Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tachometr Peugeot 206 nefunguje


rio279

Recommended Posts

Vím, že už toho bylo o tachometrech napsáno hodně. Bohužel tento typ závady jsem nenašel a potřebuji poradit.
Vozidlo : Peugeot 206 CC r.v.2002, 1,6i 16V
Popis problému: Neukazuje tachometr ani počítadlo km
Příznaky, provedené měření a opravy:
- přístrojová deska (budíky) je to nový model, kde už neodcházely. Nicméně zapůjčeno z funkčního auta. Nejdou.
- Testem akčních členů původní tachometr funguje (ručička normálně plynule leze nahoru)  
- snímač rychlosti na převodovce  měřením na snímači funkční, kabeláž do ŘJ proměřena a je v pořádku na diagnostice v jednotce motoru rychlost ukazuje
V závadách  ABS PP snímač (je sice osazen snímač rychlosti na převodovce, ale pro jistotu čidlo vyměněno) po opravě žádné závady v jednotce ABS, snímače v měřených hodnotách ukazují reálné otáčky. Stále svítí na panelu závada ABS ( v jednotce ABS žádná chyba).
Jediná chyba je v panelu přístrojů " Vzdálená trvalá závada. Informace o rychlosti vozidla. Obdržená hodnota není správná"
Pro jistotu ještě vyzkoušena jiná jednotka ABS , problém přetrvává. 
Zapůjčený set BSI - budíky-klíč - stále neukazuje
Potřebuji pokud možno schéma od přístrojové desky do BSI a mezi BSI a ŘJ motoru.
Nebo radu.
Díky všem


 

Upraveno uživatelem rio279
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. ABS jsem zkoušel, při jízdě rovně ukazují snímače stejné otáčky na všech kolech. Dnes proměřím. Jenom mi není jasné, že jdou ostatní informace (palivo, teplota, otáčky) ty jdou přece po stejné . Kde jsi prosím dohledal čísla těch párových káblů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...