jedu do Bratislavy pro zbývající díly na R11. Počasí má být pěkné, pak pižmoně odstavím. Dobrých 780 km mě čeká. Jen nevím, jak to mají se zimními na Slovensku, jestli jako u nás, jen na souvislém sněhu a ledu anebo tam mají zimní gumy povinné natvrdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj, palubák ukazuje 9.0l a Spritmonitor mi ukazuje 11l ale jezdím teď hodně i krátké trasy - vozím manželku do a z práce.  Jinak s autem maximální spokojenost. 

Kontroloval sem v jakém stavu je schod u spolujezdce, odstranil jsem oplastování a je tam lehká koroze, nic hroznéh - spíše povrchově tak to přes léto poléčím. Přitom sem sahnul i do prahu a je to tam po loňském ošetření řádně namaštěné.

Tento týden pokořím na tachometru 200tis km, tak sem objednal originál vzduchový a olejový filtr, 10litrů motorového oleje Selenia WR 5W-40 (zbyde něco i na přîpadné dolévání) a 3l převodového oleje Tutela Matryx 75W-85 Jak bude chvíle volna tak se pustím do výměny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

,Ok, diky moc za rychlou odpoved. Takze jaks prve psal tech 9 a neco, bude asi realne teda spis minimalne 10l/100km...cimz zeda ani ta moje neni nikterak tragicka, na tenhle motor...

Ptam se proto, ze je obcas znat, je auto pri nizsich otackach, rekneme kolem 2tis., v tahu (treba do kopce) sem tam trochu zakouri...kamarad, co mi delal emise mi rikal, ze ma ten motor malo vzduchu a proto, ze kouri...mam kvuli tomu v umyslu sundat a vycistit sani, egr, atd. a koupit K&Nkovej filtr...koupil jsem ho do motorky a bylo to vazne znat...cena cca 1000kc bez dph neni zase tak tragicka, kdyz ho mas naporad...😏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já spotřebu zas tak moc neřeším.

Jo, v nížších otáčkách si při prudší akceleraci taky odfoukne. Ale mě to spíš přijde že se vymetou saze z výfuku. Když tahnu težkej vlek, tak je motor slušně v zápřahu (souprava 6t) a to nekouří ani v kopcích. Nadruhou stranu má povolenou kouřivost 1,54 takže ať si klidně foukne. Filtr budu měnit teď, bral sem originál za 660kč. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první závada na Ducatu - včera normálně jezdím, přijedu domu, vše bez problému. Ráno sednu do auta, nastartuju, vyšlápnu spojku a nejde tam zařadit žádná rychlost. Když se jí tam pokouším natlačit auto má tendenci jet. Jde tam natlačit dvojka, po zaklapnutí rychlosti auto stojí a dá se normálně rozjet. Bez nastartovaného motoru tam všechny kvalty jdou volně. 

Zdá se že špatně vystavuje spojka - asi hydraulické ložisko. No uvidíme, mechanik se na to přijede dnes podívat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme na to mrkli a stále nevím. Pedál spojky chodí normálně, nastartovali jsme se zařazenou rychlostí a kvalty tam šli normálně, lehce, vše ok. Zkoušeli jsme to několiktát. Po pár minutách s autem odjíždím a zas tam nejde nic zařadit. Nastartuju tedy se zařazenou dvojkou abych odjel a pak tak nějak s meziplyny řadím. Dojedu tak kam potřebuju, tam auto chvíli stojí v neutrálu na volnoběh. Musím vycouvat a odjet, tak opět chcípu motor, zařadím zpátečku, vycouvám, stejným způsobem dvojku abych se rozjel a jedu dom, po pár metrech už auto řadí zas normálně, lehce, nahoru i dolů, jednička i zpátečka, vše jak má. Doma na půl hodiny auto odstavím a už zas neřadí. Ale rozjíždí se naprosto plynule, nic necuká, spojka neklouže, zabírá kde má. S vyšláplou spojkou a zařazenou rychlostí auto stojí na místě, i scouvne z kopečka. Mě napadá hlavní spojkový válec - že propouští a spojku nerozepne úplně - což by bylo levné řešení (1400kč v originále) nebo nějaká závada na lamele/přítlačáku?? Kapaliny je dost a neubýbá. Do úterý auto fungovalo naprosto normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní spojkový válec jsem objednal, v originále 1360kč, už ho mám doma. Auto ale zatím řadí bez jediné chybičky, tak to nechám být - nebudu do toho vrtat když to funguje. Uvidíme jak se to vyvrbí. 

Z 25l kanystru jsem si udělal záchytnou nádobu na vypuštění oleje, je ho tam 7litrů a 3litry v převodovce. Už jsem překročil 200tis km, tak se snad o víkendu dostanu na výměnu olejů a filtrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem se konečně dostal k výměně oleje a filtrů. Vzduchový a olejový filtr jsem bral originál Fiat a olej do motoru Selenia WR 5W-40 jak předepisuje výrobce. Vše je krásně přístupné tak to byla hračka, na výpušťáku je imbus 12. U vzduchové filtru 4 křížové šrouby. Jen na ten olejový filtr si už budu muset pořídit nějaký klíč. Povoluji sikovkama a to je celkem opruz.

Nevím jak dlouho tam vzduchový filtr byl, ale výměnu si už zasloužil. Teď ho budu měnit co 40tis km a olej max co 20tis. Výrobce udává vše co 45tis km.

Teď mi ještě čeká olej v převodovce, tam chci koupit ještě nějaké aditivum, tak musím něco vybrat.

DSC_4038.thumb.JPG.ecb2272df6f1617828d7293975787ff3.JPGDSC_4032.thumb.JPG.410c5f37fab77f9baf78c1d5cf047f64.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rovinu jestli měnit vzducháč po 40 nebo 45 tis. km je vcelku jedno rozuměl bych tomu a dělám to tak na každém autě i na zákaznických že s výměnou oleje je automaticky výměna vzduchového filtru a na většině dělám zároveň i výměnu kabinového filtru. I zákazníci přistoupili na zkrácení intervalů a oleje měním co 15 000 km nebo po roce podle toho co je dřív. Jako těch " pár" stovek navíc nikoho nezabije a těm autům to jen prospěje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, právě proto píšu že vzduch budu dělat po 40tis - což bude ob výměnu oleje. Měnit ho s každou výměnou mi přijde brzo. 

Jinak jsem objednal "aditivum" do převodovky, nakonec jsem vzal atomium do manuálních převodovek. Jsem zvědav jestli to bude aspoň trochu znát. Já těmhle přísadám moc nevěřím, ale převodovka stejně časem půjde na generálku - na 2jku a 3jku pod zatížením je už slyšet, 6stka už taky má nejlepší léta za sebou (i když já jí používám minimálně) tak uvidíme jestli bude znatelné nějaké zlepšení. 

Snad se v týdnu dostanu k výměně oleje v převodovce a nalití toho atomia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Včera konečně výměna oleje v převodovce. Vypustil jsem cca 2,2 litru hnědočerné břečky, otřel špony z magnetu na výpušťáku a nalil 3 litry červeného oleje Tutela Transmission Matryx 75W-85.  Docela mi překvapilo že chybí tolik oleje. Znovu ho vyměním spolu s motorovým olejem po 20ti tis. a pak budu měnit po 60ti tis km. 

Naléval jsem hadičkou přes otvor po vyndaném spínači zpátečky. Šlo to v pohodě i když pomalu - vejde se tam hadička s max. vnějším průměrem 10mm. Jinak je potřeba trubkový klíč 22mm na spímač zpátečky a Imbus 8 na výpušťák. 

Atomium (100ml) naleju snad do konce týdne - má přijít do ohřátého oleje a po nalití min. 20minut jízdy. 

DSC_4144.thumb.JPG.101b58fd52a170943cb12af92a225f3e.JPG

DSC_4147.thumb.JPG.070240a08025d7c1773005ecc9ddfc84.JPG

DSC_4150.thumb.JPG.4511af7b78cc7725e212c54e54f00104.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...