Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řazení jde v mrazu ztuha


slatored

Recommended Posts

před 3 hodinami, Hafity napsal:

Také netvrdím, že to opravdu jde.... Ale kdyby se mi takový lanovod dostal do ruky, tak bych to určitě aspoň zkusil....

Celkově bych ale postupoval jinak.... Večer bych na ohřátém autě odpojil oba lanovody a ráno bych viděl, jestli to jde ztuha i bez převodovky....

Také každý lanovod proleju olejem i nový před montáží, ať je teflon, či ne,  jak jsi psal a i u těch řadících, když jsou po letech vyběhané, tak tam olej se dostane, jen to chce trpělivost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tentokrát jsem to promazal já, prosím diskutujte opravdu jen o tématu. Osobní spory řešte mimo toto téma v SZ. Pokud @P607Olda nechceš, aby Ti @Milan+ volal, tak mu to řekni do telefonu, pošli SMS nebo SZ, případně si ho v telefonu dej na blacklist, to taky pomůže.

Neočekávám další reakce na můj příspěvek, byly by také :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Konstatuji, že tentokrát Péťa opět rozvířil diskusi, která už byla uklidněná a promazaná. Proč?

Péťo, tvůj příspěvek je naprosto :xvul , byl jsem poučen, že takováto sdělení se mají vyřizovat zásadně soukromou zprávou!!!😀 Takže mi to, prosím, raději napiš do SZ, aby tě některý moderátor nesmazal za nedodržení pravidel fóra.

Brixtr mi to napsal do SZ, domluvili jsme se a vše bylo OK. Tak co jsi zase promazával? Byly tady příspěvky, o kterých nevím?

Klidně mi dejte ban. Mě už nebaví vám vysvětlovat jednoduchou věc, takže si promazejte, fórum a hlavně bowdeny, i když je to nesmysl. Mně už se nechce hledat, zda jsi smazal právě ten můj příspěvek, kde jsem podrobně technicky napsal, jak je bowden řazení zhotovený. Lidi, kteří tady píšou o mazání, jen dávají najevo, že tento bowden neviděli.

PS: mám pocit, že mažete moje příspěvky, když už nedovedete odpovědět.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za tak obsáhlou debatu - to jsem nečekal !!!

Včera jsem olej vyměnil a stav zůstal stejný - jde to ztuha. Když ale vím, že mám olej fpořátku, tak se o problém přestávám zajímat.

Chvíli holt víc zaberu na řadicí páku, no! Stejně mrzne jen pár dní v roce a to zrovna (většinou) nejezdím.

Děkuji všem ještě jednou a mnoho klidných kilometrů !

jj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Tue Dec 04 2018 at 9:27, ozzy56 napsal:

napiš to i tady, možná to někdo bude potřebovat :myslim

já měl kdysi udělanou mazničku (přípravek) na bowdeny ruční brzdy Š120--plastový obal bowdenu se v dobře přístupném místě kombinačkama obnažil až na kov (v délce 3-4mm) a na to místo se nasadil přípravek a stáhnul svěrkou, v přípravku byla našroubovaná maznice na šestihran, na ten se nasadila hadice dekalamitky a bowden se tlakem promazal vazalínou..., musím ale říct, že to zas nebylo bohvie čo--pokud se do bowdenu natlačilo moc vazelíny, v létě v horku se vazelína částečně roztopila a vytekla do bubnu...,toto se dělalo na starých lankách ručky,  kde bylo obyčejné ocelové lanko--jednotlivé drátky se časem předřely nebo zkorodovaly a pak samozřejmě ručka nefungovala, zadírala se, nevracela,  jenže pak konečně i škodováci zjistili, že západní auta té doby mají lanko i vnitřek bowdenu potažené plastem (asi teflon) a tato lanka není třeba ničím mazat--lanko se v bowdenu pohybuje velmi lehce, nerezaví atd., navíc konce bowdenu jsou dobře utěsněné gumovýma prachovkama, takže se tam voda ani nedostane ;)

Takto vypadá i ten přípravek o kterém Ozzy píše 

IMG_20181205_174344.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, slatored napsal:

Chvíli holt víc zaberu na řadicí páku, no

Když to takhle půjde, tak proč ne. Ovšem měl jsem 307 a tam mi ty lanovody zamrzli natvrdo. To pak pákou nehneš, ani kdyby jsi se počůral, pokakal a pozvracel. To je pak jak zamčený defend lockem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 5. 12. 2018 at 17:52, Milan+ napsal:

Takto vypadá i ten přípravek o kterém Ozzy píše 

IMG_20181205_174344.jpg

Teda chlapi, že vám to není blbý. Ještě napište, jak jste mazali trakař, to je taky historicky cenné, ale se současností nesouvisí.

Takže toto, o čem píšete, doporučujete tazateli pro jeho 207?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 9 měsíců později...
V 4. 12. 2018 at 12:22, P607Olda napsal:

Na jakém autě, z kterého roku, a jak dlouho to vydrželo?

Pokud se jedná o to, nakapat tam olej a čekat, tak to snad není složité.

Viděl jsi bowdeny řazení (ne brzdy) např. z 207 nebo jiných moderních aut po r. 2010? Případně jsi je zkusil rozebrat?

Tak jsem bowdeny na středovém tunelu "obnažil" (t.zn. nevymontoval, jen odpojil a ztopořil nahoru) a pořádně promazal olejem do motoru. Začíná být chladno a nezdá se, že by to nějak pomohlo.

Řazení jde zase ztuha, holt půjdou na výměnu.

Upraveno uživatelem slatored
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakýkoliv nový lanovod, ať byl s teflonem či krouceným lanovodem, či vedení v kuličkách jsem vždy promazal olejem a nikdy žádný problém. Samomazný máš tak ten s teflonem a i tomu ten olej pomůže pokud se teflon prodře a jde tam rez z bowdenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...