Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Netesna trubka z turba 1.6hdi


Harry-HK

Recommended Posts

Zdravím, je normální , že fouká v tom spoji, kde je ta stříbrná páska? Jde o motor 1.6hdi v GC4P

Začal jsem čuchat spaliny v kabině a pak i z pod kapoty, jdouc tedy po typické závadě jsem u vstřiků ale nic nenašel a nefoukají alespoň ne při studeném motoru zato tudy tedy ano...

Je to normalní? Dá se sehnat? Nebo se to přelepuje? 

 

 

9BA3F407-9F76-454F-89D9-8A8B332460AC.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra...tak me napada uz jedine spatne sesazeny vyfuk na turbine...za by se to projevilo az po zahrati.... 

Ale diky za info. Budu muset projet vic a uvidim...nemam radost tedy...

Okolo vstriku je prave relativne cisto... zadny hnusny cerny maz. Tak snad jedine turbo, ktere se menilo...nebo muze to foukat jeste jinudy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menil se motor, takze urcite. Ale koukal jsem, ze je trochu cerno pod tepelnym stitem...takze asi napojeni fapu... nevis nahodou, jestli tam je tesneni nebo se tam dava pasta? 

Tam se sundava i to cidlo na tlak v fapu, ze? Kdyz jde twn kryt dolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlnovec je uplne nepodstatny. Ten se tak jako tak podda. Problem je jak jsem napsal, pokud celou tu pixlu FAPu prisroubujes k motoru, tak pak uz nahore neni co tou sponou stahovat. Turbo i FAP jsou k motoru napevno a nejake pritahovani sponou je zcela nemyslitelne.

 

Takze musi dolu

- sani mezi turbem a intercoolerem

- horni cidlo snimani tlaku (pri pohledu na motor a FAP je nalevo)

- mozna telene cidlo (napravo), nevim z hlavy, jestli neni zrovna mezi prednim a zadnim dilem teleneho stitu 

- predni a horni dil tepelneho stitu

- povolit horni sponu a povolit FAP na motoru.

 

Pak s tim muzes hybat, samozrejme, pokud dole nepovolis sponu k vlnovci, tak ti ten FAP nesmi spadnout na zem, aby ti neposkodail ten vlnovec. Nebo sundej i sponu dole a spodni cidlo snimani tlaku za FAPem, oddel od vlnovce a pak s tim muzes delat skoro co chces. Problem byva ale povolit to cidlo za FAPem. Byva zarezle.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste doplnim, ze plastova cast sani, co jde hned z turba drzi na jednom sroubku. Po te, co ten sroubek demontujes, tak tu trubku vytocis smerem nahoru a az pak ji lze vytahnout z turba. To druhe cim drzi v turbu totiz neni sroubek ale cep, ten se nevyndava a plastova cast sani je o nej jen zahaknuta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...