Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denní svícení i vzadu


5008 hdi

Recommended Posts

:xvul
U starších vozů bez senzoru světla bych ty různý dodělávky denního svícení úplně zakázal. Prostě by se svítilo potkávacíma.
Protože když jede hovado za šera s bludičkama vepředu kde mu z deseti diod svítěj čtyři a z těch čtyř ještě dvě blikaj, myslí si jak je kůůůl a kolik ušetří na pohonejch hmotách - bohužel ale pak není vidět ani z protisměru.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, ozzy56 napsal:

ale že by to byly bludičky bych neřekl

Tady jsem měl na mysli ty různý kupovaný světla a přidělávaný na vozy co z výroby nemaji denní svícení. Z výroby to rozhodně bludičky nejsou.
Ty máš denní svícení z výroby bez světelnýho čidla? Netušil jsem že něco takovýho by mohlo opustit fabriku.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kirkiz napsal:

:xvul
U starších vozů bez senzoru světla bych ty různý dodělávky denního svícení úplně zakázal. Prostě by se svítilo potkávacíma.
Protože když jede hovado za šera s bludičkama vepředu kde mu z deseti diod svítěj čtyři a z těch čtyř ještě dvě blikaj, myslí si jak je kůůůl a kolik ušetří na pohonejch hmotách - bohužel ale pak není vidět ani z protisměru.
 

To já jsem toho stejného názoru,dokupovavany bych zrušil,ptz opravdu to není někdy vůbec vidět a nehledě na to,že to někteří mají úplně na debilnich místech.

No,ale abych se vrátil k tématu,jde to nějak nastavit,aby to svítilo i vzadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Havlicek.Lukas napsal:

nektere auto / staty kde ty auta bezne jezdej  maj i zadni - videno treba u Kia aut - proc by to neslo aktivovat i u francouze ??

obcas mi prijde ze to je jen na frajerovi co sedi za pocitacem jak to nastavi

Je někdo z okolí Brna a umí/měl by na to čas? 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přitom je to všechno jen kvůli blbečkům, kteří o tom, že řídí auto vůbec nepřemýšlí, a když je snížená viditelnost, nejsou schopní otočit ovladačem a rozsvítit. Takových expertů, co jedou na denní, když není vidět na 50m (a nebo když mu svítí na cestu pouliční lampy) potkávám každý týden několik :roll
Místo upravování příkazů a zákazů by stačilo, kdyby se prostě takový jouda odstavil navěky z provozu a bylo by na silnicích zase o kousek bezpečněji.
Jinak osobně považuju povinné denní svícení i v zadu za zbytečnost. Jsem toho názoru, že ten kdo za běžných světelných podmínek nevidí auto před sebou, nemá na silnici co dělat :myslim

A co se týká nastavení. Nové Peugeoty to takhle mají nastaveno už z výroby (vlastně v rozporu s vyhláškou) a svítí denní vpředu a koncový vzadu. Nová 508 v top výbavě umí zároveň měnit intenzitu světel, aby zbytečně neoslňovala, a zároveň byla vidět i za slunečného dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, MJSytic napsal:

Nové Peugeoty to takhle mají nastaveno už z výroby (vlastně v rozporu s vyhláškou)

Proc v rozporu? Zadek zakazanej neni. V rozporu je to ze spousta novych aut ma denni rozsviceny i s hlavnimy světly a v noci to fakt neprijemne oslnuje. Treba i nase 208. Proste jen trochu pohasnou a jsou z nich obrysovky nebo co

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejak fakt nechapu Wo Co Gow: Normalni clovek nepotrebuje denni sviceni ani efekty typu Angel Eye at vpredu nebo vzadu. Vzhledem k tomu ze vlastni ridicske opravneni, mel by byt schopen zvladnot jednoduchy ukon typu rozsviceni potkavacich svetel. Stane se zazrak -> sviti vpredu i vzadu, je dobre videt a  jako bonus neoslnuje. A ted do mne!!!:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tady psal jednou, svítí mi, při denních i zadní koncový světla. Psal jsem to ve vlákně, kde se majitel nové 3008mičky zmiňoval o tomto nastavení na svém voze. Nikdo mi nevěřil. Nic jsem nenastavoval, levou páčku mám nastavenou na auto.

Upraveno uživatelem brutall
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...