Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fiat Ducato 3,0JTD L3H2 - přezuto


Charlie 607

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Tak první trip za námi, zítra vyrážíme relaxovat k vodě. 

V úterý dopoledne jsme vyrazili směr Jeseníky, cestou navštívili zoo Chleby, prošli si čarovný les v Šumperku a večer to zapíchli u Kláštera nad Králíky. Ve středu jsme se vydali utratit nechutnou sumu peněz na Dolní Moravu. Lanovkou nahoru, projít si Stezku v oblacích, přejít Sky Bridge 721, dolů sjet Mamutí bobovou dráhu (tam jsme si vystáli 1,5hod frontu), sjezd je ale perfektní. A dole do Lesního a vodního parku. Jelikož tam campery nemaj rádi, tak jsme s e večer přesunuli do Jeseníku, kde jsme přespali na parkovišti. Čtvrtek ráno přejezd na spodní parkoviště Lázně Jeseník. Prošli jsme si lázně, ozkoušeli ledovou vodu na nohy i ruce (sprchy byli bohužel obsazené) a šli Stezku Vincenze Priessnitze. Tady ochutnali 5 pramenů. Dalším cílem byl zoo faunapark Horní Lipová, kde se děckam moc líbilo. A navečer jsme parkli v Koutech nad Desnou. Tady velká pochvala že denní parkovné účtují od příjezdu do odjezdu (24hodin za 200kč) a né od půlnoci do půlnoci. V pátek ráno jsme se vydali na horní nádrž Dlouhé stráně, nahoru lanovkou a pak výšlap spojený s Rysí stezkou a dolů zas lanovkou. V 18hod jsme se vydali na cestu dom. Celkově ujeto 777km a na palubáku spotřeba 7,8l reálná bude někde o litr víc. I tak ale super. 

Otestovali jsme si nové rozložení vestavby které nám dost vyhovuje. Sice to bylo spíchlé narychlo, povětšinou z materiálu co jsem měl doma, ale funguje to perfektně. Na příští sezonu už snad s finální verzí a všema skříňkama. Teď byla jen postel a kuchyňka. To sem sepíšu v dalším příspěvku.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Charlie 607 changed the title to Fiat Ducato 3,0JTD L3H2 - první trip za námi.

Jelikož bylo potřeba vyjet, tak jsem narychlo složil postel a malou kuchyňku, aby to fungovalo a taky aby jsme zkusili co a jak rozměrově bude vyhovovat. Postel je udělaná z třech nosníků IKEA Skorva, které jsou teleskopické a tak se přesně napasují do auta. Uchycené je mám na podélných trámcích přišroubovaných do nýtovacích matic v nosníkách auta. Seděl jsem uprostřed jednoho nosníku a mých 105kg to unese bez zaváhání a jakéhokoliv průhybu. Přes ty 3 nosníky mám pak dřevěný rošt taky z IKEA, ten jsem měl doma nový, tak jsem ho zužitkoval. Rozměr horní postele je 140x185cm. 

Kuchyňka je z hoblovaných trámků 34x34mm a 4mm překližky, opět ze zásob. Přišroubovaná také do bočního nosníku a do překližky na podlaze. Do kuchyňky jsem dal dřez Teka Model E 1B X který jsem měl koupený už od začátku přestavby a lihový vařič který používáme na lodi. Odpad je řešen 16l kanystrem a pitná voda 13l kanystrem co jsme měli v autě už dříve. 

Spodní postel máme s klukem podélně, délka až 240cm. 

IMG20220717131306.thumb.jpg.1a090c99b39e38c54903a5f96115514e.jpg

IMG20220717131332.thumb.jpg.4b0d1a6d600c7961c1e1a621a44f3d4c.jpg

Dispozičně nám to takhle vyhovuje, pár úprav už ale v hlavě je a na příští sezonu už snad bude plně překližková vestavba se skříňkama pod postelí a propracovaná kuchyňka. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Charlie 607 changed the title to Fiat Ducato 3,0JTD L3H2 - provizorní vestavba
  • O 1 měsíc později...

Vběhla nám do cesty srnka, nejeli jsme rychle, brzdili co to šlo, takže jsem ji nabral cca ve 20ti, šla šikmo na levý přední roh nárazníku. Náraz ji šoupl do příkopu, zřejmě se jí nic nestalo,protože se zvedla a pelášila pryč. Na autě to odnesl lak na tom rohu nárazníku, něco se oloupalo, ale jak se plast promačkl a vrátil zpět, tak je to rozpraskané tak na 80% plochy. Ale jen lak, plast je bez poškození. 

IMG20220826060723.thumb.jpg.a7291f9ac0beb749a1d19c6505da2966.jpg

Povedlo se mi sehnat nový originál kus, tak musím zjistit v lakovně co pro ně bude lepší, jestli sundat barvu z původního a znovu ho nalakovat, nebo dát do laku novej kus. Nevím jak to s lakováním plastů je a jestli se dělali 2 verze - pod lak a bez lakování, nebo je to jedno. Uvidíme. 

No a dneska jsem jen tak orientačně udělal komplet diagnostiku, vše bez závad (zajímalo mě to hlavně kvůli odstavení EGRu krabičkou od tafmetu, s kterou už máme najeto pár tisíc km). 

 

Jinak proběhlo ještě pár výletů, 2dni v Třeboni a víkend v Mariánských Lázních, vše samozřejmě na divoko a naprosto v pohodě. Mariánské Lázně jsme jeli hlavně kvůli tomu, že do parku Boheminium zavítal sraz historických vozidel Škoda Felicia, což byla pecka, 19kousků tohoto skvostu na jednom místě a pak jejich odjezd. Manželka má tyhle auta ráda, tak jsem ji tam musel vzít. 

IMG20220903123036__01.thumb.jpg.b1234726088091e39562a114b6b1a91c.jpg

Jinak samotný park taky super, spousta krásných miniatur staveb. Jízda lanovkou, rozhledna Hamelika, večerní procházka po kolonádě, nasvícená zpívající fontána, bylo to prima a i děti si to dost užili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Charlie 607 changed the title to Fiat Ducato 3,0JTD L3H2 - lehký střet se srnkou a další výlety
  • O 2 měsíce později...

Do lakovny půjde nový roh nárazníku, budu řešit přes zimu, abych to mohl na jaře namontovat. 

Jinak praskl přední lanovod ruční brzdy. Objednán nový originál kus a už mám vyměněno. Je s tím trochu drbačka, musí se sundat obložení schodu, spodní obložení B sloupku a pak už se to dá protáhnout. 

Pak proběhla po 15tis km výměna oleje Selenia WR 5W-40, originál filtr Iveco a udělán proplach Tec2000

IMG20221123084856.thumb.jpg.d3c5b7fdffa5b56224577e4e96b13da0.jpg

A dnes přezutí na zimní. Konečně se mi podařilo sehnat originální poklice za rozumné peníze, tak to vypadá u trochu k světu. 

IMG20221205103217.thumb.jpg.2dab10ab4037f5485a08971b5bb80ddb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Charlie 607 changed the title to Fiat Ducato 3,0JTD L3H2 - přezuto
  • O 5 měsíců později...

Pustil jsem se do výměny vlnovce výfuku, který byl už prasklý. Sehnal jsem za 3,5tis originál díl (druhoška je za polovinu, ale pochybuju že to něco vydrží). Měl jsem trochu strach jak to půjde povolit. Na straně k motoru šli matice povolit v pohodě, ale druhá strana katastrofa. Matice už nebyli šestihranné, zarezlé to bylo fest. Nakonec jsem vyndal celý výfuk a hlavy šroubýů se svary odbrousil, brusným kotoučkem ve vrtačce. Pakárna, ale povedlo se. Dány nové šrouby, matice, origo těsnění a pro dobrej pocit ještě celý výfuk natřený barvou na výfuky.

 IMG20230601160808.thumb.jpg.03d0512ed4bcb127482de250a82ace3b.jpg

IMG20230601160325.thumb.jpg.367b1c2a5a10b7c4025396d90992df17.jpg

IMG20230530182251.thumb.jpg.853f98dbe84daee414fb01015beffe6d.jpg

Upraveno uživatelem pavelu96
Upraven formát vložení příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Včera jsem se pustil do předních brzd, kotouče už byli pod míru a destičky taky nic moc. V polsku jsem sehnal originál kotouče a sadu destiček za super cenu. Nakonec bylo potřeba vyměnit i manžety vodítek třmenů a jedno vodítko na pravé straně bylo nepohyblivé. Tak jsem ho vyklepl, díru prostružil a dal nové vodítko. Kotouče, krycí plechy a držáky třmenu jsem rovnou stříknul barvou na brzdy. Třmeny plánuju dát výhledově na repas, tak jsem je nachal jak byli. IMG20230701083857.thumb.jpg.4301d2fd9e2d35aab50b9ccbf7ea4d26.jpg

IMG20230701152105.thumb.jpg.cc201b47034d217e40489946d0756f0c.jpg

IMG20230701155015.thumb.jpg.e0ced0ec01e8d387d53fd785c2cb7201.jpg

 

A taky jsem trochu pošlechtil zadní brzdy, protože mi pískala pravá brzda a nechtěla se na levém kole odbržďovat ruční brzda. Na pravém kole to bylo také zatuhlé vodítko, to se povedlo rozhýbat a u ručky to byla zatuhlá páka co rozvírá pakny. Celkem pakárna sundat kotouč, když nejdou stáhnout pakny k sobě, ale po 2hodinách se povedlo páku přes díru po kolovém šroubu přemluvit aby uvolnila pakny. Pak už to byla hračka. Pak seřídit ručku podle ofiko postupu a už zas vše chodí jak má. 

Ve středu vyrážíme na 19dní se courat po evropě (přes Švýcarsko do Saint-Tropez a odtud po pobřeží do Itálie k Neapoli a po východním pobřeží Itálie ke Gradu a pak dom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...