Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zimni Pneu problem v TP


rass76

Recommended Posts

este dotaz, ak by som chcel kupit dalsie disky na zimu, neviem vobec roztec dier a parametre. V TP mam len 7j17 e=46, nevie niekto  ?

Takze pneu zaver:  kupim pneu ako mam v TP, dobojoval som,  neda sa tym pohnut, len mensi rychlostny index. Potrebujem pneu rychlo a nemam cas ...

Nahodim to na tie disky co mam a o rok sa uvidi, ale chcelo by to este dalsie disky.

R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 5 týdnů později...

Dobrý den ve spolek

 

já měl problém hnedka u evidenčky 

v TP nejsou uvedeny kola které mám na novém autě 

co s tím 

na štítku u auta jsou napsány ty kola co na autě jsou namontované ale ve velkém TP ne 

kontaktoval jsem prodejce a ten mi zaslal potvrzení z peugeot zastoupení na zápis dalšách kol 

čili teď mohu mít rozměry 

16ET46 215/65R16C 98R

17 ET46 215/60 R17C 98R

17ET46 225/55 R17 101W

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nevím, jestli jste si všimli, ale POZOR, ty 215/60 R17C jsou C jako Cargo aneb dodávkový pneu, 215/55 jsou standartní osobákový pneu.

Z vlastní zkušenosti, byť s jinýma autama (zákazníkova T5, kamarádovo Viano, druhýho kamaráda Vito, dalšího známého Trafic) jsou ty Cčkový zimní pneu nehezky hlučný, poměrně tvrdý (komfort docela trpí), takže je otázkou, zda se nesmířit s pitomou nálepkou (jo, je to kreténismus) a jezdit s komfortem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

U Toyoty Proace Verso jsem dostal k autu samostatně lejstro od výrobce že mohou být alternativní: 215/60 R17C 104H a 215/65 R16C 106T. S tím mi je na DI i zapsali.

U R17 prý není dost místa na nasazení řetězů...Máte s tím někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

To Bronnsky,

můžu se zeptat přesně na jaký rozměr pneu si řetězy dával?

Já mám přímo v manuálu (na Toyotu Proace) uvedeno že řetězy lze použít jen na rozměr 215/65 R16 (článkový 12mm).  Rozměr 215/60 R17 a 225/55 R17 je vyškrtnutý jako bez možnosti montáže. I prodejce náhradních dílů mi říkal ze na R17 řetězy nejdou...

Je fakt, že moc místa mezi tlumičem a oneu fakt není.

Jsem teda laik, ale vnější průměr pneu je při R16 a R17 stejný ne? Výhodou pro řetězy by tedy byla jen užší guma. Je tedy nějaký rozdíl v souvislosti s řetězy mezi kolem 215/65 R16 a 215/60 R17?

Máte jště někdo jiný zkušenost s montáží řetězů na kola R17?

MImochodem, nedaří se mi sehnat na toto auto ALU disky R16.... nejspíš budu muset dát plechy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citace z vyhlášky :

Pneumatiky musí být pro každý typ vozidla použity tak, aby jejich konstrukce, provedení, rozměry a huštění odpovídaly podmínkám provozu, zejména největší povolené hmotnosti vozidla (povoleným zatížením připadajícím na nápravy) a jeho nejvyšší konstrukční rychlosti (rychlostní kategorie pneumatik musí být shodná nebo vyšší, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla).

V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče .

 

Takže pokud koupíte zimní pneu s indexem T a vyšším, tak žádnou nálepku nepotřebujete. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To DaGr:

Mám zimní Continental (přesné označení si teď z hlavy nepamatuju) v rozměru 225/55 R17 a opravdu tam ty řetězy šly bez problémů, nikde to o nic nedřelo ani nechytalo. Nicméně vědět to, co popisuješ, tak bych byl taky hodně nejistý. Ale protože nevědomost nebolí, tak mě ani nenapadlo, že by se podle nějakého přípisu, na R17 řetězy neměly vůbec nasazovat. Což mi připomíná to rčení, že ,,ten blbec nevěděl, že to nejde udělat, tak to udělal" 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...