Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 2.0 benzin - problém so studeným štartom


SKIMAN

Recommended Posts

Ahojte,

chcel by som vás poprosiť o radu. Mám Peugeot 406 2.0 16v benzín, 1997 rok výroby a mám taký problém teraz v zime, keď sa ochladí pod 0°C.

Keď chcem napríklad ráno naštartovať prvýkrát a vonku je napr. -2 tak auto ledva naskočí, motor akoby sa dusil a "kašľal" a keď náhodou naštartujem, tak motor sa nevie akoby prebudiť, nechcú nabehnúť otáčky, nabehnú až vtedy, keď pridám plynovým pedálom. Niekedy aj motor "skape". Na druhý raz už nabehne lepšie.

Avšak keď je už motor zohriaty tak auto naštartuje krásne na brnk. V lete auto štartuje bez problémov, keď je teplejšie. 

Menil som zapaľovacie sviečky za NGK, batériu mi merali v servise bola v poriadku. Pri prvom štarte nechávam kontrolky svietiť tak 6s, aby aj palivo sa dostalo do motora.

Neviete mi poradiť, čo mám robiť??? Nemôžu byť zlé vstrekovače, štartér, spínacia skrinka, kostry na aute???

 

ďakujem

 

Upraveno uživatelem SKIMAN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predevsim bych zmenil svicky za jinou znacku. NGK maji jednu neprijemnou vlastnost [vlastni zkusenost, navic viz n+1 vlaken na motorkari.cz] jak je jednou ulejes, tak mas problemu s natocenim. Nepomuze je vypalit, nic. Pritom se vyndany jevej dobre, jiskru hazel. Zkus jinou znacku svici a uvidis:myslim

EDIT

Navic NGK uz vic nez rok zacali delat Indove; no comment

+ oprava preklepu

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...