Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denní svícení i vzadu


5008 hdi

Recommended Posts

@Davidak79 ANO, drive se jezdilo bez svetel. Kdyz jsem v roce 1966 zacal jezdit, mel jsem Tatru 57B s vynikajicim vykonem ca 20 bujnejch kobyl a s rychlosti 70km/hod. Kdyz se potkaly nekde na okresce 2 auta, byl to svatek. S cimpak, s jakym vykonem a max. rychlosti jezdis Ty ted??? Ono se opravdu driv svitit nemuselo! 😜       

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď zrovna nejedu :D mám 38°C a jsem rád že vidím na displej . Jinak jezdim tak abych nikoho neohrozil snažím se být vidět a chci vidět ostatní. Mám auto plný asistentů a ve finále můžou být houno platný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pesastor napsal:

@StibTo ono i ve dne v lesnim useku, svitici slunicko v protismeru, tmave auto pred Tebou.... To potesi setrilek ktery sviti jen prednima dennima! Ale usetri 0.02 li PHM na 100km tak se mu to vyplati:grr   

Prosimte ty jsi s tím taky jak postizenej... Svícením dennimi se rozhodne nešetří PHM, leda žárovky a i ty bůhví jestli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, pokud člověk nejede jak debil, je denní svícení jen dopředu nastaveno logicky a celkem správně. Dojížděné auto buď stojí nebo se pohybuje stejným směrem jako ty, rychlosti se odečítají,, takže pokud se věnuješ řízení a jedeš dle povětrnostních podmínek, měl bys ho vidět i bez světel. Protijedoucí má denní svícení, abys ho viděl dřív, neboť jede proti a rychlosti přiblížení se sčítají. Myslím, že denní svícení je nastaveno logicky. Když řidič nereaguje na sníženou viditelnost, je to špatné, zvláště v mlze. Daleko otřesnější je především zadní mlhovka těch, co ji nevypnou, když není mlha. Nedávno jsem stál v koloně za nějakým Macanem a ten měl tak jedovatý brzdový světla, že mi vypálil obrazec do sítnice  pokaždý, když šlápl na brzdu, což v koloně a s automatem bylo prakticky pořád. Hnusnej zážitek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 12. 2018 at 21:36, jarokare napsal:

Většinou jo , ale málokdo to nastavuje , protože současná legislativa umožňuje svícení pouze denních světel , jakmile se rozsvítí jiná světla (parkovačky , potkávačky nebo dálková) , tak denní nesmí svítit :nevim

U Renaultu to ale nějak neplatí 😣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...